Ухвала від 13.03.2012 по справі 2а-12144/10/1370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2012 р. Справа № 25809/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попка Я.С.

суддів Дяковича В.П., Носа С.П.

за участю секретаря судового засідання Саламаха О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2011 року у справі за позовом Контрольно-ревізійного управління у Львівській області (правонаступник Державна фінансова інспекція у Львівській області) до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2010 року позивач - Контрольно-ревізійне управління у Львівській області звернулося до суду з позовною заявою до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», та з врахуванням уточнених позовних вимог, просить суд забезпечити повернення шляхом стягнення з Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради до бюджету кошти в сумі 1 374 436,65 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач покликається на те, що Контрольно-ревізійним управління у Львівській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради за період з 01.07.2008 року по 31.12.2009 року, за результатами якої було складено акт № 06-24/07 від 30.03.2010 року.

Зокрема, перевіркою правильності визначення суми витрат на послуги з постачання теплової енергії ЛМКП «Львівтеплоенерго» встановлено, що до витрат підприємства в розрахунок обсягу різниці в тарифах включено суму 2 033 914,01 грн. амортизаційних відрахувань на основні засоби, які безкоштовно одержані, що суперечить п.8.1.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року. Підприємством завищено розрахунок заборгованості з різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії населенню за 2008 рік на суму 1 596 120,00 грн. Крім того, перевіркою встановлено, що станом на 01.10.2009 року по оборотно-сальдовій відомості по субрахунку 631 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» ЛМКП «Львівтеплоенерго» рахується кредиторська заборгованість перед Департаментом в сумі 352 518,59 грн., однак по бухгалтерському обліку Департаменту житлового господарства станом на 01.01.2010 року відсутня дебіторська заборгованість на вищевказану суму. Позивач звертає увагу на те, що частину коштів до бюджету повернуто.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2011 року позовні вимоги задоволено. Зобов'язано Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради забезпечити повернення до державного бюджету кошти в сумі 1 374 436, 65 грн. по коду 21080500 на рахунок №31116090700004, ЄДРПОУ 22389381, МФО 825014 у ВДК Галицького району УДК у Львівській області, одержувач Державний бюджет України. Постановлено сягнути з Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до Державного бюджету України кошти в сумі 1 374 436, 65 грн. по коду 21080500 на рахунок №31116090700004, ЄДРПОУ 22389381, МФО 825014 у ВДК Галицького району УДК у Львівській області, одержувач Державний бюджет України.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач - Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради оскаржив її в апеляційному порядку. У апеляційній скарзі просить скасувати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2011 року та ухвалити нове рішення, яким провадження у справі закрити.

Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, апелянт зазначає, що суд першої інстанції, приймаючи рішення по суті змінених (уточнених) позовних вимогах, фактично позбавив Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради можливості реалізувати свої процесуальні права, закріплені в ст. 49 та 51 АС України. Крім того, судом не наведено жодної правової норми, яка б надавала право Контрольно-ревізійному управлінню у Львівській області звертатись до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради з позовом про зобов'язання забезпечити повернення коштів до державного бюджету. А відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Апелянт звертає увагу на те, що 01.08.2010 року директором Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради був затверджений графік погашення заборгованості, згідно якого підприємство поетапно сплачує заборгованість перед бюджетом, тобто Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради вчиняються всі можливі дії, які спрямовані на забезпечення повернення ЛМКП «Львівтеплоенерго» коштів до державного бюджету. Зазначені обставини підтверджують факт відсутності правових підстав у Контрольно-ревізійного управління у Львівській області для звернення до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради з позовними вимогами про стягнення коштів до державного бюджету.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши повноту встановлення обставин справи, правильність їх юридичної оцінки, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 2 ст. 8 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» контрольно-ревізійні управління в областях проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що відповідно до плану роботи на 4-ий квартал 2009 року працівниками КРУ у Львівській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради за період з 01.07.2008 року по 31.12.2009 року, на підставі чого було винесено акт від 30.03.2010 року № 06-24/07.

В результаті проведеної ревізії встановлено, що із загальної суми виявлених порушень, що призвели до збитків, Департаментом не відшкодовано 1 603 130 грн., в тому числі до державного бюджету - 1 463 130 грн., та міського бюджету - 140 тис. грн. Однак, на час розгляду справи в суді першої інстанції ЛМКП «Львівтеплоенерго» сплатило заборгованість в сумі 140 тис. грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 14023 від 17.12.2010 року та №14280 від 30.12.2010 року. Крім того, протягом 2010 року ЛМКП «Львівтеплоенерго» сплатило до державного бюджету кошти на загальну суму 221 683, 35 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 1373 від 31.08.2010 року, № 13145 від 30.09.2010 року, № 13417 від 29.10.2010 року, №13737 від 30.11.2010 року та № 263 від 15.12.2010 року на суму 44 336, 67 грн. кожне. Таким чином, станом на 01.02.2011 року не відшкодованою залишається заборгованість в сумі 1 374 436, 65 грн., що не заперечується позивачем.

Згідно ст. 10 України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» контрольно-ревізійним управлінням надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Враховуючи вищезазначене, суд апеляційної інстанції вважає, що судом першої інстанції правомірно задоволено позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління у Львівській області (правонаступник Державна фінансова інспекція у Львівській області) до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» про стягнення заборгованості, а доводи апелянта в іншій частині на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.

Згідно ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ч.3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2011 року у справі № 2а-12144/10/1370 за позовом Контрольно-ревізійного управління у Львівській області (правонаступник Державна фінансова інспекція у Львівській області) до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» про стягнення заборгованості - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий суддя Я.С. Попко

Судді В.П. Дякович

С.П. Нос

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 16.03.2012 року.