Ухвала від 22.02.2012 по справі 2а-316/11/0617

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-316/11/0617 Головуючий у 1-й інстанції: Кондратюк В.І.

Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.

УХВАЛА

Іменем України

"22" лютого 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Мацедонської В.Е.,

суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 17 січня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області, Відділу освіти Овруцької райдержадміністрації про зобов'язання провести нарахування та виплату коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,-

встановив:

15 грудня 2010 року позивач звернулася до Овруцького районного суду Житомирської області з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області, Відділу освіти Овруцької райдержадміністрації про визнання протиправними дій відповідачів щодо недорахування та невиплати у повному розмірі доплати передбаченої ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як особі, яка проживає на території Чорнобильської зони, яка є забрудненою, та є потерпілою від аварії на ЧАЕС 3 категорії, зобов'язання донарахувати та виплатити вказані доплати за період з 01 червня 2010 року по 30 листопада 2010 року; про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства відповідно до ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»за період з 01 червня 2010 року по 30 листопада 2010 року.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 17 січня 2011 року позовні вимоги позивача до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області, Відділу освіти Овруцької райдержадміністрації про зобов'язання провести нарахування та виплату коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" -задоволено частково, а саме: зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області провести донарахування та виплатити позивачу щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства (ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"), яку отримує на себе та сина ОСОБА_3, за період з 01 червня 2010 року по 30 листопада 2010 року в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України «Про Державний бюджет на 2010 рік», кожному, щомісяця; зобов'язано Відділ освіти Овруцької райдержадміністрації провести донарахування позивачу доплати до заробітної плати (ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") за період з 01 червня 2010 року по 30 листопада 2010 року в розмірі двох мінімальних заробітних плат визначених Законом України «Про державний бюджет на 2010 рік», щомісяця та подати розрахункові документи до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області. В задоволення решти позовних вимог відмовлено за безпідставністю.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.

Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач є потерпілою від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення (категорія 3), серія Б №НОМЕР_1, виданим Облдержадміністрацією 10 травня 2001 року, має дитину, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням серії Д № НОМЕР_2, виданим Облдержадміністрацією 14 вересня 2007 року, передуває на обліку у відповідача та проживає у м. Овруч Житомирської області, яке за переліком населених пунктів Житомирської області віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата, яка становить у зоні гарантованого добровільного відселення -дві мінімальні заробітні плати.

Відповідно до статті 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 відсотків від мінімальної заробітної плати.

Всупереч ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивачу проводились відповідні виплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 836 від 26 липня 1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що при визначенні розміру щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства і розміру виплати громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення у зоні гарантованого добровільного відселення, застосуванню не підлягає наведена вище постанова Кабінету Міністрів України N 836 від 26 липня 1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав позивача, тоді як при вирішенні даного спору застосуванню підлягають ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.

Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області -залишити без задоволення.

Постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 17 січня 2011 року -залишити без змін.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Мацедонська В.Е.

Судді: Грищенко Т.М. Лічевецький І.О.