Ухвала від 22.02.2012 по справі 2а-6095/10

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-6095/10 Головуючий у 1-й інстанції: Кондратюк В.І.

Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.

УХВАЛА

Іменем України

"22" лютого 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Мацедонської В.Е.,

суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 15 грудня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок та виплатити кошти, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",-

встановив:

12 листопада 2010 року позивач звернулася до Овруцького районного суду Житомирської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації про визнання протиправними дій відповідачів щодо недорахування та невиплати у повному розмірі додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, передбаченої ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як особі, яка є потерпілою від аварії на ЧАЕС 3 категорії, зобов'язання донарахувати та виплатити вказані доплати за 2009 рік та з січня по червень 2010 року; про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства відповідно до ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»за 2009 рік.

Ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 17 листопада 2010 року позовну заяву в частині позовних вимог позивача за період з 01 січня 2009 року по 30 квітня 2010 року залишено без розгляду.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 15 грудня 2010 року позовні вимоги позивача до Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок та виплатити кошти, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" -задоволено частково, а саме: визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації по застосуванню постанови КМ України від 26 липня 1996 року № 836 в частині визначення позивачу розміру доплати за ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01 травня 2010 року по 30 вересня 2010 року протиправними; зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації провести перерахунок та виплатити позивачу щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства (ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") за період з 01 травня 2010 року по 30 вересня 2010 року в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України «Про Державний бюджет на 2010 рік», щомісяця; визнано дії Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області по застосуванню постанови КМ України від 26 липня 1996 року №836 в частині визначення позивачу розміру доплат за ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01 травня 2010 року по 30 червня 2010 року протиправними; зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області провести перерахунок та виплатити позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, (ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") за період з 01 травня 2010 року по 30 червня 2010 року в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, що визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», щомісяця. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено за безпідставністю.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Управління праці і соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області та Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області подали апеляційні скарги, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.

Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач є потерпілою від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення (категорія 3), серія Б №НОМЕР_1, виданим Облдержадміністрацією 21 грудня 1993 року, перебуває на обліку у відповідачів та проживає у м. Овруч Житомирської області, яке за переліком населених пунктів Житомирської області віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.

Статтею 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до статті 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 відсотків від мінімальної заробітної плати.

Всупереч ст. ст. 37, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивачу проводились відповідні виплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 836 від 26 липня 1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що при визначенні розміру щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства і розміру додаткової пенсії, застосуванню не підлягає наведена вище постанова Кабінету Міністрів України N 836 від 26 липня 1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав позивача, тоді як при вирішенні даного спору застосуванню підлягають ст. ст. 37, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.

Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги Управління праці і соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області та Управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області -залишити без задоволення.

Постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 15 грудня 2010 року -залишити без змін.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Мацедонська В.Е.

Судді: Грищенко Т.М. Лічевецький І.О.