Справа: № 2а-19507/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А.
Суддя-доповідач: Твердохліб В.А.
Іменем України
"16" лютого 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Твердохліб В.А.,
суддів Троян Н.М., Бужак Н.П.,
за участю секретаря Співак О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 16 червня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства оборони України про зобов»язання вчинити дії, -
ОСОБА_2 (далі -Позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Міністерства оборони України (далі - Відповідач) про перерахування стажу державної служби з урахуванням періоду її роботи в Первомайському районному військовому комісаріаті м.Мурманська з 17.04.1989 року по 22.10.1990 року.
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 16 червня 2011 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати необгрунтовану та незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.
В апеляційній скарзі апелянт посилається на неповне з»ясування судом першої інстанції обставини справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті.
Вислухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що наказом Міністра оборони України від 11.08.2005 року №123 Позивача звільнено з посади спеціаліста першої категорії у Контрольно-ревізійному департаменті Головної інспекції Міністерства оборони України за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію.
В періоди з 03.03.1994 року по 11.07.1996 року Позивач проходила державну службу в Генеральному штабі Збройних Сил України; з 12.07.1996 року по 08.07.1999 року - в Командуванні Сухопутних військ України; з 18.06.2002 року по 01.06.2005 року -в Головному контрольно-ревізійному управлінні Міністерства оборони України.
Згідно довідки Департаменту кадрової політики та військової освіти Міністерства оборони України від 22.06.2005 року №226/ДС/115 стаж державної служби Позивача станом на 01.06.2005 року складає 8 років 3 місяці 17 днів, відповідно на день звільнення стаж державної служби складав 8 років 5 місяців та 26 днів.
При цьому до стажу державної служби не зараховано період роботи Позивача на посаді інспектора з обліку та бронювання у Первомайському районному військовому комісаріаті міста Мурманська з 17.04.1989 року по 22.10.1990 року, що становить 1 рік 6 місяців та 5 днів.
Згідно визначення ст.1 Закону України “Про державну службу” державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.
Відповідно дост.2 Закону України “Про державну службу” посада - це визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень. Посадовими особами відповідно до цього Закону вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.
Згідно п.2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, згідно з додатком, зокрема, у військових комісаріатах.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.05.1995 року №301-р “Про віднесення посад керівних працівників та спеціалістів апарату органів управління військових формувань до категорій державних службовців” передбачено, що посади спеціалістів міських і районних військових комісаріатів віднесено до сьомої категорії державних службовців.
За правилами ст.37 Закону України “Про державну службу” на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Наказом Міністра оборони України від 28.02.2000 року №55, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 02.03.2000 року №123/4344 затверджено умови оплати праці працівників (невійськовослужбовців) апарату органів військового управління та військових комісаріатів, які застосовуються для оплати праці керівних працівників і службовців органів військового управління і військкоматів, зокрема, в таблиці №5 додатку 1 схеми посадових окладів службовців апарату органів військового управління та військових комісаріатів зазначається відповідний розмір посадового окладу ряду спеціалістів військкоматів, у тому числі й тим, що обіймають посади інспекторів.
Згідно довідки Відділу військового комісаріату Мурманської області по місту Мурманськ від 30.03.2011 року № ю/2175 посада інспектора з обліку та бронювання в період роботи Позивача за кваліфікаційними вимогами належить до посад спеціалістів; відповідно до посадової інструкції інспектором з обліку та бронювання здійснюються організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що Позивач, обіймаючи посаду інспектора з обліку та бронювання у Первомайському районному військовому комісаріаті міста Мурманська за період з 17.04.1989 року по 22.10.1990 року, виконувала організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції, дана посада є посадою спеціаліста та відноситься до посад державних службовців сьомої категорії.
Отже, на думку колегії суддів, судом першої інстанції прийняте правомірне та обґрунтоване рішення щодо зарахування до стажу державної служби період роботи Позивача на посаді інспектора з обліку бронювання районного військового комісаріату, а саме: з 17.04.1989 року по 22.10.1990 року.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст. 201, 202 КАС України.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Міністерства оборони України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 червня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя Твердохліб В.А.
Судді: Троян Н.М. Бужак Н.П.
Ухвала складена в повному обсязі 27 лютого 2012 року.