пр. № 2-а/2608/496/12
ун. № 2608/2808/12
24 лютого 2012 року
суддя Святошинського районного суду м. Києва Морозова М.О., вивчивши матеріали адміністративної справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання неправомірними дй щодо перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити дію,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва про визнання дій неправомірними щодо застосування у 2009 р. при перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати за 2007 рік; зобов'язання провести перерахунок пенсії з 11.03.2009 р. у відповідності до ч.1, 2 ст. 40, ч.4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення і перерахунку пенсії, що передує року звернення за перерахунком пенсії.
При цьому посилається на те, що перебуває на обліку як пенсіонер за віком в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва з 7.08.2007 р. Він продовжує працювати і має безперервний трудовий стаж. Відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” він має право на перерахунок пенсії як працюючий пенсіонер, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Відповідачем по справі перерахування його пенсії за віком здійснюється з порушенням вимог чинного законодавства і береться до уваги показник заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні не за рік, що передує нарахуванню (перерахунку) пенсії, тобто за 2008 р., а за 2007 р. 11.03.2009 р. він звернувся в пенсійний орган по поводу перерахунку пенсії з врахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу з врахуванням коефіціенту заробітної плати за 2008 р. при перерахунку пенсії, але йому було перераховано пенсію з врахуванням показника середньої заробітної плати за 2007 р., що є неправомірним. На його заяву від 12.12.2011 р. до пенсійного органу отримав відповідь від 12.12.2011 р. про відмову в подальшому перерахунку пенсії. Вказані дії відповідача не співвідносяться з діючими законами, рішеннями Конституційного Суду України, рішеннями Європейського Суду з прав людини.
Суддя, вивчивши адміністративний позов, матеріали справи, вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду відповідно до ст.ст. 99, 100 КАС України, оскільки адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом по даній категорії справ.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ст. 102 КАС України попущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом,-продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
ОСОБА_1 звернувся до Святошинського райсуду м. Києва з адміністративним позовом 8.02.2012 р., просить поновити процесуальний строк звернення з позовом до суду, вважаючи його пропущеним з поважних причин з тих мотивів, що пенсійний орган на протязі тривалого часу порушує його пенсійні права.
Однак, законних підстав для поновлення строку звернення з адміністративним позовом до суду не вбачається, ніщо не заважало позивачу по справі звернутися з даним позовом до суду в шестимісячний термін з моменту порушення його прав, вказаних у позовній заяві, поважних причин пропуску процесуальних строків звернення з адміністративним позовом до суду не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання неправомірними дй щодо перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити дію залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя