Справа: № 2а-2353/11/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Лиска І.Г.
Суддя-доповідач: Данилова М. В.
Іменем України
"01" березня 2012 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Данилової М. В.,
суддів: Федорової Г.Г., Ключковича В.Ю.,
при секретарі судового засідання Горбачовій Ю.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Підприємства з іноземною інвестицією у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Фалбі" на постанову Київського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2011 року у справі за адміністративним позовом Підприємства з іноземною інвестицією у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Фалбі" до Київської обласної митниці про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «Р»від 05.05.2011 року №51,-
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2011 року в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач, вказуючи на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати вказану постанову і прийняти нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Апелянт зазначає, що відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 № 1949 встановлено, що переліком лікарських засобів, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, є Державний реєстр лікарських засобів. Враховуючи те, що «ГІНСОМІН»є в зазначеному Державному реєстрі як лікарський засіб, то пільги зі сплати митних платежів Позивачем отримані законно.
Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, представників сторін, зміст судового рішення і апеляційної скарги, перевіривши доводи апеляції наявними у матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що з 23.03.2011 року по 12.04.2011 року відповідачем, було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання позивачем законодавства України з питань митної справи при митному оформлення товари «ліки для людей розфасовані для роздрібної торгівлі, що містять вітаміни, не містять білків жуйних тварин, наркотичних та психотропних речовин «ГІНСОМІН»за період діяльності з 01.04.2008 року по 31.03.2011 року.
За результатами перевірки складено Акт №н22/11/125000000/21568905 невиїзної документальної перевірки дотримання Підприємством з іноземною інвестицією у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Фалбі»законодавства України з питань митної справи при митному оформлення товари «ліки для людей розфасовані для роздрібної торгівлі, що містять вітаміни, не містять білків жуйних тварин, наркотичних та психотропних речовин «ГІНСОМІН».
Вказаною перевіркою встановлено, що за період, що перевірявся, позивачем за вантажно митними деклараціями № 122000106/2008/028060 від 14.10.2008 р., № 122000106/2008/031316 від 14.1 1.2008 р.. № 122000106/2009/000978 від 26.01.2009 р., № 122000106/2009/004672 від 20.03.2009 р.. № 122000106/2009/009304 від 27.05.2009 р., № 122000106/2009/010432 від 12.06.2009 р.. № 122000106/2009/013987 від 30.07.2009 р., № 122000106/2009/018389 від 30.09.2009 р.. № 122000106/2009/021249 від 16.11.2009 р., № 122000106/2009/021833 від 13.11.2009 р. на митну територію України було імпортовано лікарський препарат «ГІНСОМІН», капсули м'які, № 30, виробництва компанії «Мега Лайфсайенсіз Лтд»(Таїланд)»за кодом УКТЗЕД 3004501000 (лікарські засоби (ліки) (за винятком товарів, включених до товарних позицій 3002, 3005 або 3006), що складаються із змішаних або незмішаних продуктів для терапевтичного або профілактичного застосування, у дозованому вигляді (включаючи лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем) або розфасовані для роздрібної торгівлі: - інші лікарські засоби, що містять вітаміни або інші сполуки товарної позиції 2936: -розфасовані для роздрібної торгівлі). Відповідно до графи 33, зазначених ВМД позивачем було ввезено товар, як зазначено вище, за кодом УКЗТЗЕД 30045010, Відповідно до заявленого коду УКТЗЕД згідно з положеннями Закону України «Про митний тариф України»застосовано ставка ввізного мито-0%
Судова колегія не погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що товар позивача, заявлений у ВМД як «препарат «ГІНСОМІН», капсули м'які, № 30, виробництва компанії «Мега Лайфсайенсіз Лтд»(Таїланд)»повинен класифікуватися у товарній підкатегорії 2106 90 92 00 УКТЗЕД та за визначеним кодом УКТЗЕД застосовується ставка ввізного мита - 8%, з огляду на наступне.
Зазначений товар є лікарським засобом відповідно до реєстраційного посвідчення на лікарський засіб № UА/6952/01/01, яке діє на всій території України до 17.08.2012 р. та включений до Державного реєстру лікарських засобів України.
Колегія суддів зазначає, що при цьому податок на додану вартість під час імпорту лікарського засобу «ГІНСОМІН»у період, що перевірявся, Позивачем не сплачувався, оскільки відповідно до статті 5 Закону України «Про податок на додану вартість», який діяв на момент ввезення товару, звільняються від оподаткування поставки (у тому числі аптечними закладами) зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України до 1 вересня року, попереднього звітному. Якщо у такий строк перелік не встановлено, діє перелік минулого року.
З матеріалів справи вбачається, що сплата ввізного мита під час митного оформлення лікарського засобу «ГІНСОМІН»здійснювалася Позивачем за ставкою 0% .
Відповідно до статті 8 Закону України «Про єдиний митний тариф»ввізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх ввезенні на митну територію України, а ставки ввізного мита передбачені Єдиним митним тарифом України.
Для товарів за кодом УКТЗЕД 3004 50 10 00 Митним тарифом України, затвердженим Законом України від 05.04.2001 № 2371-ІІІ, чинним на момент ввезення товару встановлено ставку ввізного мита 0%.
Згідно з Порядком державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2005 N 376, наказом Міністерства охорони здоров'я України про державну реєстрацію лікарського засобу затверджується фармакопейна стаття або методи контролю його якості, інструкція з медичного застосування, листок-вкладиш з інформацією для пацієнта, здійснюється погодження технологічного регламенту або технології виробництва, а також присвоюється реєстраційний номер, який вноситься до Державного реєстру лікарських засобів та міжвідомчої бази даних про зареєстровані в Україні лікарські засоби.
Колегія суддів зазначає, що наявність в базі даних лікарського засобу є підтвердженням включення його до Державного реєстру лікарських засобів та підставою для звільнення від оподаткування ПДВ.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що П II у формі TOB «Фалбі»було задекларовано товар до митного оформлення за кодом УКТЗЕД 3004 50 10 00 з дотриманням Порядку подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 22.06.2006 №514 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 07.07.2006 за № 816/12690.
Відповідно до п. 2.1 зазначеного Порядку для того, щоб здійснити митне оформлення товарів із застосуванням пільг в оподаткуванні відповідно до положень нормативно-правових актів, митному органу необхідно подати документи, перелік яких визначений в додатках 1 - 2 до цього Порядку.
Пунктом 2 додатку 1 до Порядку № 514, встановлено, що для лікарських засобів (крім підакцизних товарів), зареєстрованих та допущених до застосування в Україні в установленому законодавством порядку, що ввозяться на митну територію України (за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України), підставами для отримання пільг в оподаткуванні є наявність лікарського засобу в міжвідомчій базі даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів (реєстр надсилається до митних органів Держмитслужбою України) або оригінал реєстраційного посвідчення, або його копія, або підтвердження державної реєстрації лікарських засобів, видане Міністерством охорони здоров'я України; чи підтвердження виробника лікарських засобів згідно з реєстраційним посвідченням (згідно з товаросупровідними документами, маркуванням).
Згідно з п. 3 Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Державної митної служби України від 20.04.2005 р. №314, під час прийняття ВМД до оформлення здійснюється, зокрема, перевірка за допомогою програмного забезпечення правильності заповнення декларантом ВМД відповідно до вимог, встановлених Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.1997 № 574.
При здійсненні митного контролю проводиться перевірка правильності класифікації та кодування товарів (згідно з поданими документами), перевірка правильності нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) за ВМД та застосування пільг у їх сплаті відповідно до законодавства.
Таким чином, митний контроль здійснюється на стадії декларування товару і саме митний орган на цій стадії здійснює перевірку класифікації та кодування товару.
Згідно зі статтею 78 МК України, митне оформлення вважається завершеним після виконання митним органом митних процедур, визначених ним на підставі цього Кодексу відповідно до заявленого митного режиму.
За приписами частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що Київська обласна митниця, як суб'єкт владних повноважень не виконала свій обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, не довела правомірність свого рішення та не спростувала твердження позивача про порушення його прав.
Беручи до уваги викладене вище, колегія суддів вважає зазначені в апеляційній скарзі доводи обґрунтованими і такими, що спростовують висновки суду першої інстанції.
Згідно п.4 ч.1 ст.202 КАС України, підставами для скасування постанови суду першої інстанції є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Зважаючи на те, що Київський окружний адміністративний суд порушив вищевказані норми матеріального права, апеляційну скаргу належить задовольнити, а постанову суду -скасувати та прийняти нове судове рішення про задоволення позову.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 160, 196, 198, 202, 205, 207, 212 КАС України, колегія судів, -
постановила:
Апеляційну скаргу Підприємства з іноземною інвестицією у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Фалбі" - задовольнити.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2011 року -скасувати.
Прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.
Визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 05.05.2011 року №51.
Повний текст виготовлено 06 березня 2012 року
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Данилова М. В.
Судді: Федорова Г. Г.
Ключкович В.Ю.