Ухвала від 07.02.2011 по справі 245/11/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

07 лютого 2011 року 2-а-245/11/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Старової Н.Е.,

при секретарі судового засідання -Пшик Ю.А.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства»до Управління Пенсійного фонду України в м. Славутич Київської області про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Управління житлово-комунального господарства» (далі -позивач) звернулось до суду з позовною заявою про скасування рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Славутич Київської області (далі -відповідач) про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, № 49 від 06.03.2009 року.

До судового засідання з'явився представник позивача.

До початку судового засідання відповідач звернувся до суду із письмовою заявою, якою заперечив проти позову та просить розглянути справу за відсутності його представника.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи в частині дотримання позивачем строків звернення до суду з даним адміністративним позовом, суд дійшов висновку, що він підлягає залишенню без розгляду.

Згідно з приписами частини другої статті 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Таким чином, у випадку звернення зацікавлених осіб до суду з адміністративним позовом мають застосовуватися лише ті процесуальні норми, що діють на момент вчинення певної процесуальної дії, незалежно від того, коли виникло те чи інше адміністративне правовідношення.

Статтею 99 КАС України визначено строки звернення до адміністративного суду.

Частиною п'ятою даної статті визначено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Позивач звернувся до суду з метою оскарження рішення відповідача № 49 від 06.03.2009 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду 11 січня 2011 року (про що свідчить відбиток штампу канцелярії суду на позовній заяві), тобто з порушенням строку звернення до суду, визначеного статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскаржуване рішення відповідача отримано бухгалтером-касиром позивача 06.03.2009, що підтверджується його підписом на вказаному рішенні.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено правові наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Так, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала (частина перша статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).

З огляду на ту обставину, що позивач не скористався правом на подання разом із позовною заявою заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду; жодних належних та допустимих доказів, які б надавали суду підстави обчислювати цей строк від іншої дати ніж 06.03.2009 матеріали справи також не містять та беручи до уваги те, що адміністративний позов подано позивачем з порушенням місячного строку на звернення до суду, керуючись статтями 99, 100, 121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства»до Управління Пенсійного фонду України в м. Славутич Київської області про скасування рішення -залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Старова Н.Е.