про залишення позовної заяви без руху
23 березня 2012 року Справа № 2а-1381/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши
позовну заявуБроварської районної спілки споживчих товариств
до
про Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області
визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу,
Броварська районна спілка споживчих товариств звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області про визнання протиправною та скасування вимоги від 05.03.2012 № Ю-12/581 про сплату боргу.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В силу положень частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з приписами частин четвертої та п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до частин третьої та сьомої статті 56 цього Кодексу, представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною другою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Крім того, в силу положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою вказаної статті передбачено, що за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2012 року затверджено Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»від 22.12.2011 № 4282-VI.
Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.
Рішення суб'єкта владних повноважень, яким визначено грошове зобов'язання, суму адміністративно -господарських, штрафних санкцій тощо, породжує підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи, а відтак, вимога про визнання протиправним та/або скасування такого рішення носить майновий характер.
Аналогічна правова позиція викладена у листі - роз'ясненні Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 № 165/11/13-12.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що Броварська районна спілка споживчих товариств оскаржує вимогу територіального органу Пенсійного фонду України від 05.03.2012 № Ю-12/581 про сплату боргу у розмірі 333327 грн. 99 коп.
Разом з тим, позивачем до позовної заяви долучено платіжне доручення від 20.03.2012 № 74 про сплату судового збору, розмір якого не відповідає вимогам, передбаченим статтею 4 Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 № 3674-VI.
Крім того, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позовна заява від імені позивача підписана головою правління Броварської районної спілки споживчих товариств ОСОБА_2
Разом з тим, у матеріалах, доданих до позовної заяви, відсутні докази на підтвердження повноважень ОСОБА_2 діяти від імені позивача (установчі документи, статут, положення, протокол про обрання, наказ про призначення тощо).
Судом також встановлено, що в якості відповідача Броварською районною спілкою споживчих товариств у позовній заяві визначено Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області, в той час як позивач оскаржує вимогу про сплату боргу, що винесена Управлінням Пенсійного фонду України у м. Броварах та Броварському районі Київської області.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 6 квітня 2012 року шляхом: подання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору у розмірі, визначеному статтею 4 Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 № 3674-VI; доказів, що підтверджують повноваження ОСОБА_2 діяти від імені позивача; уточнення позовних вимог чи відповідачів у справі, з урахування приписів статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та наведених вище висновків суду.
Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у строк до 06 квітня 2012 року усунути наведені в даній ухвалі недоліки у вказаний спосіб.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу невідкладно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя С.В. Харченко