Постанова від 06.11.2006 по справі 9/5452-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"06" листопада 2006 р. Справа №9/5452-А

за позовом Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Хмельницький

до Приватного підприємства "Колос" с. Клинове Городоцького району

про стягнення 11233,32 грн. штрафних санкцій

Суддя Олійник Ю.П. Секретар судового засідання Римар Н.М.

Представники сторін:

Від позивача - Мороз Т.М. - за дор. від 13.01.06

Від відповідача - не з'явився

Позивач у позовній заяві та представник у судовому засіданні просять стягнути з відповідача 11233,32грн. адміністративно-господарських санкцій за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів та 522,76 грн. пені за порушення термінів сплати штрафних санкцій відповідно до ст.ст.19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

У судовому засіданні представником позивача подана заява про зменшення позовних вимог, згідно якої позивач просить стягнути з відповідача лише 11233,32 грн. штрафних санкцій. Зазначене прийнято судом.

Відповідач, своїми процесуальними правами не скористався, відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив. Ухвала суду на його адресу поштою повернена у зв'язку з відмовою від отримання внаслідок реорганізації в ТОВ « Агро-колос». Однак, згідно наданої на запит суду Держреєстратором Городоцької райдержадміністрації інформації ( лист від18.10.06 ) відповідач значиться в держреєстрі.

Розглядом матеріалів справи встановлено.

В 2006 році відповідачем поданий Звіт форми №10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, в якому відповідачем зазначена середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу - 162 особи, не зазначено кількість інвалідів-штатних працівників, кількість інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону -20 осіб, фонд оплати праці штатних працівників -303,3 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника -1872,23 грн., сума штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів -3744,46 грн.

На підставі даних звіту позивачем визначено норматив створення відповідачем робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості 6 чол. та проведено розрахунок адміністративно-господарських санкцій в розмірі 11233,32грн., виходячи з розміру середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

За порушення строків сплати штрафних санкцій (до 15.04.06) позивачем нараховано пеню в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (149 днів прострочення платежу), яка становить 522,76 грн.

У зв'язку з несплатою відповідачем штрафу та пені , позивач звернувся з позовом до суду.

Судом прийнято зменшення позивачем позовних вимог на суму 522,76 грн. заявленої до стягнення пені

Аналізуючи надані по справі докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" в редакції, чинній у 2005р., встановлено для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Робоче місце інваліда, згідно з п. 1 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314, зі змінами та доповненнями, - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі на підприємстві (об'єднанні), в установі та організації, незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда.

Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда (п. 3). Підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів і включають їх до колективного договору (п. 5).

Відповідно створеним робочим місцем є те, яке введено в дію шляхом працевлаштування інваліда. Закон зобов'язує відповідача, відповідно до нормативу, створити робочі місця для праці інвалідів, зазначити їх у колективному договорі і інформувати центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів, а органи працевлаштування - підібрати робоче місце і працевлаштувати інваліда.

Як вбачається з наданих в матеріали справи доказів, позивач вимоги закону не виконав. У поданому до позивача звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік не зазначив кількість інвалідів-штатних працівників, працюючих на підприємстві, тоді як згідно нормативу повинен був створити 6 робочих місць для працевлаштування інвалідів. Згідно повідомлень управління праці та соціального захисту населення Городоцької райдержадміністрації та Городоцького районного центру зайнятості відповідач у 2005 р. не повідомляв про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та наявність вакантних посад , на яких може використовуватись праця інвалідів.

Згідно ст.20 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Тому позивачем правомірно нараховані штрафні санкції в розмірі 11233,32 грн. за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (6 робочих місць).

У Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.01 №1767, передбачено, що штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

У зв'язку з несплатою штрафних санкцій в добровільному порядку у встановлені законодавством терміни позивач правомірно просить їх стягнути в судовому порядку.

За таких обставин позовні вимоги в їх зменшеному розмірі визнаються обґрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню. При цьому наявними матеріалами справи не спростовуються.

Керуючись ст.ст.4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п.6 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України , СУД

П О СТ А Н О В И В :

Позов Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Хмельницький до Приватного підприємства «Колос» с. Клинове Городоцького району про стягнення 11233,32 грн. штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути З ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КОЛОС» С. КЛИНОВЕ ГОРОДОЦЬКОГО РАЙОНУ ( КОД 30947678) НА КОРИСТЬ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ВІДДІЛЕННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ М. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ \ ВУЛ.ГРУШЕВСЬКОГО,87, КОД 23565058 \ 11233,32 грн. /ОДИНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ДВІСТІ ТРИДЦЯТЬ ТРИ ГРИВНІ 32 КОП./ ШТРАФНИХ САНКЦІЙ.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС УКРАЇНИ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС УКРАЇНИ Постанова, якщо інше не встановлено КАС УКРАЇНИ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ю.П. Олійник

Віддруковано 3 примірники:

1 -по справі,

2 - позивачу,

3 -відповідачу.