Постанова від 28.02.2012 по справі 2а-11476/11/1270

Категорія №7.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 лютого 2012 року Справа № 2а-11476/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Кисельової Є.О.

при секретарі: Гришиній О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська адміністративну справу за позовом прокурора м.Лисичанська до державної екологічної інспекції в Луганській області про визнання дій державної екологічної інспекції в Луганській області з відмови у задоволенні протесту прокурора м.Лисичанська від 15.11.2011 р. № 7233-11 незаконними,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державної екологічної інспекції в Луганській області про визнання дій державної екологічної інспекції в Луганській області з відмови у задоволенні протесту прокурора м.Лисичанська від 15.11.2011 р. № 7233-11 незаконними.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що прокуратурою м.Лисичанська Луганської області проведено перевірку за заверненням гр. ОСОБА_1 щодо законності дій працівників державної екологічної інспекції в частині притягнення його до адміністративної відповідальності.

Перевіркою встановлено, що постановою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Луганської області Левченка Д.І. від 10.10.2011 р. №003335 на гр. ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 238, 00 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 47 КУпАП, про що повідомлено прокуратуру м.Лисичанська 11.11.2011 р.

Також перевіркою встановлено, що дії інспектора Левченка Д.І. при провадженні у справі про адміністративне правопорушення гр. ОСОБА_1 не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки не ґрунтуються на ст. ст. 7,9,38,247,278,280,283 КУпАП.

11.07.2011 р. за результатми розгляду вказаного протоколу державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Луганської області інспектором Вакуленко І.О. прийнято рішення про закриття справи, оскільки в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 240 КК України.

Проте, матеріали перевірки для прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України спрямовано до Попаснянського РВ УМВС в Луганській області більш, ніж через місяць, які отримано лише 15.08.2011 р.

18.08.2011 р. працівниками Попаснянського РВ УМВС в Луганській області за результати проведеної перевірки прийнято рішення про відмову в порушення кримінальної справи на підставі п.2 ст.6 КПК України.

Посилається на ст. 38 КУпАП та зазначає, що строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченог ст. 47 КУпАП, стосовно гр. ОСОБА_1 сплинули ще 18.09.2011 р., про наголошувалось відповідачу прокуратурою м.Лисичанська у вимозі за вих..№ 6516-11, яку 16.09.2011р . спрямовано на адресу державної екологічної інспекції в Луганській області, проте відповідачем вказані вимоги були проігноровані та 10.10.2011 р. державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Луганської області Левченко Д.І. винесено постанову про накладення адміністративного стягнення стосовно гр. ОСОБА_3, у той ча, коли на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки, передбачені ст. 38 КУпАП закінчились.

З урахуванням викладеного, прокуратурою м.Лисичанська 15.11.2011 р. на адресу відповідача внесено протест з вимогами визнати дії державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Луганської області Левченка Д.І. при провадженні у справі про адміністративне правопорушення стосовно гр. ОСОБА_1 таким, що не відповідають ст.ст. 7,9,38,247,278,280,283 КУпАП, а також у встановленому законом порядку вжити заходи, спрямовані на поновлення порушеного права гр. ОСОБА_1

Відповідачем за результатами розгляду вказаного протесту в його задоволенні безпідставно відмовлено.

Просить визнати дії державної екологічної інспекції в Луганській області з відмови у задоволенні протесту прокурора м.Лисичанська від 15.11.2011 р. № 7233-11 незаконними.

Представник позивача в судовому засіданні прозовні вимоги підтримав та додатково повідомив, що постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 23.01.2012 р. по адміністративній справі № 2а-46/2012 за позовом прокурора м.Лисичанська Луганської області до державної екологічної інспекції в Луганській області про визнання постанови незаконною та її скасування визнано дії державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції Луганської області Левченка Дмитра Ігоровича по притягненню ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протиправними, постанову від 10.10.2011 р. про накладення на ОСОБА_1, адміністративного стягнення скасувати.

Представник відповідача в судовому позовні вимоги не визнав, просила відмовити в задоволенні позовних вимог, в обґрунтування подав заперечення на адмінстартивний позов (а.с. 79-80).

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що прокуратурою м.Лисичанська Луганської області проведено перевірку за заверненням гр. ОСОБА_1 щодо законності дій працівників державної екологічної інспекції в частині притягнення його до адміністративної відповідальності.

Перевіркою встановлено, що постановою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Луганської області Левченка Д.І. від 10.10.2011 р. №003335 на гр. ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 238, 00 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 47 КУпАП, про що повідомлено прокуратуру м.Лисичанська 11.11.2011 р.

Також перевіркою встановлено, що дії інспектора Левченка Д.І. при провадженні у справі про адміністративне правопорушення гр. ОСОБА_1 не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки не ґрунтуються на ст. ст. 7,9,38,247,278,280,283 КУпАП.

11.07.2011 р. за результатми розгляду вказаного протоколу державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Луганської області інспектором Вакуленко І.О. прийнято рішення про закриття справи, оскільки в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 240 КК України.

Проте, матеріали перевірки для прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України спрямовано до Попаснянського РВ УМВС в Луганській області більш, ніж через місяць, які отримано лише 15.08.2011 р.

18.08.2011 р. працівниками Попаснянського РВ УМВС в Луганській області за результати проведеної перевірки прийнято рішення про відмову в порушення кримінальної справи на підставі п.2 ст.6 КПК України.

Відповідно ст. 38 КУпАП строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченог ст. 47 КУпАП, стосовно гр. ОСОБА_1 сплинули ще 18.09.2011 р., про наголошувалось відповідачу прокуратурою м.Лисичанська у вимозі за вих..№ 6516-11, яку 16.09.2011р . спрямовано на адресу державної екологічної інспекції в Луганській області, проте відповідачем вказані вимоги були проігноровані та 10.10.2011 р. державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Луганської області Левченко Д.І. винесено постанову про накладення адміністративного стягнення стосовно гр. ОСОБА_3, у той ча, коли на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки, передбачені ст. 38 КУпАП закінчились.

З урахуванням викладеного, прокуратурою м.Лисичанська 15.11.2011 р. на адресу відповідача внесено протест з вимогами визнати дії державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Луганської області Левченка Д.І. при провадженні у справі про адміністративне правопорушення стосовно гр. ОСОБА_1 таким, що не відповідають ст.ст. 7,9,38,247,278,280,283 КУпАП, а також у встановленому законом порядку вжити заходи, спрямовані на поновлення порушеного права гр. ОСОБА_1

Відповідачем за результатами розгляду вказаного протесту в його задоволенні безпідставно відмовлено.

В судовому засіданні встановлено, що постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 23.01.2012 р. по адміністративній справі № 2а-46/2012 за позовом прокурора м.Лисичанська Луганської області до державної екологічної інспекції в Луганській області про визнання постанови незаконною та її скасування визнано дії державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції Луганської області Левченка Дмитра Ігоровича по притягненню ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протиправними, постанову від 10.10.2011 р. про накладення на ОСОБА_1, адміністративного стягнення скасувати. Зазначена постанова набрала законної сили.

Згідно ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Оскільки постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 23.01.2012 р. визнано дії державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції Луганської області Левченка Дмитра Ігоровича по притягненню ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протиправними, постанову від 10.10.2011 р. про накладення на ОСОБА_1, адміністративного стягнення скасувано, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 72, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м.Лисичанська до державної екологічної інспекції в Луганській області про визнання дій державної екологічної інспекції в Луганській області з відмови у задоволенні протесту прокурора м.Лисичанська від 15.11.2011 р. № 7233-11 незаконними - задовольнити.

Визнати дії державної екологічної інспекції в Луганській області з відмови у задоволенні протесту прокурора м.Лисичанська від 15.11.2011 р. № 7233-11 незаконними.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 05 березня 2012 року.

СуддяЄ.О. Кисельова