Постанова від 07.02.2012 по справі 2-а-5027/11/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2012 року 2-а-5027/11/1070

Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області до Комунального підприємства Київської обласної ради „Обласний лісгосп” про стягнення податкової заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Ірпінська ОДПІ Київської області звернулася з позовом до суду з вимогою про стягнення з КП Київської обласної ради „Обласний лісгосп” податкового боргу в сумі 73522,99 грн.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість, а саме: заборгованість по податку на додану вартість -4102,28 грн.; заборгованість по податку на доходи фізичних осіб -62608,34 грн.; заборгованість по податку з власників наземних транспортних засобів -101,05 грн.; заборгованість по орендній платі за земельні ділянки з юридичних осіб -6674,12 грн.; заборгованість по комунальному податку -37,20 грн. Вказує, що відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не погасив тому позивач звернувся до суду.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16.01.1995 р. КП Київської обласної ради „Обласний лісгосп” зареєстровано Виконавчим комітетом Бутанської міської ради Київської області про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №224058.

Відповідач 16.01.1995 р. зареєстрований Ірпінською ОДПІ Київської області як платник податків та платежів у бюджет, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 08.10.11 р. №582.

КП Київської обласної ради „Обласний лісгосп” було подано податкові декларації з податку на додану вартість та самостійно відповідачем визначено податкове зобов'язання за лютий 2010 р. №7043 від 22.03.2010 р. на суму 2253,00 грн., за березень 2010 р. №14395 від 20.04.2010 р. на суму 79,00 грн., за квітень 2010 р. №22281 від 20.05.2010 р. на суму 1781,00 грн., за травень 2010 р. №24461 від 18.06.2010 р. на суму 23,00 грн.

Судом встановлено, що відповідачем частково сплачено податкове зобов'язання в сумі 33,72 грн.

Загальна сума заборгованість відповідача по ПДВ складає 4102,28 грн.

Платники податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України №2181-ІІІ, самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації , крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .

Згідно з п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України №2181-ІІІ, податкова декларація подається за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових платежів) -протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону Українги №2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 162.1.3 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України, відповідач як податковий агент, є платником податку з доходів фізичних осіб.

Відповідачем було подано до Ірпінської ОДПІ Київської області декларації по податку з доходів фізичних осіб за січень 2011 р. №13337 на суму 1485,38 грн. та за лютий 2011 р. №13332 на суму 1328,98 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме декларації по податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 р. №13337 за відповідачем рахується заборгованість станом на 01.01.2011 р. за даними обліку податкового агента складає 59793,98 грн.

Загальна сума заборгованості відповідача по податку на доходи фізичних осіб складає 62608,34 грн.

Відповідно до п.203.1 ст. 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно ст. 2 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 р. N 2535-XII використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Згідно ст. 17.Закону України «Про плату за землю»податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідач подав до Ірпінської ОДПІ Київської області розрахунок з земельного податку за 2010 р. від 29.01.2010 р. №1566 та за 2011 р. від 31.01.2011 р. №1738, відповідач податкове зобов'язання самостійно не сплатив.

Працівниками Ірпінської ОДПІ Київської області була проведена перевірка своєчасності сплати земельного податку з юридичних осіб.

Під час перевірки було виявлено, що відповідач несвоєчасно сплатив земельний податок з юридичних осіб, порушив строки сплати ПДВ передбачених п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закон України № 2181-ІІІ.

Вказане порушення зафіксоване в Акті про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати земельного податку з юридичних осіб від 22.06.2010 р. №381/1166.

Відповідно до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень -рішень платниками податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 р. № 253, у разі виявлення порушень, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, орган державної податкової служби відповідно до вимог нормативно -правових актів, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служи, приймає та надсилає суб'єкту господарювання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Пунктом 7.2 зазначеного Порядку передбачено, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій складається на розраховану суму штрафних (фінансових) санкцій.

За результатами перевірки заступником начальника Ірпінської ОДПІ Київської області до відповідача було застосовано фінансові (штрафні) санкції по податку на додану вартість в розмірі 10% в сумі 8,18 грн., про що винесено податкове повідомлення -рішення від 22.06.2010 р. № 0012451810/0.

Вищевказане податкове повідомлення -рішення отримане відповідачем.

У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, -у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, -у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Відповідно до преамбули Закону України №2181-ІІІ, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетом та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Позивачем було надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу № 1/172 від 04.03.2010 р. та другу податкову вимогу № 2/280 від 12.04.2010 р.

Вищезазначені податкові вимоги були отримані відповідачем.

Відповідно до п. 16.4.1 ст. 16 Закону України №2181-ІІІ, за несвоєчасну сплату податкової заборгованості відповідачу нарахована пеня в сумі 0,69 грн.

У зв'язку з частковою сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 10.10.2011 р. утворився податковий борг перед бюджетом з земельного податку на загальну суму 6674,12 грн.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991 р. №1963-XII (далі Закон України №1963), платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі -юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі -фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ст. 5 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами -щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Згідно ст. 6 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів -виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач подав до Ірпінської ОДПІ Київської області розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2010 р. №4812, в якому самостійно визначив зобов'язання по сплаті податку з власників транспортних засобів в розмірі 231,00 грн.

У зв'язку з частковою сплатою податного зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у відповідача утворився податковий борг перед бюджетом на загальну суму 101,05 грн.

Відповідно до податкових розрахунків комунального податку за квітень 2010 р. відповідачем самостійно було нараховано комунальний податок за базовий податковий (звітний ) в сумі 25,50 грн.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. та ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»від 20.05.1993 р. податок належить до місцевих податків.

Згідно з ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Працівниками Ірпінської ОДПІ Київської області була проведена перевірка своєчасності сплати комунального податку.

Під час перевірки було виявлено, що відповідач несвоєчасно сплатив комунальний податок, порушив строки сплати даного податку передбачених п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закон України № 2181-ІІІ.

Вказане порушення зафіксоване в Акті про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати земельного податку з юридичних осіб від 16.11.2010 р. №679/2086.

За результатами перевірки заступником начальника Ірпінської ОДПІ Київської області до відповідача було застосовано фінансові (штрафні) санкції по комунальному податку в розмірі 20% в сумі 1,02 грн., про що винесено податкове повідомлення -рішення від 16.11.2010 р. № 0017251810/0.

Вищевказане податкове повідомлення -рішення отримане відповідачем.

Враховуючи вищевикладене загальна сума податкового боргу відповідача становить 73522,99 грн.

Згідно п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 89.1.1 п. 89.1 ст. 89 Податкового Кодексу України право податкової застави виникає, зокремам, у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України орган державної податкової служби України має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Таким чином, відповідач заборгованість не сплатив. З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись, ст. ст. 94, 128, 158-163, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства Київської обласної ради „Обласний лісгосп” на користь держави в особі Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області податкову заборгованість в сумі 73522 (сімдесят три тисячі п'ятсот двадцять дві) грн. 99 коп. з розрахунків у банках обслуговуючих боржника, а саме:

- податок на додану вартість в сумі 4102 (чотири тисячі сто дві) грн. 28 коп. на р/р 31111029700007 одержувач ДБ Ірпінь, ідентифікаційний код 23569441, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, м. Київ, МФО 821018 код платежу 14010100;

- податок на доходи фізичних осіб в сумі 62608 (шістдесят дві тисячі шістсот вісім) грн. 34 коп. на р/р 33218800700008 одержувач МБ Буча, ідентифікаційний код 23569441, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, м. Київ, МФО 821018, код платежу 11010100;

- податок з власників наземних транспортних засобів в сумі 101 (сто одна) грн. 05 коп. на р/р 33211807700008, одержувач МБ Буча, ідентифікаційний код 23569441, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, м. Київ, МФО 821018, код платежу 12020100;

- земельний податок з юридичних осіб в сумі 6674 (шість тисяч шістсот сімдесят чотири) грн. 12 коп. на р/р №33218811700008, одержувач МБ Буча, ідентифікаційний код 23569441, банк одержувача ГУ ДКУ в Київській області, м. Київ, МФО 821018, код платежу 13050100;

- комунальний податок в сумі 37 (тридцять сім) грн. 20 коп. на р/р 33212828700008, одержувач МБ Буча, ідентифікаційний код 23569441, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, м. Київ, МФО 821018, код платежу 16010202.

.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Щавінський В. Р.