Постанова від 26.01.2012 по справі 2а-5629/11/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2012 року 2а-5629/11/1070

Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Київського обласного центру зайнятості -робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю „Трансфорт-експедиція”, третя особа: Бородянський районний центр зайнятості -робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Київський обласний центр зайнятості -робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом про стягнення штрафу ТОВ „Трансфорт-експедиція” в сумі 12000,00 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що до Бородянського районного центру зайнятості відповідачем було подано звіт про заплановане вивільнення працівників (форми №4-ПН (план)). Згідно листа Бородянського районного центру зайнятості від 26.05.2011 р. №188-01 звіт про заплановане вивільнення працівників (форма №4-ПН (план)) відповідачем подано несвоєчасно, а саме наказ відповідача про заплановане вивільнення ОСОБА_1 винесений 12.03.2011 р., а звіт до центру зайнятості про заплановане вивільнення працівників поданий 12.05.2011 р.

У разі не подання або порушення строків подання цих даних стягується штрафу розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Сума штрафу що підлягає сплаті відповідачем за порушення строків передбачених п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” від 01.03.1991 р. №803-ХІІ (далі -Закон №803-ХІІ) складає 12000,00 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, до Бородянського районного центру зайнятості відповідачем було подано звіт про заплановане вивільнення працівників (форми №4-ПН (план)).

Згідно листа Бородянського районного центру зайнятості від 26.05.2011 р. №188-01 звіт про заплановане вивільнення працівників (форма №4-ПН (план)) відповідачем подано несвоєчасно, а саме наказ відповідача про заплановане вивільнення ОСОБА_1 винесений 12.03.2011 р., а звіт до центру зайнятості про заплановане вивільнення працівників поданий 12.05.2011 р.

16.08.2011 р. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості було проведено перевірку щодо додержання відповідачем вимог п. 5 ст. 20 Закону №803-ХІІ при вивільненні працівника за п. 1 ст. 40 КЗПП України, про що складено акт №07/24.

Перевіркою виявлено, що 12.03.2011 р. відповідачем було винесено Наказ -попередження №12 про заплановане вивільнення працівників, а саме бухгалтера ОСОБА_1, при цьому звіт про заплановане вивільнення працівників за формою 4-ПН (план) до служби зайнятості подано лише 12.05.2011 р. (вх.№20), що є порушенням п.5 ст. 20 Закону №803-ХІІ. Наказом від 12.05.2011 р. № К-017 з посади бухгалтера вивільнено ОСОБА_1 у зв'язку зі скороченням штату працівників ( п.1 ст. 40 КЗПП України). Звіт про фактичне вивільнення працівників 4-ПН (факт) подано відповідачем до Бородянського районного центру зайнятості 13.05.2011 р.

Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону №803-ХІІ при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Відповідно до даних зазначених у звітах 4-ПН (план) та 4-ПН (факт) ТОВ „Трансфорт-експедиція” розмір річної заробітної плати ОСОБА_1 становить 12000,00 грн. Сума штрафу що підлягає сплаті відповідачем за порушення строків передбачених п. 5 ст. 20 Закону №803-ХІІ складає 1000 грн. х 12 місяців = 12000,00 грн.

У разі не подання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Як вбачається з матеріалів справи, 16.08.2011 р. заступником начальника інспекції винесено припис №70/24 перевірки додержання законодавства про зайнятість населення, яким зобов'язано відповідача сплатити в місячний строк з дня одержання припису штраф на загальну суму 12000,00 грн. на рахунок Бородянського районного центру зайнятості.

Судом встановлено, що Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості на адресу відповідача було направлено рекомендованим листом для виконання Акт та Припис від 30.08.2011 р. №07/27, що підтверджується супровідним листом від 18.08.2011 р. №07/222.

Станом на день розгляду спору заборгованість у розмірі 12000,00 грн. відповідачем не сплачена.

Згідно Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (далі - Положення), затвердженого постановою КМ України від 24.06.1991 р № 47, Інспекція входить до складу державної служби зайнятості та здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями. Відповідно пункту 6 Положення, одним з завдань Інспекції є проведення перевірок додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями. Пунктом 8 Положення Інспекції надається право безперешкодно відвідувати підприємства, установи, організації, ознайомлюватися з документами, які необхідні для виконання інспекцією своїх завдань та одержувати з них копії, а також, давати власнику (керівнику) підприємства, установи та організації або уповноваженому ним органу та іншим роботодавцям у разі виявлення порушень законодавства про зайнятість населення приписи про їх усунення. Приписи підлягають обов'язковому виконанню з повідомленням у місячний строк інспекції про вжиті заходи.

Київський обласний центр зайнятості відповідно до ст. 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. № 1533 (далі - Закон № 1533) є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та представляє інтереси Фонду в судових органах.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 69,70,71, 72,94,158-163,167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Трансфорт-експедиція” на користь Бородянського районного центру зайнятості штраф у сумі 12000 (дванадцять тисяч) грн. 00 коп. (на р/р 37171305900124, ГУДКУ в Київській області, МФО 821018, код ЗКПО 23569872).

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України.

.

Суддя Щавінський В. Р.