"20" жовтня 2008 р. Справа № 1/175/08
Миколаїв
За позовом
Відкритого акціонерного товариства «Юженергобуд», Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, Промзона, а/с 62.
До відповідача
Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, вул. Комсомольська, 3.
За участю Прокурора
Миколаївської області, м. Миколаїв, вул. Спаська, 28.
про
Скасування податкових повідомлень-рішень від 27.11.2007 року № 00007222300/0, від 21.12.2007 року № 00007222300/1, від 18.03.2008 року № 00007222300/2.
Суддя Ткаченко О.В.
Секретар Засядівко О.О.
Представники:
Від позивача
Естеркін О.М.
Від відповідача
Гнезділов О.Д., Скібіцька С.М.
У судовому засіданні приймає участь прокурор Порошина Н.Г.
Предмет спору: про скасування податкових повідомлень-рішень від 27.11.2007 року № 00007222300/0, від 21.12.2007 року № 00007222300/1, від 18.03.2008 року № 00007222300/2.
Позивач звернувся до суду з позовом до Южноукраїнської ОДПІ про скасування прийнятих на підставі акту перевірки від 14.11.2007 року № 81/23-00/04630809 податкових повідомлень-рішень від 27.11.2007 року № 00007222300/0, від 21.12.2007 року № 00007222300/1, від 18.03.2008 року № 00007222300/2.
Представником товариства у судовому засіданні надано клопотання про направлення справи до Южноукраїнського міського суду Миколаївської обл. у відповідності до ст.22 КАС України.
Прокурор і відповідач не погодились з позивачем.
Суд задовольняє клопотання, виходячи з такого.
Згідно ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Виходячи з положень п. 1 ч. 1 ст. З КАС України, справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом б розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (в ред. від 06.10.2005 року та від 20.09.2006 року).
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України (в ред. від 15,12.2006 року), спори, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів - не підвідомчі господарським судам.
Пунктом 5 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України визначено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні загальні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (в ред. від 06.10.2005 року та від 20.09.2006 року).
Між тим, позивач звернувся з вказаним адміністративним позовом до господарського суду Миколаївської області.
Пунктом 6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008р. №2 “Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», визначено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України. Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
З огляду на вказане справа підлягає на правленню до Южноукраїнського міського суду Миколаївської обл.(як адміністративного суду)
На підставі викладеного, керуючись ст. 22 КАС України, господарський суд -
Направити справу для розгляду до Южноукраїнського міського суду Миколаївської обл.
Суддя О.В.Ткаченко