Ухвала від 17.11.2011 по справі 2001/2а-5232/11

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2011 р.Справа № 2001/2а-5232/11

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Донець Л.О.

Суддів: Кононенко З.О. , П'янової Я.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації на постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 07.07.2011р. по справі № 2001/2а-5232/11

за позовом ОСОБА_1 < Список > < Текст >

до Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації < Текст > < 3 особи > < 3 особа > < за участю > < Текст >

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Балаклійського районного суду від 07.07.2011 року по справі № 2001/2а-5232/11 задоволено частково позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги, позивач, посилається на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, а саме: Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу».

Виходячи з приписів абз. 4 ч. 8 ст. 183-2 КАС України вищезазначена апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач є ветераном війни - учасником бойових дій.

Задовольняючи в частині позовні вимоги, суд першої інстанції, виходив з того, що позовні вимоги є частково обґрунтованими, частково доведеними та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що позивач має право на отримання недоплаченої щорічної разової допомоги до 5 травня, у відповідності до ст. 13 Закону України „Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту" в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ст.28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно ст. 17 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Законом України Про внесення зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 19.06.03 р., наведений Закон був доповнений ст. 17-1, якою встановлено, що виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснюють органи праці та соціального захисту населення.

Статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановлено, що учасникам бойових дій щорічно до 5 травня виплачується разова грошова допомога в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, виключно законами визначаються, зокрема, основи соціального захисту, а ст. 75 Конституції України встановлено, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент Верховна Рада України. Конституція не надала права парламенту делегувати свої повноваження іншим державним органам, а останнім - своїми нормативно-правовими актами змінювати положення законів. Верховною Радою України дія ст. 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” протягом 2011 року не призупинялась.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2011 рік" надано право Кабінету Міністрів України у 2011 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються, залежно від розміру мінімальної заробітної плати.

Але, як вбачається вищезазначених положень, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами, тоді, як за правилами ст. 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, щорічна допомога до 5 травня виплачується виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком.

Таким чином, відповідач повинен був застосовувати законодавство, яке діяло на час проведення відповідних щорічних виплат грошової допомоги до 5 травня, а саме, ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в редакції від 09.07.2007 року.

Посилання відповідача, як на правомірність свої дій щодо проведення виплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 341 «Про розміри разової грошової допомоги, що виплачуються у 2011 році у відповідності до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та «Про жертви нацистських переслідувань» є безпідставним, оскільки дана постанова була прийнята Кабінетом Міністрів України в той час, коли такі повноваження у нього були відсутні.

Таким чином, відповідач, провівши виплату щорічної допомоги до 5 травня у 2011 році в розмірі визначеному постановою Кабінету Міністрів України діяв всупереч вимогам чинного законодавства.

З огляду на наведену норму, враховуючи дату звернення позивача до суду з даним позовом - 16.06.2011 року, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно застосував до спірних правовідносин норми ст.13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Підсумовуючи викладене, колегія суддів підтверджує, що при прийнятті рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду

Відповідно до ч.1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.

Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації залишити без задоволення.

Постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 07.07.2011р. по справі № 2001/2а-5232/11 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя< підпис >Донець Л.О.

Судді< підпис >

< підпис >Кононенко З.О. П'янова Я.В.

< Список > < Текст >