Справа № 2а/1770/5298/2011
05 березня 2012 р. м.Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Свінтозельської К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивач: ОСОБА_1,
представник відповідача, держави Україна в особі Рівненського міського центру зайнятості: не прибув,
представник відповідача, держави Україна в особі директора Рівненського міського центру зайнятості Грещука А.В.: не прибув,
представник відповідача, держави Україна в особі виконуючого обовязки директора Рівненського міського центру зайнятості Повальчука С.Л.: не прибув,
представник відповідача, держави Україна в особі начальника відділу Рівненського міського центру зайнятості Ротар С.І.: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Держави Україна в особі Рівненського міського центру зайнятості, Держави Україна
в особі директора Рівненського міського центру зайнятості Грещука Андрія
Васильовича, Держави Україна в особі виконуючого обов'язки директора
Рівненського міського центру зайнятості Повальчука Сергія Леонідовича, Держави
Україна в особі начальника відділу Рівненського міського центру зайнятості Ротар
Світлани Іванівни
про захист прав, свобод та інтересів від дискримінації відповідачів, про визнання
протиправними рішень,
ОСОБА_1 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Держави Україна в особі Рівненського міського центру зайнятості, Держави Україна в особі директора Рівненського міського центру зайнятості Грещука Андрія Васильовича, Держави Україна в особі виконуючого обов'язки директора Рівненського міського центру зайнятості Повальчука Сергія Леонідовича, Держави Україна в особі начальника відділу Рівненського міського центру зайнятості Ротар Світлани Іванівни, про захист прав, свобод та інтересів від дискримінації відповідачів, про визнання протиправними рішень.
Ухвалою судді від 02 грудня 2011 р. відкрито провадження у справі та призначено судове засідання з викликом осіб, які беруть участь у справі.
Представники відповідачів у судове засідання не прибули, подавши клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
У судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про передачу справи за підсудністю на розгляд Рівненського міського суду Рівненської області, оскільки позовні вимоги стосуються призначення та виплати ОСОБА_1 соціальної допомоги по безробіттю.
Позивач заперечив проти вказаної ініціативи суду, зазначив, що адміністративний спір підсудний саме Рівненському окружному адміністративному суду, оскільки у ньому об'єднано декілька позовних вимог, серед яких є й такі, що не стосуються власне виплати соціальної допомоги.
У ході судового розгляду встановлено, що позивач просить суд:
- визнати протиправними п.30, п.30.14 наказу Рівненського міського центру зайнятості від 26.07.2010р. №100726 в частині зняття з обліку як безробітного ОСОБА_1;
- зобов'язати Рівненський міський центр зайнятості відновити статус ОСОБА_1 як безробітного з 24.07.2010р. з наступними виплатами соціальної допомоги по безробіттю як особі передпенсійного віку;
- зобов'язати Рівненський міський центр зайнятості призначити та виплачувати особі передпенсійного віку ОСОБА_1 соціальну допомогу по безробіттю тривалістю 720 календарних днів, починаючи з 22 листопада 2009 року, згідно з установленими законом розмірами;
- визнати дії та бездіяльність відповідачів Грещука А.В., Ротар С.І., Повальчука С.Л. щодо дискримінації прав та свобод ОСОБА_1 у спосіб обмеження виплат, непродовження строку призначення та невиплати терміном до 720 календарних днів, оформлення та видання наказу від 26.07.2010р. №100726 про виключення з обліку як безробітного, незаконними та протиправними;
- визнати дії та бездіяльність відповідачів Грещука А.В., Ротар С.І., Повальчука С.Л. корупційними, як такі, що обмежують та не надають позивачеві права, свободи та гарантовані виплати, учиненими з корисливих мотивів.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, ОСОБА_1 посилається на вимоги Загальної декларації прав людини, Конституції України та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000р. N1533-III.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, оскільки всі позовні вимоги ОСОБА_1 стосуються призначення та виплати йому соціальної допомоги по безробіттю, даний адміністративний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з п.2 ч.1 ст.22 КАС України якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду.
Отже, дану адміністративну справу слід передати на розгляд Рівненському міському суду Рівненської області.
Керуючись ст.18, ст.22, ст.165 КАС України, суд, -
Передати адміністративну справу №2а/1770/5298/2011 за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Рівненського міського центру зайнятості, Держави Україна в особі директора Рівненського міського центру зайнятості Грещука Андрія Васильовича, Держави Україна в особі виконуючого обов'язки директора Рівненського міського центру зайнятості Повальчука Сергія Леонідовича, Держави Україна в особі начальника відділу Рівненського міського центру зайнятості Ротар Світлани Іванівни про захист прав, свобод та інтересів від дискримінації відповідачів, про визнання протиправними рішень на розгляд Рівненському міському суду Рівненської області.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Дудар О.М.