Постанова від 12.03.2012 по справі 2а/1770/268/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/268/2012

12 березня 2012 року 12год. 15хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Свінтозельської К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

представник позивача: не прибув,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у місті Рівному Рівненської області Державної

податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахідтехніка"

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахідтехніка" (далі - ТзОВ "Агрозахідтехніка") про стягнення заборгованості в сумі 11897,00грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що за Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахідтехніка" рахується заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій в сумі 11897,00грн., яка виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.10.2011р. №0001862343, прийнятого податковим органом на підставі акта перевірки від 23.09.2011р. №1130/23-100/34112487. Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем оскаржено не було. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

У зв'язку із завершенням реорганізації Державної податкової інспекції у місті Рівне шляхом перетворення в Державну податкову інспекцію у місті Рівному Рівненської області Державної податкової служби (наказ від 01.03.2012р. №1) судом допущено заміну первинного позивача Державну податкову інспекцію у м.Рівне на правонаступника Державну податкову інспекцію у місті Рівному Рівненської області Державної податкової служби.

У судове засідання представник позивача не прибув, у поданому суду клопотанні просив розглянути справу за відсутності представника.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання втретє не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду з урахуванням вимог ст.ст.33, 35 КАС України повідомлений належним чином.

Судом не визнавалась обов'язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрозахідтехніка" як юридична особа зареєстроване виконавчим комітетом Рівненської міської ради 31.01.2006р. та взяте на облік, як платник податків в органі державної податкової служби з 31.01.2006р. за №29-23/3324.

Працівниками Державної податкової інспекції у м.Рівне з 05.09.2011р. по 16.09.2011р. було проведено планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахідтехніка" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010р. по 30.06.2011р.

За наслідками перевірки складено акт від 23.09.2011р. №1130/23-100/34112487, у якому зафіксоване порушення відповідачем, зокрема, п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. №40/10320 (далі - Положення №637), а саме: здійснення підприємством готівкового розрахунку з іншим підприємством понад установлену граничну суму коштів у розмірі 6560,00грн.

На підставі висновків даного акта перевірки, позивачем винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.10.2011р. №0001862343, яким до ТзОВ "Агрозахідтехніка" застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 13120,00грн.

Станом на 06.01.2012р. за ТзОВ "Агрозахідтехніка" рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням переплати в сумі 150,00грн. та часткової сплати в сумі 1085,46грн.) у сумі 11897,00грн., з них: 11884,54грн. - штрафні (фінансові) санкції, 12,46грн. - пеня.

Ці обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами: витягом облікової картки платника (а.с.4), довідкою про стан розрахунків з бюджетом згідно карток особових рахунків станом на 06.01.2012р. (а.с.5), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.6), копією акта перевірки від 23.09.2011р. 3 1130/23-100/34112487 (а.а.с.8-14), копією податкового повідомлення-рішення від 03.10.2011р. №0001862343 та копією корінця цього податкового повідомлення-рішення (а.с.15), копією розрахунку штрафних (фінансових) санкцій (а.с.16).

Відповідно до п.2.3. Положення №637 гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується. Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними спеціальними платіжними засобами. Зазначені обмеження не поширюються на:

а) розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами, бюджетами та державними цільовими фондами;

б) добровільні пожертвування та благодійну допомогу;

в) використання коштів, виданих на відрядження.

У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси.

Порядок застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки врегульовано Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995р. №436/95 (далі-Указ №436/95).

Згідно з абз.2 ст.1 Указу №436/95 за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Статтею 1 Указу №436/95 визначено, що правила організації контролю за додержанням норм з регулювання обігу готівки встановлюються Національним банком України за погодженням з Державною податковою адміністрацією України. Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.

Штрафні санкції, передбачені Указом №436/95, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів, комерційних банків та органів Міністерства внутрішніх справ України у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до ст.3 Указу №436/95 контроль за додержанням юридичними особами, крім комерційних банків, та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, зазначеними у статті 1 цього Указу, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України, комерційні банки та фінансові органи, а комерційними банками - Національний банк України.

На день розгляду судом адміністративної справи судом не здобуто доказів щодо оскарження відповідачем податкового повідомлення-рішення, податкова заборгованість у сумі 11897,00грн. ним не сплачена.

Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Підпунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990р. встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахідтехніка" до Державного бюджету України заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 11897,00грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дудар О.М.