Постанова від 05.03.2012 по справі 2а/0470/1798/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/1798/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіКононенко О. В.

при секретаріКуцеволі В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Марганецької об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

26.01.2012 року Марганецька об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3 249 грн. 00 коп.

Позов мотивовано тим, що посадовими особами Марганецької об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області 20.09.2011 року проведено позапланову невиїзну документальну перевірку фінансово-господарської діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, в результаті чого виявлено факт реалізації горілчаних та тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії, торгівлі горілчаними та тютюновими виробами без використання зареєстрованого пломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій. У зв'язку з цим рішенням про застосування фінансових санкцій та податковими повідомленнями-рішеннями до відповідачки застосовані фінансові санкції у виді штрафу в сумі 3 249 грн. 00 коп. Оскільки у встановлений строк вказаний штраф відповідачкою не сплачено, позивач просить суд стягнути його примусово в доход державного бюджету.

У судове засідання позивач не з'явився, але надав клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 з 06.07.2006 року зареєстрована як фізична особа-підприємець Томаківською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області.

Згідно довідки Марганецької об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області відповідач узятий на облік в органах державної податкової служби 25.12.2003 року за № Ф198.

Посадовими особами Марганецької об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області 20.09.2011 року проведено позапланову невиїзну документальну перевірку фінансово-господарської діяльності відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства, у зв'язку з отриманням документів від МВС України Томаківського районного відділу ГУМВС України в Дніпропетровській області.

За результатами перевірки складено акт № 133 від 20.09.2011 року, яким зафіксовано факт реалізації горілчаних та тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії, торгівлі горілчаними та тютюновими виробами без використання зареєстрованого пломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій.

Вказаний акт підписано без зауважень фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3, якій вручено його копію.

На підставі висновків вказаного акту перевірки заступником начальника Марганецької об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій та податкові-повідомлення рішення, якими визначено фінансові санкції у вигляді штрафу та штрафні (фінансові) санкції:

- 3 -060 грн. 00 коп. - за реалізацію алкогольних та тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії (порушення вимог статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів");

- 188 грн. 00 коп. - оригінал торгового патенту повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а за її відсутності біля реєстратора розрахункових операцій (порушення вимог пункту 6.1 статті 267 Податкового кодексу України);

- 1 грн. 00 коп. - за торгівлю горілчаними та тютюновими виробами без використання зареєстрованого опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій (порушення вимог пункту 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").

Вказані рішення отримані 20.09.2011 року фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.

На даний час відповідачка суму фінансових санкцій до бюджету не перерахувала.

Статтею 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлюється, зокрема, порядок здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Відповідно до пункту 27 Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 № 493, ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами має знаходитися на видному місці торгівлі і бути доступною для огляду.

Відповідальність суб'єктів господарювання за порушення норм чинного законодавства щодо виробництва і торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами передбачена, зокрема, частиною 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Так, відповідно до абзацу 5 частини 2 статті 17 цього Закону, у разі роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Частинами 3 та 4 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено, що зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Пунктами 95.2 статті 95 Податкового Кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

З метою стягнення податкового боргу позивачем фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 була виставлена 18.10.2011 року податкова вимога № 72.

У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу України" держані податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції наділені правом подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Марганецької об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь держави податковий борг:

- фінансові санкції в сумі 3 060 (три тисячі шістдесят) грн. 00 коп., на р/рахунок 31115106700339, код бюджетної класифікації 21081100, отримувач - УДК у Томаківському районі, код - 36729802, банк - ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012;

- штрафні (фінансові) санкції в сумі 188 (сто вісімдесят вісім) грн. 00 коп., на р/рахунок 31414541700349, код бюджетної класифікації 5021080909, отримувач - УДК у Томаківському районі, код 36729802, банк - ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012;

- штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 (одна) грн. 00 коп., на р/рахунок 31117104700339, код бюджетної класифікації 3021080900, отримувач - УДК у Томаківському районі 36729802, банк - ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя

О.В. Кононенко