Постанова від 05.03.2012 по справі 2а/0470/11747/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/11747/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Коблової О.Д.

при секретарі судового засідання Туранській С.О.

за участю:

прокурора Дзюби В.В.

представника позивача Сербул А.В., Комбарова О.Ю.

представника відповідача Проценка В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Бабушкінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Комунального підприємства «Жилсервіс-4»про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Бабушкінського району м. Дніпропетровська звернувся з позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Комунального підприємства «Жилсервіс-4» з позовними вимогами, з урахуванням уточнень позовної заяви, про стягнення з рахунків Комунального підприємства «Жилсервіс-4» заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 2 108 855,39 грн. та з податку на прибуток в розмірі 52 000,51 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Комунальне підприємство «Жилсервіс-4» не сплатило у встановлені законом строки суму узгодженого податкового зобов'язання в розмірі 2 160 855,90 грн., що призвело до виникнення заборгованості перед бюджетом.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, а також всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Проте, оскільки правовідносини щодо несплати платником податків - відповідачем у даній адміністративній справі - податкового боргу з податку на додану вартість та з податку на прибуток в розмірі 2 160 855,90 грн., частково виникли до набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, суд приходить до висновку, що, в даному випадку, при розгляді справи, в частині обґрунтування нарахування зобов'язання за 2008-2010р.р., слід застосовувати норми раніше діючого законодавства, так як згідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

Спеціальними законами, які визначають статус державної податкової служби в Україні, її функції, а також обов'язки платників податків щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) є Закон України «Про державну податкову службу в Україні», Закон України «Про систему оподаткування», Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закон України «Про податок на додану вартість», які були чинними на момент виникнення спірних правовідносин.

Комунальне підприємство «Жилсервіс-4» зареєстровано Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 04 квітня 2003 року та знаходиться на обліку у Державній податковій інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська з 22 квітня 2003 року за № 8420.

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1991 року.

Відповідно до пп.4.1.1 п.4.1 ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

У відповідності до п.5.1 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

Комунальним підприємством «Жилсервіс-4» були подані до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська декларації з податку на прибуток: №9002598060 від 19.01.2010 року на суму 6 921,00 грн., №9002525105 від 14.07.2010 року на суму 18 298,00 грн., № 9004377196 від 19.10.2010 року (-4 634,00 грн.); декларації з податку на додану вартість: №114205 від 14.12.2007 року на суму 37 289,00 грн., №132220 від 18.01.2008 року на суму 24 522,00 грн., №2536 від 11.02.2008 року на суму 16 260,00 грн., №8339 від 13.03.2008 року на суму 27 932,00 грн., №18457 від 09.04.2008 року на суму 40 847,00 грн., №39764 від 14.05.2008 року на суму 35 210,00 грн., №45646 від 11.06.2008 року на суму 30 962,00 грн., №58537 від 10.07.2008 року на суму 32 532,00 грн., №77011 від 08.08.2008 року на суму 41 290,00 грн., №85278 від 11.09.2008 року на суму 36 529,00 грн., №99078 від 13.10.2008 року на суму 38 783,00 грн., №119925 від 14.11.2008 року на суму 39 116,00 грн., №129573 від 18.12.2008 року на суму 41 011,00 грн., №145218 від 16.01.2009 року на суму 43 229,00 грн., №3820 від 13.02.2009 року на суму 39 056,00 грн., №9115 від 12.03.2009 року на суму 31 486,00 грн., №20356 від 09.04.2009 року на суму 39 068,00 грн., №46433 від 14.05.2009 року на суму 32 203,00 грн., №57362 від 09.06.2009 року на суму 45 896,00 грн., №90004155337 від 17.07.2009 року на суму 41 423,00 грн., №9000712007 від 10.08.2009 року на суму 59932,00 грн., №9000979243 від 08.09.2009 року на суму 37 806,00 грн., №9001305205 від 13.10.2009 року на суму 42 153,00 грн., №9001782457 від 09.11.2009 року на суму 43 754,00 грн., №9002153171 від 15.12.2009 року на суму 40 845,00 грн., №9002678681 від 20.01.2010 року на суму 41 923,00 грн., №900294521 від 18.02.2010 року на суму 34 986,00 грн., №9000556784 від 16.03.2010 року на суму 53 306,00 грн., №9001012339 від 15.04.2010 року на суму 56 541,00 грн., №9001718045 від 18.05.2010 року на суму 54 267,00 грн., №9002047891 від 14.06.2010 року на суму 46 565,00 грн., №9002656170 від 19.07.2010 року на суму 59 785,00 грн., №9003379429 від 18.08.2010 року на суму 60 193,00 грн., №9003693022 від 14.09.2010 року на суму 53 317,00 грн., №9004217930 від 14.10.2010 року на суму 57 315,00 грн., №9005121254 від 18.11.2010 року на суму 58 379,00 грн., №9005501910 від 15.12.2010 року на суму 53 474,00 грн.

У встановлені законом строки відповідач не сплатив самостійно визначену суму податкового зобов'язання, що призвело до виникнення заборгованості.

У відповідності до статей 4, 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ, у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, то такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення-рішення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Абзацом 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 зазначеного Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

22.01.2008 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №32/152/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0000371600/0 від 26.01.2008 року на суму 32 147,24 грн., яке отримане відповідачем 26.01.2008 року.

14.03.2008 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №195/152/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0001961600/0 від 14.03.2008 року на суму 2 453,14 грн., яке отримане відповідачем.

10.09.2009 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №2622/152/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0009781501/0 від 21.09.2009 року на суму 73 783,41 грн., яке отримане відповідачем.

07.12.2009 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №3751/151/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0012791501/0 від 07.12.2009 року на суму 3 128,53 грн., яке отримане відповідачем.

26.02.2010 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №566/152/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0001731502/0 від 26.02.2010 року на суму 61 453,72 грн., яке отримане відповідачем.

14.06.2010 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №2597/152/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0006941502/0 від 14.06.2010 року на суму 35 115,85 грн., яке отримане відповідачем 14.06.2010 року.

10.09.2010 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №4233/151/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0008591501/0 від 10.09.2010 року на суму 9 047,04 грн., яке отримане відповідачем.

26.11.2010 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №5862/152/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №001528150210/0 від 26.11.2010 року на суму 27 281,50 грн., яке отримане відповідачем 26.11.2010 року.

У відповідності до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону.

У адміністративному та судовому порядках зазначені податкові повідомлення - рішення не оскаржувались, тому є узгодженими.

Відповідно до п.п.36.1-36.3 ст.36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Згідно п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідачем були подані до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська декларацію з податку на прибуток №9006570973 від 27.01.2011 року на суму 4 746,00 грн. та декларації з податку на додану вартість: №9006104230 від 17.01.2011 року на суму 76 584,00 грн., №9000350942 від 17.02.2011 року на суму 67 039,00 грн., №9001133590 від 17.03.2011 року на суму 62 970,00 грн., №9001833577 від 13.04.2011 року на суму 65 439,00 грн., №74971 від 20.05.2011 року на суму 59 944,00 грн., №9003917919 від 17.06.2011 року на суму 65 961,00 грн., №95425 від 20.07.2011 року на суму 53 827,00 грн., №9006408192 від 09.08.2011 року на суму 60 255,00 грн., №9007495010 від 15.09.2011 року на суму 64 825,00 грн., №9009163746 від 20.10.2011 року на суму 66 686,00 грн., №9011005239 від 15.11.2011 року на суму 61 184,00 грн.

Відповідно до ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У встановлені законом строки відповідач не сплатив самостійно визначену суму податкового зобов'язання, що призвело до виникнення заборгованості.

25.08.2011 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено позапланову документальну невиїзну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового законодавства України з ПДВ КП «Жилсервіс-4» під час здійснення взаємовідносин з ПП «Март 2009» за період вересень, жовтень 2010 року, під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №1887/234/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0000412304/0 від 08.09.2011 року на суму 1 176,42 грн., яке отримане відповідачем 21.09.2011 року.

01.02.2011 року ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету КП «Жилсервіс-4», під час якої було виявлено порушення чинного законодавства. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт №96/151/32350372 та винесено податкове повідомлення - рішення №0000281501/0 від 01.02.2011 року на суму 15 521,55 грн., яке отримане відповідачем 10.03.2011 року.

У відповідності до п.п 54.3.1 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством.

Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У адміністративному та судовому порядках зазначені податкові повідомлення - рішення не оскаржувались, тому є узгодженими.

З огляду на зазначене, судом встановлено, що у зв'язку з частковою сплатою податкового зобов'язання в сумі 1 107 254,76 грн., сальдо на початок виникнення заборгованості в сумі 403 733,88 грн. та залишком несплаченої пені в сумі 296 829,60 грн., загальна сума несплаченого у встановлені законодавством строки податкового зобов'язання Комунального підприємства «Жилсервіс-4» складає 2 160 855,90 грн.

Згідно із пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

У відповідності до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пп.6.2.1. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року, який діяв до набрання чинності Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На виконання зазначеної норми Закону №2181, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська було направлено першу податкову вимогу №1/1959 та другу податкову вимогу №2/69, які отримані відповідачем 07.12.2005 року та 19.01.2006 року відповідно.

Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

У відповідності до п. 95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст.95 цього Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Статтею 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Бабушкінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Комунального підприємства «Жилсервіс-4» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків платника податків Комунального підприємства «Жилсервіс-4» (ЄДРПОУ 32350372) на користь державного бюджету 2 108 855,39 грн. (два мільйона сто вісім тисяч вісімсот п'ятдесят п'ять грн. 39 коп.) з податку на додану вартість за кодом бюджетної класифікації 14010100 на рахунок № 31118029700004 в УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, МФО 805012.

Стягнути з рахунків платника податків Комунального підприємства «Жилсервіс-4» (ЄДРПОУ 32350372) на користь державного бюджету 52 000,51 грн. (п'ятдесят дві тисячі грн. 51 коп.) з податку на прибуток за кодом бюджетної класифікації 11020201 на рахунок № 33211861700004 в УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, МФО 805012.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження -з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Повний текст постанови складений 05 березня 2012 року.

Суддя

О. Д. Коблова