Україна
18 листопада 2011 року Справа № 1170/2а-3472/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Сагуна А.В.;
при секретарі -Черна О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійського міськрайонного центру зайнятості в Кіровоградській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про відшкодування суми виплаченої дотацій, -
Олександрійський міськрайонний центру зайнятості в Кіровоградській області звернувся в суд з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі за тексом - ПП ОСОБА_1), в якому просив стягнути з відповідача кошти в сумі в розмірі 628,19 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що з відповідачем укладено договір працевлаштування безробітного з наданням дотацій, однак згідно акту №121 від 07.04.2011, встановлено, що внески до пенсійного фонду ОСОБА_1 не сплачував, чим порушив ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та абз. 4 п. 15 Порядку надання роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.
08.04.2011 ПП ОСОБА_1 особисто отримав повідомлення про повернення коштів в сумі 1138,19 грн.
31.08.2011 відповідачем відшкодовано 510 грн., а тому залишок заборгованості складає 628,19 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Судова повістка про виклик до суду направлялася відповідачу за адресою зазначеною в позовній заяві та виписці з ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців, проте поштова кореспонденція 04.11.2011 повернулася до суду з відміткою “за зазначеною адресою не проживає” (а.с. 45).
Відповідно до ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, остання вважається такою, що вручена належним чином.
Отже, відповідач про дату, час і місце розгляду справи вважається повідомлений належним чином.
Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до положень ст.18 Закону України „Про зайнятість населення”, державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Правовідносини щодо надання роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних врегульовано Конституцією України, Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 року № 16/98-ВР (далі -Основи), Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року № 1533-III (далі - Закон № 1533-III) та Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 січня 2001 № 1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 26 січня 2001 за N 75/5266 (далі -Порядок N 75/5266).
Абзацом 1 п. 4 Порядка N 75/5266 дотація може надаватися роботодавцю за умови працевлаштування на строк понад два роки безробітних, які перебували на обліку в державній службі зайнятості як безробітні не менше 1 місяця, а нижчезазначених категорій безробітних, які направляються державною службою зайнятості на дотаційні робочі місця у першу чергу, - з дня надання статусу безробітного.
Пунктом 7 Порядка N 75/5266 передбачено, що дотація надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за місяць, за який нараховано заробітну плату, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, якщо особа працювала неповний місяць. Ці витрати включають основну та додаткову заробітну плату, визначену відповідно до першої та другої частин статті 2 Закону України "Про оплату праці", та суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Стаття 25 Основ встановлює види соціальних послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням до яких, зокрема, відноситься дотація роботодавцю для працевлаштування безробітних, в тому числі молоді на перше робоче місце.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 фондом може надаватися дотація роботодавцям для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце, у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб (але не вище за середній рівень у галузях національної економіки відповідної області) в розрахунку на рік.
Судом встановлено, що 24 листопада 2010 року між Олександрійським міськрайонним центром зайнятості в Кіровоградській області та ПП ОСОБА_1 укладено договір № 110810112400371 про працевлаштування безробітного з наданням дотацій (а.с. 12-13).
25 листопада 2010 року начальником Олександрійського міськрайонного центру зайнятості в Кіровоградській області прийняте рішення про надання ПП ОСОБА_1 дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних (а.с. 15).
07 квітня 2011 року провідним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Олександрійського міськрайонного центру зайнятості в Кіровоградській області проведено планову перевірку достовірності поданих роботодавцем ПП ОСОБА_1 даних, про що складено акт №121 перевірки достовірності поданих роботодавцем даних, що є підставою для визначення розміру дотацій та порядку її використання (а.с. 16-18).
Висновками зазначеного акту стало порушення терміну сплати страхових внесків з 25.11.2010 по 07.04.2011, а саме п. 15 Порядка N 75/5266 (а.с. 18).
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 38 Закону № 1533-III роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.
Абзацом 5 п. 15 Порядка N 75/5266 центр зайнятості зупиняє виплату дотації у разі, якщо роботодавець відмовляє або перешкоджає проведенню перевірки цих відомостей, у ході перевірки виявлено факти подання роботодавцем центру зайнятості недостовірних відомостей або порушення порядку використання коштів Фонду.
Відповідно до ч.3 ст.36 Закону № 1533-III, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно пункту 2 підрозділу 10 розділу 20 ПК України збори (плата, внески), не встановлені цим Кодексом як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов'язкові платежі до набрання чинності цим Кодексом, справляються за правилами, встановленими цими законодавчими актами України, до набрання чинності законом про адміністративні послуги та іншими законами, що регулюватимуть справляння відповідних зборів (плати, внесків).
Абзацом 6 ч. 1 ст. 34 Закону № 1533-III встановлено, що фонд має право стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою.
Стаття 30 Основ передбачає, що сума вартості матеріального забезпечення та соціальних послуг, наданих застрахованій особі внаслідок зловживання або невиконання нею своїх обов'язків, стягується з цієї особи в судовому порядку.
Враховуючи викладене, 16 травня 2011 року директором Олександрійського міськрайонного центром зайнятості в Кіровоградській області прийнято рішення, яким припинено надання дотацій ПП ОСОБА_1 та вказано на необхідність повернення суми заподіяної шкоди в розмірі 1138,19 грн. (а.с. 19).
08 квітня 2011 ПП ОСОБА_1 отримав повідомлення про розірвання договору від 24.11.2010 №110810112400371 про працевлаштування безробітного ОСОБА_2, в якому також було вказано на необхідність повернення коштів у розмірі 1138,19 грн. (а.с. 20).
Відповідач самостійно повернув кошти у розмірі 510 грн., а тому залишок заборгованості по відшкодуванню суми виплаченої дотацій складає 628,19 грн. (1138,19 грн. -510 грн.)
Зважаючи на встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_2 Олександрійське відділення ПАТ “УкрСоцБанк”МФО 328016 ЄДРПОУ НОМЕР_1 на користь Олександрійського міськрайонного центру зайнятості в Кіровоградській області, 28000, проспект Леніна, 126 а, м. Олександрія, Олександрійський район, Кіровоградська область, р/р 37171303901014, МФО 823016, код 23095859 в УДК Кіровоградської області заборгованість по відшкодуванню суми виплаченої дотацій у розмірі 628 грн. 19 коп. (шістсот двадцять вісім гривень 19 коп.).
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі відкладення складання постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, -впродовж десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Дата складання постанови в повному обсязі -23.11.2011.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А.В. Сагун