Ухвала від 21.02.2012 по справі 1216/3/12

Марківський районний суд

Справа № 1216/3/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.02.2012 року Суддя Марківського районного суду Луганської області Чернік А.П. розглянувши у порядку письмового провадження у залі суду смт Марківка заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Марківському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату надбавки до пенсії як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:

02.02.2012р. заявник звернувся до суду з заявою ,в якій посилається на те, що постановою Марківського районного суду Луганської області від 04 березня 2010 року, яка залишена без змін ухвалою апеляційного суду Луганськоїобласті від 04.07.2011року, позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені в повному обсязі: суд визнав неправомірною бездіяльність УПФ України в Марківському районі Луганської області, зобов'язав УПФ України в Марківському районі Луганської області здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.08.2008 року з урахуванням фактично виплачених сум.

26 вересня 2011року на виконання постанови Марківського районного суду Луганської області йому було видано виконавчий лист, який був направлений для виконання до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області ,однак до теперішнього часу постанова суду не виконана. Тому заявник просить зобов'язати УПФ України в Марківському районі встановити строк для подачі відповідачем звіту про виконання судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ст. 7 КАС України, принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах є: верховенство права; законність; рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом; змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі; гласність і відкритість адміністративного процесу; забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду, крім випадків, установлених цим Кодексом; обов'язковість судових рішень.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (ч. 2 ст. 3 Конституції України).

Крім того, однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування (частина друга статті 22 Конституції України) чи звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів (частина третя статті 22 Конституції України).

Частиною 5 статті 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно зі ст.13 Закону України “Про судоустрій та статус суддів”, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної служби, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. При цьому обов'язковість урахування судових рішень для інших судів визначається процесуальним законодавством, а невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Окрім того, статтею 255 КАС України визначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Згідно ч. 2 ст. 257 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Судом встановлено, що постановою Марківського районного суду Луганської області від 04 березня 2010 року позовні вимоги позивача були задоволені. Суд визнав неправомірними дії УПФ України в Марківському районі Луганської області та зобов'язав УПФ України в Марківському районі Луганської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.08.2008 року.

Ухвалою Луганського апеляційного суду від 04.07.2011року постанова залишена без змін.

26.09.2011року на виконання постанови Марківського районного суду Луганської області було видано виконавчий лист, який був направлений для виконання до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області .

Суд вважає, що у даному випадку є підстави для встановлення судового контролю за виконанням вказаного судового рішення на стадії його виконання.

Відповідно до ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання постанови суду або у разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту ,накласти на винну посадову особу, відповідальну за виконання постанови, штраф .

Таким чином, виходячи з системного аналізу вказаних правових норм, випливає, що судовий контроль за виконанням судових рішень здійснюється, шляхом вказівки у судовому рішення про зобов'язання відповідача подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення стосовно тих рішень, якими зобов'язано відповідача здійснити певні дії, шляхом розгляду адміністративних позовів стосовно оскарження дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, а також шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення , якими зобов'язано відповідача здійснити певні дії, на стадії виконання судового рішення, що є додатковим видом судового контролю у цій стадії.

За таких обставин, суд вважає, що у даному випадку заява позивача про встановлення судового контролю вказаним шляхом відповідає вимогам закону.

У встановленому порядку питання про відстрочку або розстрочення виконання судового рішення не вирішувалося. УПФ України в Марківському районі у строк до 20.02.2012 року звіт про виконання рішення суду суду наданий не був.

Керуючись ст. 267 КАС України, суд,-

УХВ АЛИВ:

Зобов'язати відповідача Управління Пенсійного Фонду України в Марківському районі Луганської області подати до суду звіт про виконання постанови Марківського районного суду Луганської області від 04 березня 2010 року за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Марківському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату надбавки до пенсії як дитині війни до 05.03.2012 року .

Попередити відповідача УПФ України в Марківському районі Луганської області, що у разі невиконання цієї ухвали на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, може бути накладено штраф у розмірі від десяти до тридцяти мінімальних заробітних плат.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: А. П. Чернік