вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
про закриття провадження у справі
09.10.08
Справа №2а-2920/08/2
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді
Яковлєва С.В., при секретарі Лісецькій Г.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України
про скасування наказу
за участю представників:
від позивача - ОСОБА_1 - паспорт серії НОМЕР_1
від відповідача - не з'явився
ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом, у якому просить скасувати Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 276-о від 20.06.2008 року.
У попередньому судовому засіданні, яке відбулося 09.10.2008 року позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у попереднє судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, про день та час проведення попереднього судового засідання повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією, про причини неявки суд не повідомив.
Вивчивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, з наступних підстав.
Судом встановлено, що 20.06.2008 року Міністерством охорони навколишнього природного середовища України виданий Наказ № 476-о про звільнення ОСОБА_1 з 20 червня 2008 року з посади директора Опукського природного заповідника за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП України. Підставою для звільнення є заява позивача від 05.06.2008 року. З даним наказом позивач не згоден, оскільки вважає, що він прийнятий з порушенням норм діючого трудового законодавства.
Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби. Так, пункт 15 частини 1 статті 3 КАС України включає до публічної служби діяльність на державних політичних посадах, професійну діяльність суддів, прокурорів, військову службу, альтернативну (невійськову) службу, дипломатичну службу, іншу державну службу, службу в органах влади Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач обіймав посаду директора Опукського природного заповідника. Тож посада директора заповідника не охоплюється поняттям «публічна служба», і спори, що виникають із цих відносин, не належать до розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Отже, спори, що виникають із трудових відносин, які не пов'язані із прийняттям, проходженням та звільненням з публічної служби відносяться до цивільної юрисдикції та повинні розглядатися в порядку, передбаченому ЦПК України.
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 276-о від 20.06.2008 року не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо: справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.За результатами підготовчого провадження, у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 121 КАС України, суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
В силу викладеного, керуючись ст. 121, п. 1 ч. 1 ст. 157, 160 КАС України, суд
Закрити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про скасування Наказу № 276-о від 20.06.2008 року.
Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В.