вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
30.09.08
Справа №2-а-1273/08
(17:21) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнова А.О. , при секретарі Дрягіні В.П., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АРК
до СПД ОСОБА_1, м. Сімферополь
про стягнення заборгованості
за участю представників:
від позивача - Скрильова Олена Володимирівна, представник, довіреність №9869/09-5 від 18.12.2007 року
від відповідача - не з'явився.
Відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим (реєстраційний номер - НОМЕР_1)
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон №1058) із відповідними змінами та доповненнями.
Згідно ст. 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Стаття 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до ст. 1 персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено як організацію та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовуються у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в порядку, визначеному Законом №1058.
У відповідності до ч.1 ст.21 Закону №1058 органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.
Підставою для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку серед інших є і відомості, що надходять від роботодавців (ч.2 ст.21 Закону №1058).
Отже відповідач в розумінні Закону №1058 є роботодавцем, який повинний надавати відомості до системи персоніфікованого обліку.
Згідно з пп. 1 п.1.3. Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.2004 N 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 р. за N 1000/9599 (далі - Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку і іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 % суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожен повний або неповний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 % вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
У порушення вимог законодавства відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством до 01 квітня 2008 р., відомості за 2007 рік, що підтверджується актом № 173 від 14.05.2008 р., який направлений ФОП ОСОБА_1 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням та отриманий 21.05.2008 р. На підставі п.5 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до відповідача були застосовані фінансові санкції за рішенням № 1020 від 30.05.2008 р., які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягають сплаті.
Стаття 106 Закону № 1058 передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Згідно частини 14 статті 106 Закону України №1058, рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Рішення Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим №1020 від 30.05.2008р. про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкції в сумі 695,57грн. отримано відповідачем 14.06.2008 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 10).
Як свідчать матеріали справи, вищенаведене рішення відповідачем було отримано 14.06.2008р., але відповідачем оскаржено не було та набрало законної сили.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Судом встановлено, що рішення Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим №1020 від 30.05.2008р не оспорено відповідачем в судовому порядку.
Відповідач не надав суду доказів підтверджуючих сплату заборгованості за рішенням Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим №1020 від 30.05.2008р., тобто доказів сплати 695,57грн. фінансових санкцій, а також не довів суду необґрунтованість позовних вимог.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по штрафним санкціям становить 695,57грн.
Позовні вимоги позивача про стягнення штрафних санкцій в сумі 695,57грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрати по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Суд зауважує, що позов поданий до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_1, в той час як Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачене поняття «фізична особа - підприємець», у зв'язку з чим суд вважає необхідним вважати правильним юридичний статус відповідача як - фізична особа-підприємець ОСОБА_1.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову виготовлено 06.10.2008 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємцяОСОБА_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1; фактична адреса: АДРЕСА_2; рахунки невідомі, ідент. код НОМЕР_2) на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АРК (м. Сімферополь, вул. Леніна, 17, код ЄДР 22300458, р/р 25607010048701 у КРУ ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 324805,) 695,57грн. заборгованості по фінансовим санкціям на підставі рішення Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим №1020 від 30.05.2008р.
Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кушнова А.О.