83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
іменем України
09.10.08 р. Справа № 8/170пн
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", ЄДРПОУ 35655955,
м.Донецьк
до відповідача Святогірської міської ради м.Слов'янська Донецької області,
ЄДРПОУ 04053001, м.Святогірськ
про визнання права
Суддя Ємельянов А.С.
Представники:
від позивача: Жукова В.В. - по дов.
від відповідача: Стуліков А.В - по дов.
В засіданні суду брали участь:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк, позивач, звернувся до господарського суду з позовною заявою до відповідача, Святогірська міська рада м.Слов'янська Донецької області, м.Святогірськ про визнання права на набуття в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 20 га для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область шляхом підписання прямого договору оренди з Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Святогірського міського голови.
Згідно із ст.22 Господарського процесуального кодексу України позивач заявою від 09.10.2008р. заявив вимоги про:
- визнання права на набуття в оренду строком на 49 років та 9 місяців земельної ділянки орієнтовною площею 20 га для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область шляхом підписання прямого договору оренди з Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Святогірського міського голови;
- зобов'язання Святогірську міську раду м.Слов'янська Донецької області укласти з позивачем договір оренди земельної ділянки орієнтовною площею 20 га строком на 49 років та 9 місяців для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Святогірського міського голови.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на наявність у нього права на набуття спірної земельної ділянки в оренду на умовах та в порядку, передбачених Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд" з заявою до Святогірського міського голови.
У судовому засіданні відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив, посилаючись на ті обставини, що внаслідок внесення змін Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" до Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі", отримання права оренди земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності, на теперішній час відбувається виключно на аукціонах.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, господарський суд встановив:
18.12.2007р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд" звернулось до Святогірського міського голови з заявою про надання у користування земельної ділянки для розміщення спортивно-розважального оздоровчого комплексу за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область.
28.12.2007р. Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області було прийнято рішення №12-ХХ-5, згідно якого позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель водного фонду та земель рекреаційного призначення за вказаной вище адресою.
На замовлення позивача Товариством з обмеженою відповідальністю "КрамЕталонСервіс" був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та експлуатації спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку.
З метою погодження у встановленому законодавством порядку місця будівництва об'єкту нерухомості, позивачем були отримані наступні висновки та дозволи органів державної влади та органів місцевого самоврядування:
- листи Комунального підприємства "Святогірське лісопаркове господарство" №53 від 24.03.2008р. та №54 від 24.03.2008р.;
- висновок Дочірнього підприємства "Наукова спілка Донбасу" Державного підприємства "Науково-дослідний центр "Охоронна археологічна служба України" інституту археології Національної академії наук України №3/08-10 від 31.03.2008р.;
- висновок відділу охорони пам'яток археології Донецького обласного краєзнавчого музею №247/29 від 04.04.2008р.;
- висновок відділу культури Слов'янської міської ради від 10.04.2008р.;
- висновок Національного природного парку "Святі гори" №212 від 19.05.2008р.;
- лист Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів при Державному комітеті України по водному господарству №04/770 від 19.05.2008р.;
- висновок Слов'янської міжрайонної санітарно-епідеміологічної станції №03.2/33 від 13.06.2008р.;
- висновок відділу регуляторної політики Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області №05-191 від 17.07.2008р.;
- висновок управління архітектури та містобудування м.Слов'янська Донецької області №80 від 24.07.2008р.;
- висновки відділу земельних ресурсів у м.Слов'янську Головного управління земельних ресурсів у Донецькій області від 19.03.2008р. та №102 від 18.08.2008р.
Одночасно, позивачем було отримано акт технічного обстеження зелених насаджень Комунального підприємства «Святогірське лісопаркове господарство», складено відомості матеріально-грошової оцінки дерев та кустарників, розміщених на ній, отримано також акт визначення та погодження зовнішніх меж земельної ділянки в натурі від 26.02.2008р. та акт обстеження земельної ділянки по вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область.
Крім того, Товариством з обмеженою відповідальністю "КрамЕталонСервіс" складено технічний звіт про виконані топографо-геодезичні роботи.
Листом №1279-02-31 від 14.07.2008р. Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області було повідомлено Товариство з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд" про неможливість передачі в оренду спірної земельної ділянки.
Підставою для відмови в передачі позивачу земельної ділянки на праві оренди вказано ті обставини, що внаслідок внесення змін до Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі" отримання права оренди земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності, на теперішній час відбувається виключно на аукціонах.
Як вказує позивач, бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо оформлення документів на відведення спірної земельної ділянки в оренду є необґрунтованою та незаконною, порушує його права, внаслідок чого позивачем заявлені вимоги про:
- визнання права на набуття в оренду строком на 49 років та 9 місяців земельної ділянки орієнтовною площею 20 га для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область шляхом підписання прямого договору оренди з Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Святогірського міського голови;
- зобов'язання Святогірську міську раду м.Слов'янська Донецької області укласти з позивачем договір оренди земельної ділянки орієнтовною площею 20 га строком на 49 років та 9 місяців для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Святогірського міського голови.
Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги позивача до відповідача такими, що підлягають задоволенню, враховуючи наступне:
Земельні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Згідно із ст.ст.13, 41 Конституції України передбачено, що від імені українського народу права власника, зокрема, на землю здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст.ст.142, 143, 144, 145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень.
Зокрема, у відповідності із ст.12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього кодексу.
Статтею 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим кодексом.
В силу ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.
Згідно зі ст.16 Закону України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача до Святогірського міського голови, особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання). Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України. У разі згоди орендодавця передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього закону.
Таким чином, волевиявлення майбутнього орендаря щодо укладення договору оренди реалізується шляхом подання відповідної заяви.
Внаслідок внесення змін Законами України №107-VI від 28.12.2007р. та №309-VI від 03.06.2008р. до ст.16 Закону України "Про оренду землі" та ст.124 Земельного кодексу України, набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціонах (крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі, набуття права на оренду земельних ділянок під об'єкти соціального призначення, будівництво соціального і доступного житла, використання земельних ділянок для розробки корисних копалин та спеціального водокористування відповідно до отриманих спеціальних дозволів (ліцензій), використання релігійними організаціями (під культовими будівлями), які легалізовані в Україні).
Згідно ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотньої дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ч.4 п.3 мотивувальної частині рішення Конституційного суду України від 09.02.1999р. №1-рп/99 норми ст.58 Конституції України можуть розповсюджуватись на юридичні особи.
За висновками суду, правовідносини щодо оренди землі виникли між органами місцевого самоврядування та позивачем з моменту подання клопотання щодо надання в оренду спірної земельної ділянки, тобто, до набрання чинності змінами до ст.16 Закону України "Про оренду землі" та ст.124 Земельного кодексу України згідно із Законами України №107-VI від 28.12.2007р. та №309-VI від 03.06.2008р.
Вказані обставини та положення ст.58 Конституції України свідчать про неправомірність застосування до правовідносин, які склалися між позивачем та відповідачем, положень Законів України №107-VI від 28.12.2007р. та №309-VI від 03.06.2008р.
Таким чином, посилання органів місцевого самоврядування на неможливість розгляду документів з відведення спірної земельної ділянки у зв'язку із внесенням змін до Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі" є необґрунтованими та такими, що порушують права позивача на оренду земельної ділянки в порядку та на умовах, встановлених у ст.16 Закону України "Про оренду землі" та ст.124 Земельного кодексу України до внесення змін згідно із Законами України №107-VI від 28.12.2007р. та №309-VI від 03.06.2008р.
Крім цього, як було зазначено в рішенні Конституційного суду України від 22.05.2008р. №5-рп/2008 Конституція України у статті 92 визначила сфери, зокрема бюджетну, які мають врегульовуватися виключно законом. Закон про Держбюджет є основним фінансовим документом держави. Через своє спеціальне призначення цей закон не повинен регулювати відносини в інших сферах суспільного життя. Конституція України не надає закону про Держбюджет вищої юридичної сили стосовно інших законів.
Таким чином, Конституційний Суд України в своєму рішенні дійшов висновку, що законом про Держбюджет не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об'єктивних причин це створює протиріччя у законодавстві, і як наслідок - скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина.
Згідно з резолютивною частиною рішення Конституційного суду України від 22.05.2008р. №5-рп/2008 визнано неконституційними положення пункту 2 та пункту 8 розділу II Закону України "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Відповідно до ч.6 ст.16 Закону України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла при подачі позивачем заявки на оренду землі, проведення відповідними органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування аукціону або конкурсу щодо набуття права оренди земельної ділянки вимагається у разі надходження двох або більше заяв (клопотань) на оренду однієї і тієї самої земельної ділянки.
Одночасно, за змістом матеріалів справи, стосовно оренди земельної ділянки, розташованої за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область була подана тільки одна заявка - Товариством з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд". Відповідачем вказані обставини не спростовані, доказів подання заявок іншими особами до матеріалів справи не надано.
Таким чином, враховуючи, що позивач є єдиною особою, яка реалізувала своє право на оренду спірної земельної ділянки, проведення аукціону або конкурсу щодо набуття права оренди земельної ділянки, розташованої за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область, нормами ст.16 Закону України "Про оренду землі" не передбачено.
Відповідно до п.34 ст.26, п.2 ст.77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" питання надання земельної ділянки в оренду вирішується на пленарному засіданні ради - сесії, а спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.
За висновками суду, порушені права позивача підлягають захисту способами, передбаченими ст.152 Земельного кодексу України.
Зокрема, згідно з вказаною статтею захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, зокрема, шляхом визнання прав.
Як встановлено судом вище, позивач звернувся до Святогірського міського голови в передбаченому законодавством порядку з заявою про надання земельної ділянки в оренду з наданням для цього всіх необхідних документів.
Листом №1279-02-31 від 14.07.2008р. Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області було повідомлено Товариство з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд" про неможливість передачі в оренду спірної земельної ділянки.
Таким чином, судом встановлено, що фактично на момент розгляду справи з боку належного відповідача - Святогірської міської ради м.Слов'янська Донецької області оспорюється та не визнається право позивача на набуття в оренду земельної ділянки, розташованої за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про визнання права Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк на набуття в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 20 га строком на 49 років та 9 місяців для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область шляхом укладання прямого договору оренди з Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Святогірського міського голови, є обґрунтованими, внаслідок чого позов в цій частині підлягає задоволенню.
Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги позивача про зобов'язання Святогірську міську раду м.Слов'янська Донецької області укласти з позивачем договір оренди спірної земельної ділянки такими, що підлягають задоволенню:
Як вказувалося вище, відповідно до ч.1 ст.116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
За приписами ч.1 ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Згідно із нормами ст.123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки повинен бути погоджений, зокрема, з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини.
Тобто, враховуючи положення законодавства в сфері землеустрою, необхідною передумовою укладання договору оренди є проведення заінтересованою юридичною особою певних дій щодо складання та узгодження з органами державної влади і органами місцевого самоврядування відповідної дозвільної документації, проекту землеустрою.
Як встановлено судом вище, позивачем були отримані всі необхідні висновки уповноважених органів, підприємств та організацій, згідно яких Товариству з обмеженою відповідальністю «Дрімвуд» було погоджено розміщення спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку на земельній ділянці, розташованій за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область.
Одночасно, розроблений на замовлення позивача Товариством з обмеженою відповідальністю "КрамЕталонСервіс" проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та експлуатації вказаного вище об'єкту затверджений Донецькою регіональною філією Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах».
За таких обставин, за висновками суду, з боку позивача були вчинені всі необхідні дії, направлені на укладання договору оренди земельної ділянки по вул.Набережній у м.Святогірську Донецької області.
Згідно із ст.627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обігу, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст.187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
За приписом ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За висновками суду, внаслідок погодження органами державної влади та місцевого самоврядування у встановленому законодавством порядку місця розміщення спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку, а також розроблення та затвердження проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки в оренду, укладання між Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області та позивачем договору оренди земельної ділянки, розташованої за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область, є обов'язковим та обумовленим нормами Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі».
Статтею 16 Цивільного кодексу України передбачено право особи звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
За приписом ст.1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, а також враховуючи наявне у позивача право на отримання в оренду спірної земельної ділянки в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України «Про оренду землі» в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявкою до Святогірської міської голови від 18.12.2007р., позовні вимоги про зобов'язання Святогірську міську раду м.Слов'янська Донецької області укласти з позивачем договір оренди земельної ділянки орієнтовною площею 20 га строком на 49 років та 9 місяців для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Святогірського міського голови також підлягають задоволенню.
При визначенні підвідомчості цієї справи суд виходив з того, що між сторонами існує спір про право позивача на отримання в оренду спірної земельної ділянки.
Тобто, правовідносини, що склалися між сторонами з приводу наявності чи відсутності у позивача права на оренду носять договірний характер, який є наслідком виниклих між сторонами господарських відносин у сфері землеустрою.
При цьому, відповідач у спірних правовідносинах не здійснює владних повноважень, а виступає як суб'єкт господарських відносин. Таким чином, цей спір підвідомчий господарському суду.
У відповідності до вимог ст.49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати підлягають віднесенню на відповідача повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк до Святогірської міської ради м.Слов'янська Донецької області, м.Святогірськ задовольнити повністю.
Визнати право Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк на набуття в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 20 га строком на 49 років та 9 місяців для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область шляхом укладання прямого договору оренди з Святогірською міською радою м.Слов'янська Донецької області в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк з заявою до Святогірського міського голови.
Зобов'язати Святогірську міську раду м.Слов'янська Донецької області, м.Святогірськ укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк договір оренди земельної ділянки орієнтовною площею 20 га строком на 49 років та 9 місяців для будівництва та експлуатації об'єкту - спортивно-оздоровчого комплексу з фізкультурними майданчиками, зоною відпочинку, пляжною зоною, обладнанням для відпочинку на воді й будинками для відпочинку за адресою: вул.Набережна, м.Святогірськ, Донецька область в порядку, передбаченому Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" в редакції, яка діяла на момент звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк з заявою до Святогірського міського голови.
Стягнути з Святогірської міської ради м.Слов'янська Донецької області, м.Святогірськ на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрімвуд", м.Донецьк витрати по сплаті державного мита в сумі 85 грн. 00 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн. 00 коп.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
За згодою сторін у судовому засіданні 09.10.2008р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення підписано 09.10.2008р.
Суддя