Ухвала від 22.02.2012 по справі К-5363/09-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2012 року м. Київ К-5363/09

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

головуючого Ланченко Л.В.

суддів Нечитайла О.М.

Пилипчук Н.Г.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу

Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області

на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.12.2008

у справі №2а-33/08

за позовом Прокурора Кролевецького району в інтересах держави в особі Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області

до ОСОБА_2

про стягнення податкового боргу з власників транспортних засобів, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Кролевецького районного суд Сумської області від 02.07.2008 позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь Глухівської МДПІ 956,25 грн. податку з власників транспортних засобів, в доход держави судовий збір в розмірі 9,56 грн.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.12.2008 рішення суду першої інстанції скасовано, прийнято нову постанову, якою відмовлено в задоволенні позову.

У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою позивача, у якій ставиться питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції та залишення в силі рішення суду першої інстанції, з підстав неправильного застосування норм матеріального права.

Перевіривши повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях в межах доводів касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.

З преамбули Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, слідує, що цим Законом встановлюється податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.

Платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, відповідно до статті 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно з преамбулою Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Враховуючи межі застосування Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»та за принципом превалювання спеціальної норми над загальною, положення Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є спеціальною нормою у галузі податкового законодавства, а Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»є загальною з цих питань.

Загальні норми можуть бути застосовані лише щодо питань неврегульованих спеціальною нормою права.

З огляду на наведене, висновки суду апеляційної інстанції, що недотримання податковим органом положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», якими врегульовано порядок виникнення податкового боргу та його стягнення, є підставою для відмови в задоволенні позовних вимог.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судом апеляційної інстанції допущено неправильне застосування чи порушення норм матеріального та процесуального права та не можуть бути підставою для його скасування з наведених мотивів.

Керуючись ст. ст. 220-1, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області відхилити, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.12.2008 залишити без змін.

Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.

Головуючий Л.В.Ланченко

Судді О.М.Нечитайло

Н.Г.Пилипчук

Суддя Л.В. Ланченко