Постанова від 22.02.2012 по справі 1015/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

22 лютого 2012 р. № 2-а- 1015/12/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Чудних С.О. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Харківського Регіонального Відділення Громадського Конгресу України про стягнення податкового боргу ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова, звернувся до суду з адміністративним позовом до «Харківського Регіонального Відділення Громадського Конгресу України», в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 2550,0 грн.

Згідно з ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.

Відповідач у відповідності до ст.183-2 КАСУ, відзив на позов та заяв до суду не надав.

При цьому, суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.

При розгляді матеріалів справи судом було встановлено, що Харківське Регіональне Відділення Громадського Конгресу України»перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Дзержинському районі міста Харкова з 22.09.1994 за № 5749, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.

Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) та забезпечують правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.

На підставі Закону України “Про систему оподаткування” від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою.

Відповідно п.3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи податкової служби контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова була проведена невиїзна перевірка своєчасності подання податкової звітності Харківського Регіонального Відділення Громадського Конгресу України.

В ході перевірки були виявлені порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п. 16.4 ст. 16, п.22.13 ст.22 Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств”.

За вказане порушення, на підставі абз. 1 п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, підприємство, що не подає податкову декларацію у строки, визначені податковим законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримання.

За результатами перевірки складено акт від 07.06.2010 року № 5735/1501/22613677.

На підставі зазначеного акту Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі м. Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення №0009891501/0 від 30.06.2010 року про визначення податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2550 грн. У зв'язку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення відповідачу, було складено акт від 27.07.2010 року №6192/1501/22613677.

Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 вищезазначеного Закону України, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.

Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

На підставі п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача була надіслана перша податкова вимога від 09.08.2010 року №1/1436, однак не була отримана відповідачем про що складено акт № 4663 від 09.08.2010 року та друга податкова вимога №2/2436 від 09.09.2010 року, яка також не була отримана відповідачем про що складений акт №1741 від 09.09.2010 року. Дані вимоги були розміщені на дошці оголошень.

Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі м. Харкова було винесено рішення № 643/1 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Станом на день розгляду даної справи податковий борг в розмірі 2550 грн. відповідачем не сплачено.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.7-11, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до «Харківського Регіонального Відділення Громадського Конгресу України»про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Харківського Регіонального Відділення Громадського Конгресу України» (61002, м. Харків, пл. Конституції,1, корп.3, к.33, код ЄДРПОУ - 22613677) заборгованість перед бюджетом у розмірі 2550,00 грн. (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят гривень ) на р/р 31116009700003, одержувач УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова, банк одержувача ГУ ДКСУ у Харківській області, код банку 851011.

Постанову звернути до негайного виконання.

У десятиденний строк з моменту отримання копії постанови сторона чи інша особа, стосовно якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, може оскаржити дану постанову в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги, в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.

Суддя С.О. Чудних