Cправа № 2а-0770/1339/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 04
31 січня 2012 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С.І
при секретарі судового засідання -Шмідзен І.Ю.
за участю: представники сторін в судове засідання не з'явилися
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 31705,00 грн. в уточненому (зменшеному) предметі позову, -
У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 31 січня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 3 лютого 2012 року.
Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області (далі - позивач, Мукачівська ОДПІ) звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач, ФОП ОСОБА_1.), яким просить стягнути заборгованість у сумі 31705,00 грн. в уточненому (зменшеному) предметі позову по застосованим штрафним (фінансовим) санкціям.
27 січня 2012 року позивачем подано до суду заяву (заява Мукачівської ОДПІ від 26.01.2012р. № 165/9/10-009) про часткове зменшення позовних вимог у зв'язку із частковим погашенням заявленого боргу ФОП ОСОБА_1. по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки в сумі 1000,00 грн. В решті позовних вимог, а саме стягнення податкового боргу по штрафним санкціям в сумі 31705,00 грн. та пені просять позов задоволити. Одночасно, керуючись ст.49, 122 КАС України, просять розглянути справу за відсутності представника позивача за наявними матеріалами з урахуванням заяви щодо зменшення позовних вимог.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направляв, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження у справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Згідно поданої позивачем довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ФОП ОСОБА_1. зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, тобто за адресою, що вказана в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується за відсутності представників сторін, на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
27 листопада 2010 року працівниками Мукачівської ОДПІ, на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (з наступними змінами та доповненнями, в редакції Закону чинний на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон 265), Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 року № 98/96-ВР, Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 року № 1775-ІІІ, Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, Указу Президента "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 року № 436/95, Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
В результаті проведеної перевірки виявлено порушення вимог п.1,2 ст.3 Закону 265, а саме, непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документу встановленої форми покупцям.
На підставі зазначеного акту, 20 грудня 2010 року Мукачівською ОДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0003922343, яким за порушення п. п. 1, 2 ст. 3 Закону 265 та на підставі п. п. 1, 2, 4 ст. 17, ст. 22 Закону 265 до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 32705,00 грн.
Згідно ст. 25 Закону 265, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення Закону № 265, здійснюється виключно у судовому порядку.
Пунктом 12 ст. 3 Закону 265 встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг)
Відповідно до ст. 6 цього Закону, облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Сума штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не сплачена, відтак, заборгованість ФОП ОСОБА_1 до бюджету становить 31705,00 грн., що підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом № 007655 від 06.12.2010р. (а.с.7-13), рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.12.2010р. № 0003922343 (а.с.17), обліковою карткою платника податку по платежу НОМЕР_2 "штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у господарській діяльності" станом на 31.12.2010 року та 07.04.2011 року (а.с.18-19)
Законом України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Оскільки чинним законодавством не передбачено самостійне стягнення до бюджетів суми заборгованості за штрафними санкціями за рішенням податкового органу, а виключно за рішенням суду, отже є правомірним звернення позивача до адміністративного суду з позовом про їх стягнення до бюджету за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Матеріалами справи, доведено правомірність застосування фінансових санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та правомірність звернення до суду з позовом про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 31705,00 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову. -задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до державного (місцевого) бюджету за відповідним кодом бюджетної класифікації заборгованість у сумі 31705,00 грн. (тридцять одна тисяча сімсот п'ять гривен) по застосованим штрафним (фінансовим) санкціям.
3.Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С. І. Рейті