Постанова від 24.02.2012 по справі 0670/11825/11

справа №0670/11825/11

категорія 9.4.4

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2012 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Попової О.Г.,

розглянувши у письмовому порядку адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м.Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Коростишівське автотранспортне підприємство 11842" про стягнення 2040,00 грн.,-

встановив:

Заступник прокурора м.Житомира звернувся до суду в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом про стягнення з публічного акціонерного товариства "Коростишівське автотранспортне підприємство 11842" на користь держави 2040,00 грн. штрафних санкцій. При цьому посилався на те, що санкції були застосовані до відповідача постановами від 07.07.2011 року №46-ЖИ за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і №47-ЖИ за неподання інформації до державної комісії з цінних паперів та фондового ринку по 1020,00 грн. кожною.

Прокурор та представник позивача позов підтримали в повному обсязі з підстав зазначених у позовній заяві та просили справу розглядати в письмовому провадженні.

Представник відповідача до суду не прибув, про час і місце розгляду справи, відповідно до частини 4 статті 33, частини 11 статті 35 КАС України, вважається повідомленим належним чином, оскільки з копії довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вбачається, що товариство зареєстроване за адресою: вул. Хлібна, 27, м. Житомир, на яку й відправлялася судова повістка.

Оскільки в судове засідання прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №46-ЖИ від 07.07.2011 року до відповідача застосовані фінансові санкції на суму 1020,00 грн. за порушення вимог статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та абзацу 3 пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N1591, а саме: не розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних державної комісії з цінних паперів та фондового ринку річної інформації за 2010 рік.

Постановою Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №47-ЖИ від 07 липня 2011 року до відповідача застосовані фінансові санкції на суму 1020,00 грн. за порушення вимог статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та абзацу 5 пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N1591, а саме: не подання річної інформації за 2010 рік.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка згідно ч.2 ст.6 Закону здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Повноваження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регламентуються ст.8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, серед яких, зокрема, здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно з ч.1 ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” регулярною інформацією про емітента визнається річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Частиною 4 ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” визначено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.6 ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

На підставі зазначеного та враховуючи те, що відповідач доказів оскарження постанов №46-ЖИ, №47-ЖИ від 07 липня 2011 року до суду не надав, а також не надав докази погашення суми боргу, суд вважає, що накладені на відповідача штрафні санкції в розмірі 2040,00 грн. є обґрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають стягненню.

Керуючись ст.ст.128, 158-163, 186, 254 КАС України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з публічного акціонерного товариства "Коростишівське автотранспортне підприємство 11842" в дохід державного бюджету в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку заборгованість в сумі 2040грн. 00коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: О.Г. Попова