ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
про закриття провадження у справі
06 лютого 2012 року м. Київ№ 2а-16781/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кротюка О.В. розглянувши у письмовому провадженні справу
за позовом ОСОБА_1
до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про визнання протиправним та скасування рішення № 116, визнання протиправними дій
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Позивач просить суд, згідно заяви від 10.01.2012, визнати незаконним та скасувати п.4. рішення колегії виконавчого органу Київської міської ради №116 від 24.11.2006 року.
У відповідності до положень ч.1, п.1. ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п.7. ч.1. ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради від 05.04.2011 р. N 484 було затверджено утворити Колегію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); Положення про Колегію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається (далі - Положення).
Вказане розпорядження видано відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1569 "Про затвердження Загального положення про колегію центрального органу виконавчої влади і місцевої державної адміністрації" (далі -Постанова КМ України).
У відповідності до пункту 2 Постанови КМ України Колегія центрального органу виконавчої влади, місцевої держадміністрації є дорадчим органом і утворюється для погодженого вирішення питань, що належать до їх компетенції, та для колективного і вільного обговорення найважливіших напрямів діяльності.
Згідно п.1. Положення Колегія виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є постійним консультативно-дорадчим органом і утворюється для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), та колективного і вільного обговорення найважливіших напрямів діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
З огляду на зазначене вище, аналізуючи зміст Положення, суд вбачає, що Колегія виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не має статусу суб'єкта владних повноважень та не наділена владою на прийняття актів нормативно-правового або правових актів індивідуального характеру у відносинах з третіми особами. Рішення, які приймаються вказаним органом мають дорадчо-консультаційний характер і не мають характеру правового акту індивідуальної дії, зокрема, відносно особи позивача. Іншими словами не спричиняють та не можуть спричиняти будь-яких наслідків для юридичних і фізичних осіб.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, приймаючи до уваги зазначене вище у сукупності, суд дійшов до висновку про необхідність закриття провадження у справі, оскільки позивач оскаржує рішення Колегії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) яка не має статусу суб'єкта владних повноважень та не наділена владою на прийняття актів нормативно-правового або правових актів індивідуального характеру у відносинах з третіми особами. Тобто заявлений позивачем до вирішення судом спір не є справою адміністративної юрисдикції.
Керуючись ст. 3, 17, 157, 165 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Закрити провадження у справі 2а-16781/11/2670 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк