Ухвала від 06.03.2012 по справі 1216/21/12

Марківський районний суд

Справа № 1216/21/12

УХВАЛА

06.03.2012 Марківський районний суд Луганської області в складі

головуючого судді Логвіненко Т. Г.

при секретарі Грибєнік О. В.

розглянувши заяву Управління Пенсійного Фонду України в Марківському районі Луганської області про перегляд рішення за нововиявленими обставинами по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Марківському районі Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

01.02.2012р. заявник звернувся до суду з цією заявою в якій вказав, що 22.06.2010р. Марківським районним судом було винесено рішення згідно якого Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області зобов'язано здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії позивачу, як дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 по 31.12.2007 та з 22.05.2008 по 30.06.2010 на підставі ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” з урахуванням здійснених виплат. На виконання вимог Закону України від 14.06.2011р. №3491-VI “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік” Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 06.07.2011 року № 745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”, яка набрала чинності 23.07.2011р. За прийнятим 26.12.2011р. рішенням Конституційного Суду України №20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VII “Прикінцеві положення” Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік” вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними). Вважає, що з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 26.12.2011року №20-рп/2011 виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

В судове засідання представник заявника, УПФУ в Марківському районі Луганської області, не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином в установленому законом порядку.

Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін, оскільки згідно ч.1 ст. 365 ЦПК України їх неявка не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що доводи заяви УПФУ в Марківському районі Луганської області не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням Марківського районного суду від 22.06.2010р. Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області зобов'язано здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії позивачу, як дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 по 31.12.2007 та з 22.05.2008 по 30.06.2010 на підставі ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” з урахуванням здійснених виплат.

Луганським апеляційним судом від 18.10.2011р. рішення змінено. Рішення набрало законної сили.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.361 ЦПК України підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Тобто йдеться про обставини, які існували на момент ухвалення рішення, але з різних причин не були відомі заявникові.

УПФУ в Марківському районі Луганської області посилається у своїй заяві на прийняте Конституційним Судом України рішення від 26.12.2011року №20-рп/2011 у зв'язку з чим вважає, що виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі їм при зверненні із заявою, на час розгляду справи.

Суд вважає, що обставини, на які посилається заявник як на нововиявлені, не можуть вважатися такими.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

У своєму рішенні № 20-рп/2011 Конституційний Суд України зазначив, що Верховна Рада України, доповнивши пунктом 4 розділ VII „Прикінцеві положення“ Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік“, визначила Кабінет Міністрів України державним органом, який має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян, тобто надала право Кабінету Міністрів України визначати порядок та розміри соціальних виплат виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

Таким чином, Кабінет Міністрів України було визначено Верховною Радою України державним органом, який має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян тільки з моменту доповнення пункту 4 розділу VII „Прикінцеві положення Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік“, а отже до цього були відсутні правові підстави застосування постанов КМУ при існуванні Законів України, які регулюють реалізацію соціальних прав громадян -“дітей війни” .

При прийнятті рішення по суті суд керувався принципом верховенства права та на той момент взагалі було відсутнє рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011, а тому були відсутні підстави для його застосування.

Крім того прийнятим Конституційним Судом України рішенням № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року не було визнано неконстутиційним жодний Закон України, яким керувався суд на момент розгляду справи по суті.

З огляду на вищевикладене суд прийшов до висновку, що вимоги заявника є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Згідно з п.18 ст.5 Закону України “Про судовий збір “ Пенсійний фонд України та його органи звільнені від сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про соціальний захист дітей війни», рішенням № 20-рп/2011 Конституційного Суду України, ст. 3, 5, 8, 10, 11, 361, 366 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

В задоволенні заяви управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області про перегляд рішення за нововиявленими обставинами по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Марківському районі Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії -відмовити.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга через Марківський районний суд Луганської області протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Марківського районного суду Т. Г. Логвіненко