Ухвала від 15.10.2008 по справі 14/138

15.10.08

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Чернігівської області

м.Чернігів, проспект Миру, 20 тел. 77-99-18

УХВАЛА

14 жовтня 2008р. справа №14/138

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Гамаполіс», вул. Берлінського, 9, пов.1, м.Київ, 04060

До відповідача: Чернігівського обласного філармонійного Центру Фестивалів та концертних програм, пр-т Миру, 15, м. Чернігів, 14000

Третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Головне фінансове управління Чернігівської обласної адміністрації, пр.Миру,43, м. Чернігів, 14000

Третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Управління культури і туризму Чернігівської обласної державної адміністрації, вул.Коцюбинського,70, м. Чернігів, 14000

Про зобов'язання підписати договір

Суддя Книш Н.Ю.

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН

Від позивача: Городов А.М. директор, Чеберяк М.А. представник дов.№117 від 03.08.08р.

Від відповідача: Василенко І.О. заст.ген.директора довіреність №271/01-08 від 13.10.08р.

Від третьої особи-1: Жукова Л.О. нач.управління доручення №07-19/2331 від 13.10.08р.

Від третьої особи-2: Дякин Р.О. провідній спеціаліст довіреність №14 від 01.10.08р.

Позивачем подано позов про зобов'язання відповідача підписати договір купівлі-продажу конструкції сцени з освітленням та звуковим обладнанням.

У відзиві на позовну заяву №233/01-08 від 04.09.08р. відповідач не погоджується з позовними вимогами посилаючись на їх необґрунтованість та незаконність. У відзиві відповідач зазначив, що є комунальним концертно-видовищним підприємством, майно належить до обласної комунальної власності, управління яким здійснюється через управління культури і туризму обласної державної адміністрації. Відповідач повідомив, що в обласному бюджеті на 2008 рік були передбачені для нього кошти на капітальні видатки в сумі 1770,7 тис.грн., в тому числі 1000,00тис.грн. на придбання конструкцій сцени з освітлювальним та звуковим обладнанням. У відзиві відповідач повідомив про те, що тендерні торги дійсно відбулися та акцепт тендерної пропозиції позивача було прийнято 18.06.08р., однак 20.06.08р. відповідачем був отриманий лист Головного фінансового управління Чернігівської обласної адміністрації, яким передбачено «не здійснювати капітальні видатки на суму 1770,7 тис.грн. та відповідно не проводити тендерні процедури, перерозподілити призначення на капітальні видатки на виплату заробітної плати, що у зв'язку з цим 27.06.08р. відповідач отримав Довідку про зміни річного розпису бюджету на 2008р. на підставі розпорядження Головного фінансового управління №78 від 26.06.08р. про зменшення фінансування по капітальних видатках на суму 1000,0тис.грн. Відповідач зазначив про відсутність можливості укласти угоду з ТОВ «Гамаполіс» згідно ст. 63 Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти. Відповідач також повідомив про повернення поштамтом рекомендованого листа №1400600920768 адресованого позивачу за заявою відповідача; про направлення позивачу рекомендованим відправленням листа №180/01-08 про визнання торгів такими, що не відбулися, яке одержано позивачем 27.06.08р. Крім того, відповідач повідомив про нездійснення оголошення в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» про те, що торги не відбулися.

Представник відповідача в судовому засіданні 01.10.08р. надав пояснення №263 від 01.10.08р., в якому зазначив, що здійснює свою фінансову діяльність в межах бюджетних призначень, згідно плану використання бюджетних коштів на 2008р на оплату праці працівників передбачено 2180307грн., фактично на виплату місячної зарплати з нарахуваннями необхідно 387031грн., за 6 місяців -2322186грн., що в червні 2008р. в філармонійному центрі почала утворюватися заборгованість по заробітній платі.

Від третьої особи-1 надійшло пояснення №07-19/2202 від 30.09.08р., в якому зазначено, що відповідно до статуту Чернігівський обласний філармонійний цент фестивалів та концертних програм -обласне комунальне концертно-видовищне підприємство, що здійснює свою діяльність на засадах господарської самостійності з метою отримання прибутку, що театрально-видовищні підприємства під час формування обласного бюджету на 2008р не були забезпечені бюджетними призначеннями на оплату праці в повному обсязі та не мали достатніх власних надходжень, які можна було б спрямувати на ці потреби, тому з другої половини червня 2008р. почала утворюватися заборгованість по заробітній платі працівникам обласного філармонійного центру, що облік заборгованості по підприємствам, які отримують кошти обласного бюджету головним фінансовим управлінням облдержадміністрації не здійснюється оскільки це питання не належить до його компетенції, що нестача коштів була викликана відсутністю в обласному бюджеті на час затвердження обласного бюджету джерел коштів на забезпечення потреби на вказані цілі по театрально-видовищних закладах у січні 2008р. Крім того, зазначено, що з метою виконання вимог ЗУ «Про Державний бюджет України» щодо забезпечення в повному обсязі бюджетними асигнуваннями видатків на оплату праці, головним фінансовим управлінням облдержадміністрації направлено управлінню культури і туризму облдержадміністрації та Чернігівському обласному філармонійному центру лист від 19.06.08р. №07-19/1410 з пропозицією не здійснювати капітальні видатки на суму 1770,7тис.грн. та відповідно не проводити тендерні процедури до вирішення питання забезпечення у повному обсязі бюджетними призначеннями видатків на оплату праці та перерозподілити призначення з капітальних видатків на виплату заробітної плати, що питання проведення тендерних процедур та підписання договорів розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів до компетенції головного фінансового управління не відноситься, інформація про їх проведення управління не отримує. Також у поясненні вказано, що відповідно до п.47 постанови КМУ від 28.92.02р. №228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» зміни до кошторисів або планів асигнувань вносяться у разі потреби у перерозподілі асигнувань, що управління культури і туризму обласної державної адміністрації листом від 24.06.08р. №09-1182/3 подало пропозиції щодо перерозподілу коштів і на підставі даного листа головне фінансове управління облдержадміністрації за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету і фінансів розпорядженням від 26.06.08р. №78 внесло відповідні зміни до розпису обласного бюджету.

Представник третьої особи-2 в судовому засіданні 01.10.08р. надав пояснення №13-1724/8 від 01.10.08р., в якому зазначено, що на початку 2008р. управління культури і туризму облдержадміністрації отримало витяг із річного розпису асигнувань на 2008р по установах культури, мистецтв та навчальних закладах, що згідно вказано витягу управління культури і туризму сформувало лімітну довідку про бюджетні асигнування та кредитування на 2008р Чернігівського обласного філармонійного центру на загальну суму 4136100грн., що згідно додатку №2 на КФК 110103 «Філармонії, музичні колективи і ансамблі та інші мистецькі заклади та заходи» по КЕК 2000 «Капітальні видатки» по підкоду КЕК 2410 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» по загальному фонду обласного бюджету були заплановані видатки у розмірі 1770700грн. Третя особа-2 зазначає, що згідно листа Головного фінансового управління Чернігівської облдержадміністрації від 19.06.08р. №01-19/1910, театрально-видовищні підприємства під час формування обласного бюджету на 2008р. не були забезпечені бюджетними призначеннями на оплату праці в повному обсязі та не мають достатніх власних надходжень, які можна було б спрямувати на ці потреби, що головним фінансовим управлінням ОДА було запропоновано не здійснювати капітальні видатки на суму 1770,7тис.грн. та перерозподілити призначення на капітальні видатки (КЕКВ 2410) на виплату заробітної плати (КЕКВ 1310), що у зв'язку з перерозподілом коштів заборгованості Чернігівського обласного філармонійного центру по заробітній платі не існує.

Представник позивача в судовому засіданні надав уточнення позовних вимог, в якому просив зобов'язати відповідача підписати договір купівлі-продажу сцени з освітленням та звуковим обладнанням (текст договору викладено повністю) та зазначив, що замовляючи тендер на купівлю сценічного обладнання відповідач взяв на себе обов'язок в подальшому укласти угоду про закупівлю відповідного сценічного обладнання по результатах конкурсу, що заперечення відповідача проти позову є безпідставними.

Представники сторін та третіх осіб в судовому засіданні надали спільне клопотання про продовження розгляду справи до 30.11.08р. у зв'язку з необхідністю надання додаткових документів.

Розглянувши подані матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників позивача, відповідача, третіх осіб, суд приймає уточнення позивачем позовних вимог, задовольняє спільне клопотання сторін і третіх осіб про продовження розгляду справи та вважає за необхідне відкласти розгляд справи, зобов'язавши сторони надати витребувані судом документи. За таких обставин розгляд справи підлягає відкладенню.

Керуючись ст. 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк вирішення спору до 30.11.08р. за спільним клопотанням сторін.

2. Розгляд справи відкласти на 29.10.08р. о 10год. 00хв.

3. Зобов'язати позивача надати : пояснення щодо підстав визначення переліку товарів, які перелічені в специфікації (додаток №1) до договору №10/07-1 від 10.07.08р.

4. Зобов'язати відповідача надати: довідку за підписом керівника та головного бухгалтера щодо наявності (відсутності) заборгованості по заробітній платі з червня 2008р., пояснення з документальним підтвердженням щодо фінансування витрат по заробітній платі з червня 2008р. за рахунок бюджетних коштів.

5. Зобов'язати третю особу Головне фінансове управління Чернігівської обласної адміністрації надати: рішення обласної ради від 25.01.08р. «Про обласний бюджет на 2008 рік» та додаток №3 до нього в розрізі управління культури і туризму облдержадміністрації; бюджетний запит на 2008 рік від управління культури і туризму облдержадміністрації; лімітну довідку в розрізі функцій бюджетної класифікації управління культури і туризму облдержадміністрації; подання управління культури і туризму облдержадміністрації щодо внесення змін до бюджетного призначення; висновок постійно діючої комісії обласної ради з питань бюджету щодо внесення змін до бюджетного призначення управлінню культури і туризму облдержадміністрації; економічно-бюджетну класифікацію видатків бюджету; документи стосовно фінансування головного розпорядника відповідача з червня 2008р. по витратам на заробітну плату; письмове пояснення з документальним підтвердженням стосовно вчинення змін бюджетних призначень за розпорядженням №78 від 26.06.08р. та подальшого використання коштів.

6. Зобов'язати третю особу Управління культури і туризму Чернігівської обласної державної адміністрації надати: документи стосовно фінансування відповідача з червня 2008р. по заробітній платі, стосовно перерозподілу коштів на заробітну плату відповідача

7. Управлінню культури і туризму Чернігівської обласної державної адміністрації забезпечити явку в судове засідання компетентного представника для дачі пояснень по справі з питань виконання функцій головного розпорядника коштів, розподілу бюджетних коштів

8. Позивачу, відповідачу, третім особам забезпечити обов'язкову явку представників з належними повноваженнями та документами, які посвідчують особу.

9. Попередити сторони, що відповідно до п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має право стягнути до Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до 1700 грн. за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

Суддя Н.Ю.Книш