Постанова від 20.02.2012 по справі 2а/1770/356/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/356/2012

20 лютого 2012 року 16год. 30хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Прокурора Дубровицького району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Відкритого акціонерного товариства "Дубровицька центральна районна аптека №27"

про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 17000 грн., -

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Дубровицького району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Дубровицька центральна районна аптека №27" про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 17000 грн..

Справа розглянута в порядку скороченого провадження.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 31 січня 2012 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня одержання ухвали, копії позовної заяви та копій документів для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що Відкритим акціонерним товариством "Дубровицька ЦРА №27" порушено вимоги чинного законодавства на ринку цінних паперів, а саме: - не опубліковано річну інформацію емітента за 2010 рік в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР, чим порушено вимоги ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» в частині оприлюднення емітентної річної інформації про фінансово-господарську діяльність емітента, п. 1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», яке затверджене Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року за №1591, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97\13364.

Згідно ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення її у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації таабо опублікування недостовірної інформації.

Внаслідок виявлених порушень Рівненським ДКЦПФР відносно Товариства винесено постанову від 20.07.2011 року про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. (а.с.6).

03 серпня 2011 року Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено Акт №046-РІ про правопорушення на ринку цінних паперів. Для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів представники товариства не з'явились. (а.с.9).

03 серпня 2011 року відносно Відкритого акціонерного товариства "Дубровицька ЦРА №27" винесено Постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Розгляд справи відбувся 15 серпня 2011 року. В призначений час представник відповідача не з'явився. (а.с.8).

Крім того, 16.08.2010 року Уповноваженою особою Комісії - в.о. начальника Рівненського ТУ ДКЦПФР Полоцькою Н.О. відносно ВАТ "Дубровицька ЦРА №27" винесено Постанову №041-РІ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів за не опублікування річної інформації емітента за 2009 рік в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР, якою до Товариства застосовано штрафну санкцію у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн. (а.с.11,12).

Відповідно до ч.1 ст.39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”від 23.02.2006 року N 3480-IV емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Статтею 40 цього Закону встановлено, що звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Глава 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591, передбачає порядок розкриття емітентами регулярної річної інформації на фондовому ринку. Зокрема, встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії з цінних паперів та фондового ринку, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996 р. N448/96-ВР передбачено відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів і, зокрема, за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації.

Відповідно до ст.ст.1,5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996 р. N448/96-ВР здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері покладається на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Статтею 11 цього ж Закону передбачено право Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку застосовувати до юридичних осіб фінансові санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, вид та розмір цих санкцій.

На момент розгляду адміністративної справи постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем у судовому порядку не оскаржувалась, штрафні санкції не сплачені.

Відповідно до ч. 3 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996 р. N448/96-ВР, штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 17000 грн. підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Дубровицька ЦРА №27" (місцезнаходження: 34100, Рівненська обл., м. Дубровиця, вул. Миру,3, код ЄДРПОУ 01979322) штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) грн. в дохід Державного бюджету України (Банк одержувача: Головне управління Державного казначейства України в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення) Державного казначейства України в Дубровицькому районі, рр №31116106700128, ЄДРПОУ - 23309415, код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції" символ 106.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Борискін С.А.