Копія
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
13 лютого 2012 р. Справа № 2a-1870/1143/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області, третя особа - Малорибицька сільська рада Краснопільського району, про зобов'язання вчинити дії, -
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області, третя особа - Малорибицька сільська рада Краснопільського району, про визнання за ОСОБА_1 права на земельну частку (пай) в порядку спадкування після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р. матері ОСОБА_2, колишнього члена колгоспу "Комунар", КСП "Світанок", с. Мала Рибиця Краснопільського району Сумської області, яка була помилково пропущена у списку осіб, які мають право на земельну частку (пай), та зобов'язання Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області вчинити дії - виділити ОСОБА_1 за рахунок земель запасу Малорибицької сільської ради Краснопільського району Сумської області земельну частку (пай) у розмірі, визначеному при паюванні земель.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Вивчивши зміст позовної заяви та дослідивши додані до неї додатки, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки спір, що є предметом позову, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Так, відповідно до частин 1, 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено в статті 17 КАС України. Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.
Із поданого заявником позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що спір між сторонами виник з питання визнання за позивачем права на земельну частку (пай) в порядку спадкування після померлої матері ОСОБА_2 та зобов'язання відповідача виділити ОСОБА_1 земельну частку (пай).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Із поданого заявником позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що даний спір не є публічно-правовим та не містить ознак адміністративного позову, а тому в порядку адміністративного судочинства розгляду не підлягає.
Суд роз'яснює позивачу, що він може звернутися з позовом до суду в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області, третя особа - Малорибицька сільська рада Краснопільського району, про зобов'язання вчинити дії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах