30 січня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/9914/11
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Клочко К.І., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Приватного підприємства "Сервіс Грант" про стягнення податкового боргу, -
28 листопада 2011 року позивач Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція у Полтавській області звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Сервіс Грант" про стягнення податкового боргуз податку на додану вартість у розмірі 40 432, 00 грн, що складається з донарахованого основного платежу у розмірі 30 888,00 грн та донарахованих штрафних санкцій у розмірі 9 544,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в результаті проведеної позапланової виїзної документальної перевірки Приватного підприємства "Сервіс Грант" встановлено порушення пункту 9.3 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР, в результаті чого відповідачем не задекларовано податок на додану вартість в сумі 30 888,00 грн, в тому числі: за жовтень 2009 року в сумі 2 773,00 грн та за листопад 2009 року в сумі 28 115 грн.
15 січня 2012 року до суду повернувся поштовий конверт з відміткою "За закінченням терміну зберігання". Ухвала про відкриття скороченого провадження направлялася на зазначену у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців адресу. В строк, установлений частиною 3 статті 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04 грудня 1990 року № 509 - ХІІ, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку і розмірі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України 02 грудня 2010 року № 2755 передбачено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до статті 2 Закону України "Державну податкову службу в Україні” від 04 грудня 1990 року № 509 - ХІІ головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків і зборів та інших платежів.
Відповідно до пункту 11 статті 10 вищевказаного Закону на державні податкові інспекції покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна.
Приватне підприємство "Сервіс Грант" зареєстровано розпорядженням Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області 25 червня 2009 року та взято на податковий облік у Кременчуцькій об'єднаній державній податковій інспекції 26 червня 2009 року.
Судом встановлено, що з 09 лютого 2010 року по 15 лютого 2010 року працівниками Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції проведено позапланову виїзну документальну перевірку Приватного підприємства "Сервіс Грант" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 26 червня 2009 року по 15 лютого 2010 року.
За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки від 16 лютого 2010 року № 567/23-209/36542793, яким зафіксовано порушення відповідачем вимог пунктів 9.3 та 9.4 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР, в результаті чого відповідачем не задекларовано податок на додану вартість в сумі 30 888,00 грн, у тому числі: за жовтень 2009 року в сумі 2 773,00 грн та за листопад 2009 року в сумі 28 115 грн.
Відповідно до пункту 9.3 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість" особи, які підпадають під визначення пункту 2.3 статті 2 цього Закону, зобов'язані зареєструватися як платник податку у податковому органі за їх місцезнаходженням (місцем проживання). Форма заяви про реєстрацію визначається у порядку, визначеному центральним податковим органом. Дані з реєстру платників податку підлягають оприлюдненню в порядку, визначеному центральним податковим органом.
Відповідно до підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі: коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
Відповідно до Акту перевірки від 16 лютого 2010 року № 567/23-209/36542793 при співставленні показників податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності підприємства було встановлено. що загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг) протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300 000 гривень та складає 461 963 грн.
27 лютого 2010 року позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0000882301/0/636 на загальну суму 40 432,00 грн, з яких 30 888,00 грн складає основний платіж та 9 544,00 грн - донараховані штрафні (фінансові) санкції. Вказане податкове повідомлення - рішення було направлено відповідачу. 07 квітня 2010 року було складено акт про неможливість вручення поштового відправлення у зв'язку із закінченням терміну зберігання вказаної кореспонденції.
Кременчуцькою ОДПІ було винесено та надіслано поштою з повідомленням про вручення на адресу відповідача першу податкову вимогу від 22 квітня 2010 року № 1/361 та другу податкову вимогу від 13 липня 2010 року № 2/611. Поштові відправлення були повернуті на адресу відправника з відміткою "Організація за вказаною адресою відсутня".
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ встановлено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
З огляду на викладене, та враховуючи, що відповідач добровільно не сплатив суму податкового боргу у розмірі 40 432,00 грн, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Приватного підприємства "Сервіс Грант" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Сервіс Грант" (ідентифікаційний код юридичної особи 36542793, квартал 274, будинок 4, квартира 7, м. Кременчук, Полтавська область, 39627) на користь Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області (вул. Красіна, 76, м. Кременчук, Полтавська область, 39617) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 40 432 (сорок тисяч чотириста тридцять дві) гривні 0 (нуль) копійок на р/р 31111029700008, одержувач УДК у м. Кременчуці, код 34698778, банк одержувача ГУ ДК України у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.І. Клочко