79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
01 лютого 2012 р. № 2а-13339/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-судді Ланкевича А.З.
секретар судового засідання Гіщинська С.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львова справу за позовом Споживчого кооперативу «Конструктор»до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова про скасування податкового повідомлення-рішення,-
Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить: скасувати податкове повідомлення № 0006621520/28249 від 10.11.2011 року, яким донараховано штрафні санкції з земельного податку в розмірі 340 грн.
Посилається на те, що податковим органом на підставі Акту камеральної перевірки податкової звітності № 102/15-309 від 01.11.2011 року, якою встановлено неподання (несвоєчасне) податкової звітності з земельного податку у зв'язку з чим винесено оскаржуване податкове повідомлення № 0006621520/28249 від 10.11.2011 року. Зазначає, що у Споживчого кооперативу «Конструктор»відсутні у користуванні земельні ділянки за які він зобов'язаний платити податок. Вважає дії податкового органу неправомірними та просить скасувати податкове повідомлення рішення, яким накладено штрафні санкації.
Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, від представника позивача надійшла заява в якій він просить розглядати справу без його участі, а відтак, суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі представників сторін.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Державною податкової інспекцією у Шевченківському районі м.Львова проведену камеральну перевірку податкової звітності за результатами, якої складено Акт № 102/15-309 від 01 листопада 2011 року.
Відповідно до висновків вищезазначеного акту перевірки податковим органом встановлено неподання розрахунку земельного податку за 2009 рік та несвоєчасне подання розрахунку земельного податку за 2010 рік, що є порушенням ст.286.2 Податкового кодексу України. У зв'язку з чим винесено податкове повідомлення-рішення № 0006621520/28249 від 10.11.2011 року, яким донараховано штрафні санкції в розмірі 340 грн.
ДПІ у Шевченківському районі м.Львова вважає, що у користуванні позивача перебуває земельна ділянка 3,45 га в урочищі Збоїще по вул.Абхазькій, 2, згідно Акта права власності на землю від 20 червня 1968 року.
Як вбачається з довідки Управління земельних ресурсів у м.Львові № 40/01-15/5146 від 20.10.2008 року земельна ділянка площею 3,7320 га на вул.Урочище-Збоїще (згідно представленого плану земельної ділянки) знаходиться у фактичному користуванні ГСКБ при Мащхімзахисті вул.Абхазька.
На вимогу суду податковим органом не представлено будь-яких належних доказів, що підтверджували б наявність у Споживчого кооперативу «Конструктор»земельних ділянок за які, відповідно до акту перевірки, він зобов'язаний був подавати декларації з земельного податку.
Відповідно до п. 286.2. Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно із вимогами ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову. Однак, відповідачем не надано суду жодних доказів правомірності прийняття ним оскаржуваного рішення.
Тому, судом береться до уваги те, що відповідачем не представлено суду жодних доказів, про наявність у позивача в користуванні чи у власності земельних ділянок.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про необґрунтованість висновків перевірки щодо неподання позивачем податкової звітності із земельного податку, оскільки ним не представлено доказів про наявність земельних ділянок у позивача.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення є підставними та обґрунтованими, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст.94 вищенаведеного Кодексу із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача, який не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує відповідно до задоволених вимог всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позов задоволити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова № 0006621520/28249 від 10.11.2011 року.
Зобов'язати Державну фінансову інспекцію у Львівській області стягнути з Державного бюджету України шляхом безспірного списання з рахунка Державної Податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова на користь Споживчого кооперативу «Конструктор»28 (три) грн. 23 коп. витрат понесених останнім на сплату судового збору.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Ланкевич А.З.