про виправлення описки
08 лютого 2012 р. № 2а-5972/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого -судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області про виправлення описки у виконавчому листі від 20.06.2011р. №2а-5972/2011, -
встановив :
Державна податкова інспекція в Сокальському районі Львівської області (далі -ДПІ в в Сокальському районі Львівської області) звернулася до суду з клопотанням про виправлення описки у виконавчому листі від 20.06.2011 р. виданого у адміністративній справі №2а-5972/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області до Комунального підприємства Сокальської районної кіновідеомережі (далі -КП Сокальської районної кіновідеомережі) про стягнення заборгованості в сумі 1 165,14 грн.
Сторони в судове засідання явки уповноважених представників не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце його проведення, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. З урахуванням припису норми ч.3 ст. 259 КАС України, згідно якої неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, не перешкоджає судовому розгляду, суд ухвалив продовжити судовий розгляд без участі сторін.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що клопотання про виправлення описки у виконавчому листі підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з ч.ч. 4, 5 ст. 257 КАС України, примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, вирішує суддя адміністративного суду одноособово, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 258 КАС України, за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.
Частиною 1 ст. 259 КАС України, передбачено, що виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч. 2 ст. 259 КАС України, суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Як вбачається зі змісту ст. 259 КАС України, частина перша вказаної статті встановлює вимоги до виконавчого листа шляхом відсилання до відповідних норм Закону України «Про виконавче провадження». Так, згідно п.1 ч.2 ст.17 Закону України «Про виконавче провадження», до переліку виконавчих документів, на підставі яких здійснюється виконання рішення державною виконавчою службою є виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті.
Норма п. 3 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»передбачає, що однією з вимог, які ставляться до виконавчого листа, є зазначення повного найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.
Згідно з постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2011 року позов ДПІ у Сокальському районі Львівської області до КП Сокальської районної кіновідеомережі про стягнення заборгованості в сумі 1 165,14 грн. задоволено повністю -стягнено з Комунального підприємства Сокальської районної кіновідеомережі на користь державного бюджету податковий борг в сумі 1 165,14 грн. (справа №2а-5972/11/1370).
20.06.2011 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №2а-5972/2011 у адміністративній справі.
Як вбачається з вказаного вище виконавчого листа в графі «найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я по батькові (для фізичних осіб) стягувача»наявна описка, яка полягає у зазначенні найменування стягувача -державний бюджет (в особі Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова: вул. Стрийська, 35, м.Львів, 79003) замість -державний бюджет (в особі Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області: вул. Шептицького, 40, м.Сокаль, Львівська область, 80000).
Враховуючи те, що при видачі Львівським окружним адміністративним судом 20.06.2011р. виконавчого листа №2а-5972/2011 була допущена описка, суд вважає що клопотання Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області є підставним та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
клопотання Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області про виправлення описки у виконавчому листі -задовольнити.
Виправити описку у виконавчому листі, виданому Львівським окружним адміністративним судом від 20.06.2011 року у справі №2а-5972/11/1370, зазначивши найменування стягувача -державний бюджет в особі Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області: вул. Шептицького, 40, м.Сокаль, Львівська область, 80000.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мричко Н.І.