Постанова від 09.02.2012 по справі 2а-263/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2012 р. № 2а-263/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання -Іваськевича С.В.,

представника позивача -Федоровича Т.О., представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Львівського комунального підприємства «Скнилівок»та директора Львівського комунального підприємства «Скнилівок»ОСОБА_3 про виконання вимог припису -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про зобов'язання Львівського комунального підприємства «Скнилівок»в особі директора ОСОБА_3 виконати вимоги припису №15/15-жкг від 21.10.2011 року, а саме:

- у будинку №25 на вул. С.Петлюри потребує ремонту покрівля над 4,5,6 під'їздами, система центрального опалення будинку, не ізольовано трубопроводи системи центрального опалення в підвальних приміщеннях, відсутнє освітлення в підвальному приміщенні;

- у будинку №37 на вул. С.Петлюри не ізольовані трубопроводи центрального опалення та гарячого водопостачання в 1,2,3 під'їздах;

- у будинку №23 на вул. С.Петлюри не ізольовані трубопроводи центрального опалення та гарячого водопостачання у 2-му під'їзді;

- у будинку №43 на вул. С.Петлюри потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1 блок;

- у будинку №29 на вул. Садовій електрощитова не закрита, не ізольовано трубопроводи центрального опалення та гарячого водопостачання в 1-му під'їзді, не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №122 на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки димовентиляційних каналів - 2шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №124 на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки димовентиляційних каналів - 6шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №126 на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки димовентиляційних каналів -3 шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №114а на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №116а на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1шт., не пронумеровано блоки ДВК.

- у будинку №73 на вул. Виговського потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1шт., не пронумеровано блоки ДВК.

Ухвалою суду від 25.01.2012 року відкрито провадження в справі. В судовому засіданні 09.02.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти позовних вимог не заперечив, зазначив, що відповідачем розпочато виконання вимог припису Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області та розроблено графік ремонту у житлових будинках по ЛКП «Скнилівок»на 2012 рік.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на які позивач посилаються як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до наступних висновків.

Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності на момент виникнення спірних правовідносин визначались Законом України «Про архітектурну діяльність», який спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Відповідно до ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність»державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно -будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України -Міністра будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства (п.1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затв. Указом Президента України №439/2011 від 08.04.2011 року (далі - Положення).

Одними з основних завдань Держархібудінспекції є здійснення в межах своїх повноважень державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил із зазначених питань (п. 3 Положення).

Відповідно до п. 4 Положення Держархбудінспекція України відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства правил і норм технічної експлуатації житлових будинків, користування прибудинковими територіями та правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків.

Пунктом 5 Положення передбачено, що Держархбудінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку видавати обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (далі -ДАБК у Львівській області) 18.10.2011 року проведено перевірку з приводу дотримання вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства ЛКП «Скнилівок».

За результатами перевірки виявлені наступні порушення:

- у будинку №25 на вул. С.Петлюри потребує ремонту покрівля над 4,5,6 під'їздами, система центрального опалення будинку, не ізольовано трубопроводи системи центрального опалення в підвальних приміщеннях, відсутнє освітлення в підвальному приміщенні;

- у будинку №37 на вул. С.Петлюри не ізольовані трубопроводи центрального опалення та гарячого водопостачання в 1,2,3 під'їздах;

- у будинку №23 на вул. С.Петлюри не ізольовані трубопроводи центрального опалення та гарячого водопостачання у 2-му під'їзді;

- у будинку №43 на вул. С.Петлюри потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1 блок;

- у будинку №29 на вул. Садовій електрощитова не закрита, не ізольовано трубопроводи центрального опалення та гарячого водопостачання в 1-му під'їзді, не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №122 на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки димовентиляційних каналів - 2шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №124 на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки димовентиляційних каналів - 6шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №126 на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки димовентиляційних каналів -3 шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №114а на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1шт., не пронумеровано блоки ДВК;

- у будинку №116а на вул. Кульпарківській потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1шт., не пронумеровано блоки ДВК.

- у будинку №73 на вул. Виговського потребують ремонту оголовки вентиляційних каналів - 1шт., не пронумеровано блоки ДВК.

Вказане свідчить про порушення ЛКП «Скнилівок»вимог п.п.3,5 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України № 76 від 17.05.2005 року.

Позивачем винесено припис №15/15-жкг/11 від 21.10.2011 року з вимогою усунути вищезазначені порушення вимог чинного законодавства та інформувати про це інспекцію.

23.11.2011 року позивачем проведено перевірку виконання вимог припису та встановлено, що зазначені порушення не були усунуті ЛКП «Скнилівок».

Суд бере до уваги те, що відповідачем не надано заперечень позовних вимог, представлено документальне підтвердження вжиття заходів щодо виконання вимог припису позивача №15/15-жкг/11 від 21.10.2011 року.

Аналізуючи діюче законодавство та обставини справи, суд приходить до висновку, що твердження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області є обґрунтованими та знайшли своє підтвердження зібраними у справі належними та допустимими доказами, що дає суду підстави визнати позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Львівське комунальне підприємство «Скнилівок»виконати вимоги припису №15/15-жкг від 21.10.2011 року.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 14 лютого 2012 року.

Суддя Сакалош В.М.