08 листопада 2011 року Справа № 2а-0870/5910/11
За позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя
про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
при секретарі судового засідання Бриль А.В.
за участі представників сторін:
від позивача - ОСОБА_2 (довіреність № 2621 від 08.09.2010)
від відповідача - ОСОБА_3 (довіреність № 1494/10/10-014 від 02.12.2010)
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя про скасування податкових повідомлень-рішень від 09.08.2010 року складених за актами перевірки від 27.07.2010 за №0001642307, №0001652307, №0001662307, №0001672307, та від 28.07.2010 року за №0001722307, №0001732307, №0001742307, №0001752307, №0001762307, №0001772307, №0001782307 на суму 22345,70 грн.
Ухвалою суду від 30.08.2011, в порядку ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-0870/5910/11 та призначено до судового розгляду на 15.09.2011. Провадження у справі зупинялося до 18.10.2011 та до 08.11.2011.
В засіданні 08.11.2011 , позивач уточнив позовні вимоги та з підстав , викладених у позові просить визнати протиправними та скасувати рішення про застосування до нього штрафних санкцій від 09.08.2010 року складених за актами перевірки від 27.07.2010 за №0001642307, №0001652307, №0001662307, №0001672307, та від 28.07.2010 року за №0001722307, №0001732307, №0001742307, №0001752307, №0001762307, №0001772307, №0001782307 на суму 22345,70 грн. та від 09.09.2010 року за № №0002402307, №00002412307 на суму 7166,40 грн.
Суд прийняв уточнення та розглянув уточнені позовні вимоги.
Відповідно до ст.160 КАС України, 08.11.2011 сторонам проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
На виконання приписів ст. 41 КАС України, в ході судового розгляду здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексу «Камертон».
Позивач, обґрунтовуючи заявлені вимоги, вказував, що за результатами проведених перевірок господарської діяльності, яку здійснює ФОП ОСОБА_1, 09.09.2010р. та 28.07.2010 р. жодним із актів перевірок не встановлено факт проведення ним розрахункових операцій за готівку (контрольні закупки не відбувалися), а таким чином відсутні вимоги до. застосування підприємцем реєстраторів розрахункових операцій. Як ФОП, він здійснював торгівельну діяльність за наявності Книги №І обліку доходів та витрат підприємця, що звільняє його від наявності застосування касових апаратів. Тому, вважає штрафні санкції застосовано до нього необґрунтовано , оскільки порушень допущено не було. Крім того, позивач посилається також на ст. 250 ГК України та вказує на пропуск строку давності щодо застосування штрафних санкцій.
Відповідач проти заявлених позовних вимог заперечив, та зазначив, що ФОП ОСОБА_1 книгу обліку доходів і витрат підприємця форми №10 в ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя в 2009 - 2010 роках не реєстрував. Тому висновки перевірки обґрунтовані, а рішення про застосування штрафних санкцій винесені за їх результатами є такими, що відповідають фактичним обставинами та приписами чинного законодавства.
Розглянувши матеріали справи та документи, надані сторонами додатково, заслухавши представників сторін, суд вважає, позовні вимоги необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають, з наступних підстав:
Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Підставами для визнання незаконними (нечинними) актів в судовому порядку та їх скасування є невідповідність їх вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним (його скасування) є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів фізичної особи, підприємства чи організації - позивача у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, працівниками ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя були проведені позапланові перевірки кіосків, що належать ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1):
01.07.2010 року проведена перевірка кіоску щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, у якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1. За результатами перевірки складено акт №0139/08/25/23/НОМЕР_1 - 0287/08/27/23 - НОМЕР_1 від 01.07.2010 - 15.07.2010 року, у якому зафіксовано порушення: пунктів 2.2 та 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 пункту 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
01.07.2010 року проведена перевірка кіоску щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_3, у якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1. За результатами перевірки складено акт №0140/08/25/23/НОМЕР_1 - 0285/08/27/23 - НОМЕР_1 від 01.07.2010 - 15.07.2010 року, у якому зафіксовано порушення: пунктів 2.2 та 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 пункту 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
29.06.2010 року проведена перевірка кіоску щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 у якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1. За результатами перевірки складено акт №0135/08/25/23/НОМЕР_1 - 0286/08/27/23 - НОМЕР_1 від 29.06.2010 - 15.07.2010 року, у якому зафіксовано порушення: пунктів 2.2 та 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 пункту 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
01.07.2010 року проведена перевірка кіоску щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, у якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт №0138/08/25/23/НОМЕР_1 - 0283/08/27/23 - НОМЕР_1 від 01.07.2010 - 15.07.2010 року, у якому зафіксовано порушення: пунктів 2.2 та 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 пункту 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
01.07.2010 року проведена перевірка кіоску щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_5, у якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт №0137/08/25/23/НОМЕР_1 - 0284/08/27/23 - НОМЕР_1 від 01.07.2010 - 15.07.2010 року, у якому зафіксовано порушення: пунктів 2.2 та 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 пункту 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
Працівниками ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя, була проведена 07.07.2010 року позапланова перевірка щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, обладнаного автопричепа «Купава», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 та належать ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1). За результатами перевірки складено акт №0180/08/30/23/НОМЕР_1 - 0266/08/27/23 - НОМЕР_1 від 30.06.2010 - 08.07.2010 року, у якому зафіксовано порушення: пункту 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637.
Працівниками ДПІ у Комунарському районі М.Запоріжжя, були проведені позапланові перевірки кіосків, що належать ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1):
28.08.2010 року проведена перевірка кіоску щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 а, у якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт №0357/08/27/23 - НОМЕР_1 від 28.08.2010 року, у якому зафіксовано порушення: статті 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 року №98/96 - ВР (із змінами та доповненнями); статті 7 Закону України "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 року № 2806-ІУ (із змінами та доповненнями); пунктів 1, 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та або за місцем їх реалізації.
28.08.2010 року проведена перевірка кіоску щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_8, у якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт №0356/08/27/23 - НОМЕР_1 від 28.08.2010 року, у якому зафіксовано порушення: статті 7 Закону України "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 року № 2806-ІУ (із змінами та доповненнями); пунктів 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
Працівниками ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя була проведена 08.07.2010 року позапланова перевірка щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, кіоску, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_9 та належать ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1). За результатами перевірки складено акт №0240/08/28/23/НОМЕР_1 - 0288/08/27/23 - НОМЕР_1 від 09.07.2010 - 16.07.2010 року, у якому зафіксовано порушення: статті 7 Закону України "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 року № 2806-ІУ (із змінами та доповненнями); пунктів 12 статті 3, статті 6 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме: порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
У службовій №28 від 21.07.2010 року заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб Галушка Н.І. повідомила, що ФОП ОСОБА_1 книгу обліку доходів і витрат підприємця форми №10 в ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя в 2009 - 2010 роках не реєстрував.
Враховуючи зазначену інформацію, акти перевірок надіслані з ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя та власні акти було доопрацьовано та складено додатки до актів перевірок в яких відмінено порушення пункту 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637.
При доопрацюванні актів встановлено порушення пункту 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями).
За вищевказані порушення передбачена відповідальність: пунктом 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями).
За результатами перевірки до ФОП ОСОБА_1 було прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.08.2010 року складених за актами перевірки від 27.07.2010 за №0001642307, №0001652307, №0001662307, №0001672307, та від 28.07.2010 року за №0001722307, №0001732307, №0001742307, №0001752307, №0001762307, №0001772307, №0001782307 на суму 22345,70 грн. та від 09.09.2010 року за № №0002402307, №00002412307 на суму 7166,40 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає висновки, яких дійшли фахівці ДПІ за результатами проведених перевірок необґрунтованими, з огляду на наступне:
Статтею 3 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленого законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які. відповідно до законодавства оподатковуються за правилами що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг) (пункт 12).
Статтею 6 Закону № 265 передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Облік товарних запасів ведеться приватним підприємцем в книзі обліку доходів і витрат громадян - суб'єктів підприємницької діяльності. Порядок реєстрації та веління книги обліку доходів та витрат розроблено відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. №13-92 "Про прибутковий податок з громадян". Форму книги обліку доходів і витрат визначено інструкцією „Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю" (додаток № 10), що затверджена наказом ДПА України від 21.04.1993р. №12 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 09.06.1993р. за №64.
Порядок ведення Книги обліку доходів та витрат громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (з особливостями її ведення для сфери торгівлі) (форма № 10) визначено у листі Державної податкової адміністрації України від 05.11.1997 № 17-011/10-8886 та у постанові Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1269 «Про затвердження Порядку ведення книги обліку доходів і витрат»
Відповідно до пункту 5 Порядку ведення книги обліку доходів та витрат постанови Кабінету України від 29.09.2001р.№1269 суб'єктом підприємницької діяльності до книги заносяться такі відомості: порядковий номер запису; дата здійснення операції. пов'язаної з проведеними витратами і/або отриманим доходом; сума витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна плата найманого працівника; сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання послуг); сума виручки від продажу товарів (надання послу) - з підсумком за день.
Книга повинна знаходитись на місці здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг протягом всього робочого дня та пред'являтись для перевірки представникам податкової служби на першу їх вимогу.
Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" №265/95 - ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями), реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.
Як встановлено в ході судового розгляду, ФОП ОСОБА_1 при здійсненні господарської діяльності, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, застосовував книгу обліку доходів і витрат підприємця форми №10. В судовому засіданні 08.11.2011 позивачем надано суду належним чином зареєстровану книгу обліку доходів і витрат підприємця форми №10 та представник ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя підтвердив її належну реєстрацію в органах ДПІ.
Таким чином, позивачем не було допущено вказаних в актах перевірок порушень, тож і санкції застосовано необґрунтовано.
Крім того, приймаючи рішення по суті, суд зважав на наступне:
Будь - які штрафні (фінансові) санкції, що можуть бути застосовані до суб'єкта підприємницької діяльності у разі порушення ним правил ведення господарської діяльності по своїй правовій природі є адміністративно-господарськими санкціями, застосування яких є видом притягнення до адміністративної відповідальності.
Адміністративна відповідальність є інструментом впливу на правопорушника з метою добитись від нього правомірної поведінки.
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються засади цивільно-правової відповідальності, діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них.
Вказана норма закріплена також ч.2 ст.238 ГК України, яка визначає, що адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами. За загальним правилом встановленим у ч.2 ст.241 ГК, перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Отже, відповідно до ч. 2 ст. 238 ГК України до суб'єкта підприємницької діяльності не може бути застосовано санкцію, яку не передбачено у Законах України.
Таким чином, фінансові санкції, передбачені Законом України № 265/95-ВР від 06 липня 1995 року, є адміністративно-господарськими санкціями.
Строки застосування адміністративно-господарських санкцій встановлені статтею 250 Господарського кодексу України, згідно із якою адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Отже, уповноважений орган державної влади при виявленні факту порушення суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, зокрема, порушення правил торгівлі, мав дотримуватися наведених положень законодавства, у зв'язку з чим повинен був прийняти рішення про застосування такого виду адміністративно-господарських санкцій, як фінансові санкції, виключно протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше одного року з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.
Закінчення будь-якого із встановлених статтею 250 Господарського кодексу України строку виключає застосування таких санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності за вчинене ним порушення правил здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2, 4 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі викладеного вище спірні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.08.2010 року складених за актами перевірки від 27.07.2010 за №0001642307, №0001652307, №0001662307, №0001672307, та від 28.07.2010 року за №0001722307, №0001732307, №0001742307, №0001752307, №0001762307, №0001772307, №0001782307 на суму 22345,70 грн. та від 09.09.2010 року за № №0002402307, №00002412307 на суму 7166,40 грн. слід визнати необґрунтованим та таким, що винесені на підставі та у відповідності до норм чинного законодавства, а, відповідно позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій від 09.08.2010 року складених за актами перевірки від 27.07.2010 за №0001642307, №0001652307, №0001662307, №0001672307, та від 28.07.2010 року за №0001722307, №0001732307, №0001742307, №0001752307, №0001762307, №0001772307, №0001782307 на суму 22345,70 грн. та від 09.09.2010 року за № №0002402307, №00002412307 на суму 7166,40 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 3,40 грн.(три гривні 40 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 18.11.2011.
Суддя /підпис/ О.М. Нечипуренко