Постанова від 13.12.2011 по справі 2а/0470/11487/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2011 р. Справа № 2а/0470/11487/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н. В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Либідь ДВ" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» в якому просить стягнути кошти: - на користь місцевого бюджету у розмірі податкового боргу зі збору за спеціальне використання води в сумі 109,25грн.; - на користь місцевого бюджету у розмірі податкового боргу зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства в сумі 85,40грн.; - на користь місцевого бюджету у розмірі податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 40,04грн.; - на користь державного бюджету штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 2729,75грн.; - на користь державного бюджету адміністративні штрафи та інші санкції в сумі 1700грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Павлоградської міської ради та перебуває на обліку у Західно-Донбаській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків. За обліковими даними Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції, відповідач має податковий борг в розмірі 4664,44грн. (збір за спеціальне використання води - 109,25грн., збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства - 85,40грн., податок на доходи фізичних осіб - 40,04грн., штрафні санкції - 2729,75грн., адміністративні штрафи та інші санкції - 1700грн.), який станом на 05.08.2011р. залишається не сплаченим.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.

Ухвалою суду від 12.12.2011р. відповідно до ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України справу призначено до розгляду у письмовому провадженні на підставі наявних в справі доказів, за відсутності сторін.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» перебуває на обліку у Західно-Донбаській об'єднаній державній податковій інспекції, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платника податків №123/10 від 28.02.08р.

Станом на 05.08.2011 року податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» становить 4664,44грн. у т.ч.:

- податкова декларація збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод №43710 від 10.05.2011р. на суму 112,86грн. (наявна переплата в розмірі 3,61грн.);

- розрахунки сум збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства №37245 від 20.04.2011р. на суму 65грн., №45945 від 20.05.2011р. на суму 22грн. (наявна переплата в розмірі 1,60грн.);

- податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб №37246 від 20.04.2011р. на суму 191,62грн. (наявна переплата в розмірі 151,58грн.).

- рішення про застосування штрафних санкцій №0007292343 від 27.12.2010р. на суму 2729,75грн.;

- рішення про застосування штрафних санкцій №0007302343 від 27.12.2010р. на суму 1700грн.

Вказані рішення про застосування штрафних санкцій отримані відповідачем 31.01.2011р., що підтверджується копією поштового повідомлення. Доказів про оскарження рішень в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.

Західно-Донбаською об'єднаною державною податковою інспекцією з метою погашення податкового боргу було направлено на адресу відповідача податкову вимогу №394 від 04.05.2011р. про сплату боргу в сумі 103,44грн. (податкова вимога була направлена відповідачу поштою, про що свідчить поштове повідомлення від 27.05.11р.).

Згідно Облікових карток платника (скорочена форма) ТОВ «Либідь ДВ» станом на 05.08.11р. податковий борг відповідача складає 4664,44грн., з яких: збір за спеціальне використання води в сумі 109,25грн.; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства в сумі 85,40грн.; податок на доходи фізичних осіб в сумі 40,04грн.; штрафні санкції в сумі 2729,75грн.; адміністративні штрафи та інші санкції в сумі 1700грн., що підтверджується Розрахунком суми податкового боргу по ТОВ «Либідь ДВ».

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.п.20.1.18, 20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

Відповідно до пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючим органом є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Пунктами 49.1 та 49.2 ст.49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг» (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Частиною 1 статті 16 наведеного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Статтею 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;

- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно п.п.1, 4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції:

- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до ст.21 вказаного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 22 вказаного Закону передбачає, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно п.2 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог податкового законодавства доведений, у з зв'язку з чим, застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.

На підставі викладеного та з врахуванням отримання відповідачем та відсутності доказів оскарження рішень про застосування штрафних санкцій №0007292343 та №0007302343 від 27.12.2010р., суд доходить висновку, що позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» про стягнення податкового боргу підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» (ЄДРПОУ 35684593) на користь місцевого бюджету м.Павлоград (р/р 33117357700032, код платежу 13020100, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) у розмірі податкового боргу зі збору за спеціальне використання води в сумі 109,25грн., з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ», обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ».

Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» (ЄДРПОУ 35684593) на користь державного бюджету (р/р 31211233700032, код платежу 19060100, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) у розмірі податкового боргу зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства в сумі 85,40грн., з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ», обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ».

Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» (ЄДРПОУ 35684593) на користь місцевого бюджету м.Павлоград (р/р 33214863700032, код платежу 11011600, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) у розмірі податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 40,04грн., з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ», обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ».

Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» (ЄДРПОУ 35684593) на користь державного бюджету через відділення Державного казначейства у м.Павлограді (р/р 31113104700032, код 21080900, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 2729,75грн., з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ», обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ».

Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» (ЄДРПОУ 35684593) на користь державного бюджету (р/р 31111106700032, код платежу 21081100, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) адміністративні штрафи та інші санкції в сумі 1700грн., з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ», обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ».

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя

Н.В. Турлакова