28 вересня 2011 р.Справа № 2а-140/07/1806
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді:
Суддів: Русанової В.Б. , Любчич Л.В.
за участю секретаря судового засідання Савченко О.В.
представника відповідача Мірошниченко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Ковпаківський районний суд м. Суми від 07.11.2007р. по справі № 2а-140/07/1806
за позовом ОСОБА_2
до Державної податкової адміністрації в Сумській області третя особа Голова Державної податкової адміністрації у Сумській області
про визнання рішення протиправним та скасування, поновлення на роботі,
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом в якому, після уточнення позовних вимог просив:
- визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової адміністрації в Сумській області від 01.03.2007р. №67-о про звільнення з податкової міліції за статтею 64 пункт «г» (через скорочення штатів) підполковника податкової міліції ОСОБА_2, виконуючого обов'язки заступника начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА у Сумській області і поновити на службі;
- зобов'язати відповідача нарахувати середньомісячну заробітну плату за час вимушеного прогулу у розмірі 25006,80 грн.,з якої вирахувати передбачені чинним законодавством України відрахування до бюджетів та державних цільових фондів .
Постановою Ковпаківського районного суду м.Суми від 07 листопада 2007 року в задоволенні позову відмовлено.
Позивач, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просить скасувати судове рішення, прийняв нове яким задовольнити позов в повному обсязі. Вважає звільнення незаконним, оскільки, на його думку, в податковій міліції ДПА в Сумській області фактичного скорочення штатів не відбулося. При цьому відповідачем звільнення відбулося з порушенням відповідної процедури, без наявності обов'язкових погоджень з слідчим управлінням податкової міліції ДПА України та керівниками відповідних структурних підрозділів ДПА України, та без своєчасного попередження про звільнення.
В судове засідання позивач не з'явився , про день та час розгляд справи повідомлений належним чином, просив справу розглянути за його відсутністю.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти вимог апеляційної скарги вважає рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.
Колегія суддів, вислухав суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідив докази по справі, приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 проходив службу в органах податкової міліції, до 07.09.2005р. займав посаду заступника голови-начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА у Сумській області, з якої був звільнений через скорочення та залишений в розпорядженні ДПА у Сумській області, згідно наказу ДПА України від 07.09.2005р. № 1559-0.
Наказом ДПА в Сумській області від 12.09.2005р. № 237-0 ОСОБА_2 призначений виконуючим обов'язки заступника начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА області, на підставі наказу ДПА України від 07.09.2005р. № 1559-0 (т.1а.с.38)
01.03.2007р. ОСОБА_2 звільнено з податкової міліції за статтею 64 пункт «г» (через скорочення штатів) підполковника податкової міліції ОСОБА_2, виконуючого обов'язки заступника начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА у Сумськвій області.(т.1 а.с.8)
Підставами для звільнення слугували наказ голови ДПА в Сумській області від 11.07.2006р.№ 205 «Про зміни до структури», перелік №4 змін в штатному розписі державної податкової адміністрації в Сумській області, наказу ДПА в Сумській області від 07.08.2006р. № 253 « Про введення в дію змін до штатного розпису», наказ ДПА в Сумській області від 07.08.2006р. № 214-0 « Про скорочення та передачу посад», наказ ДПА в Сумській області від 05.02.2007р. № 37-о.
В серпні 2005р., відповідно до вимог наказів ДПА України від 25.06.2005р. № 233 « Про оптимізацію штатної чисельності підрозділів податкової міліції органів державної податкової служби», від 25.07.2005р. № 288 « Про внесення змін до наказу ДПА України від 25.06.2005 « 233» та від 13.07.2005р. №268 « Про затвердження штатних структур та типових штатних розписів підрозділів податкової міліції ДПС України» проведено реорганізацію підрозділів податкової міліції ДПА в Сумській області, під час якої штатна чисельність слідчого відділу податкової міліції Сумської області була зменшена на 3 одиниці, в тому числі посада заступника начальника слідчого відділу виведена зі штату ДПА у Сумській області.
05.09.2006р. ОСОБА_2 було попереджено про наступне звільнення з займаної посади не раніше ніж за два місяці на підставі п. «г» (через скорочення штатів) ст. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, а також запропоновано перейти на вакантну посаду старшого оперуповноваженого відділу боротьби з незаконним обігом товарів УПМ ДПА в Сумській області. Позивач від продовження служби на запропонований йому посаді відмовився.
Наказом голови ДПА в Сумській області від 01.03.2007р. № 67 - о ОСОБА_2 звільнено з податкової міліції за пунктом «г»ст. 64 (скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114, з посади виконуючого обов'язки заступника начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА області з 01.03.2007р.
Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що звільнення позивача зі служби в запас за скороченням штатів є обґрунтованим, проведено з дотриманням вимог чинного законодавства.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, оскільки він відповідає встановленим обставинам та підтверджується дослідженими у справі доказами.
Відповідно до п.п. «г»п.64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114, особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.
Доводи апеляційної скарги що фактичного скорочення штату не відбулося спростовуються матеріалами справи, а саме переліком №4 змін в штатному розписі ДПА в Сумській області, затвердженого заступником Голови ДПА України Горбанським Б.М. з якого вбачається, що посада заступника начальнику слідчого відділу скорочена. Також переліком № 4 змін в штатному розписі ДПА в Сумській області від 19.06.2006р. , затвердженого заступником голови ДПА України Лекарем С.І. підтверджується виведення зі штату посади заступника начальника слідчого відділу податкової міліції та введення посади заступника начальника відділу-начальник відділення. Доводи позивача про те, що фактичного скорочення посади не було, оскільки розмір окладу за новою посадою не змінився порівняно з тією, що скорочена , колегія суддів вважає необґрунтованими, тому як визначення розміру окладу не свідчить про відсутність факту скорочення посади та утворення нової посади з іншими функціональними обов'язками.
Доводи апеляційної скарги позивача щодо порушення порядку його звільнення з посади, а саме без письмового погодження з Слідчим управлінням податкової міліції ДПА України та керівника відповідних структур підрозділів ДПА України колегія суддів вважає помилковими.
Наказом № 326 від 02.07.2003р. « Про слідчі підрозділи податкової міліції органів державної податкової служби», наказом ДПА України № 793 від 19.12.2006р. « Про затвердження типових структур слідчих відділів податкової міліції Державних податкових адміністрацій Автономної Республіки Крим, областях, містах Києві та Севастополі» передбачено порядок призначення на посаду та звільнення з посади працівників слідчих підрозділів податкової міліції ДПА України за письмовим погодженням з Слідчим управлінням податкової міліції ДПА України, а призначення, переведення та звільнення працівників слідчих підрозділів здійснюється у відповідності до КЗпП та Наказу ДПА України № 363 від 23.08.2005р., яким передбачено що заступники начальників слідчих управлінь (відділів) податкової міліції призначаються головами цих ДПА за погодженням з керівниками відповідних структурних підрозділів ДПА України.
З матеріалів справи вбачається, що позивач не призначався на посаду заступника начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА в Сумській області, а лише виконував обов'язки, а тому положення вищенаведених наказів на спірні правовідносини не поширюються.
Твердження позивача про те, що попередження про майбутнє звільнення має бути не менше, ніж за два місяці до скорочення посади, є безпідставними, оскільки законодавство зобов'язує попередити працівника про наступне звільнення з займаної посади не раніше ніж за два місяці до звільнення.
Відповідно до ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судового рішення.
Оскаржуване судове рішення суду першої інстанцій постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Постанову Ковпаківський районний суд м. Суми від 07.11.2007р. по справі № 2а-140/07/1806 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддяСіренко О.І.
Судді Русанова В.Б. Любчич Л.В.
Повний текст ухвали виготовлений 03.10.2011 р.