"06" жовтня 2008 р.
м. Миколаїв
Суддя господарського суду Миколаївської області Гриньова Т.В.,
розглянувши матеріали
за позовом Миколаївського міжрайонного природоохоронного прокурора,
54021, м. Миколаїв, вул. Шевченко, 69а,
до Миколаївської міської ради,
54027, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20,
про визнання недійсним п. 18 рішення № 17/42 від 09.11.2007р., -
Встановив:
Миколаївським міжрайонним природоохоронним прокурором подано адміністративний позов про визнання недійсним пункту 18 рішення Миколаївської міської ради № 17/42 від 09.11.2007р. щодо затвердження проекту землеустрою та надання ТОВ “Буг-Центр» земельної ділянки загальною площею 5580 кв. м. за рахунок земель міста не наданих у власність або користування для будівництва культурно-оздоровчого комплексу по вул. Веселинівській ріг вул. Поштової м. Миколаєва.
Згідно з п. 6 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 1 частини 1 ст. 17 КАС України встановлено, що спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 18 цього Кодексу, адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, віднесені до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Частиною 2 означеної вище статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Пунктом 1 ст. 21 Закону України “Про судоустрій» визначено, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні, а також військові суди гарнізонів.
У позовній заяві зазначено відповідачем Миколаївську міську раду. Згідно з п. 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, вказаним та іншими законами.
Таким чином, заявлені позовні вимоги слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, але не в господарському суді. Враховуючи предметну підсудність адміністративних справ, прокурор не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду, як адміністративного, у відповідності до пункту 1 частини 1 ст. 18 КАС України.
Відповідно до п. 6. ч. 3 ст. 108 КАС України у разі якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, позовна заява повертається позивачеві.
Керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Позовну заяву й усі додані до неї матеріали повернути заявнику.
Ухвалу суду може бути оскаржено в порядку ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя
Т.В.Гриньова