"26" вересня 2008 р.
Суддя господарського суду Миколаївської обл. Коваль С.М., розглянувши адміністративний позов приватно-орендного виробничого сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка, Миколаївська область, Кривоозерський район, смт. Криве Озеро, вул. Горького, буд. 170,
До виконавчого комітету Кривоозерської сільської ради Миколаївської області, Миколаївська область, Кривоозерський район, смт. Криве Озеро ІІ, вул. Горького, 249,
Про: визнання протиправними та скасування рішень Кривоозерської сільської ради Миколаївської області від 27.09.2007 року за № 61 та № 56,-
Приватно-орендне виробниче сільськогосподарське підприємство ім. Т.Г. Шевченка звернулось до господарського суду з позовною заявою до виконавчого комітету Кривоозерської сільської ради Миколаївської області про визнання протиправними та скасування рішень відповідача від 27.09.2007 року за № 61 та № 56.
Згідно до п. 6 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 1 частиною 1 ст. 17 КАС України встановлено, що спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 18 цього Кодексу, адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, віднесені до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Частина 2 статті 18 КАС України передбачає, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Пунктом 1 ст. 21 Закону України “Про судоустрій» визначено, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні, а також військові суди гарнізонів.
У позовній заяві відповідачем зазначено виконавчий комітет Кривоозерської сільської ради Миколаївської області. Згідно з п. 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, вказаним та іншими законами.
Відповідно до ст. 11 казаного Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Таким чином, заявлені позовні вимоги слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, але не в господарському суді. Враховуючи предметну підсудність адміністративних справ, позивач не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду, як адміністративного, у відповідності до пункту 1 частини 1 ст. 18 КАС України.
Відповідно до п. 6. ч. 3 ст. 108 КАС України у разі якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, позовна заява повертається позивачеві.
Керуючись частиною ч. 3 п. 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Позовну заяву й усі додані до неї матеріали повернути заявнику.
Ухвалу суду може бути оскаржено в порядку ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя
С.М.Коваль