Ухвала від 29.09.2008 по справі 04-05/5/68-8б

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ПРИЙНЯТТІ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

29.09.08 р. № 04-05/5/68-8б

За заявою кредитора (заявника) Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне

до боржника Голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) Державного підприємства «Управління матеріально - технічного забезпечення» Назаренко Лариси Сергіївни, м. Запоріжжя

про спонукання до виконання зобов'язання щодо звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство

Суддя І.К. Чорненька

22.09.2008р. до господарського суду Донецької області надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне до Голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) Державного підприємства «Управління матеріально - технічного забезпечення» Назаренко Лариси Сергіївни, м. Запоріжжя про спонукання до виконання зобов'язання щодо звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

За статтею 19 Закону України “Про судоустрій України» відповідно до Конституції України в системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій. Спеціалізовані судами є господарські, адміністративні суди.

Стаття 62 ГПК України передбачає, що суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Відповідно до ст. 12 ГПК України:

Господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:

- спорів про приватизацію державного житлового фонду;

- спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;

- спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;

- спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;

- інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;

2) справи про банкрутство.

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.

4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

Згідно ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»:

«банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури;...

боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати...».

В заяві Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне відсутні відомості щодо боржника, а в якості відповідача вказано: «Голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) Державного підприємства «Управління матеріально - технічного забезпечення» Назаренко Лариси Сергіївни, м. Запоріжжя».

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України:

«Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.»

Стаття 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-ІУ від 06.10.2005 року господарський суд Донецької області розглядав та вирішував як перша інстанція спори за правилами Кодексу адміністративного судочинства України лише до початку діяльності окружного адміністративного суду.

21 травня 2007 року почав роботу Донецький окружний адміністративний суд, про що було розміщено оголошення в газеті Донецької обласної Ради «Життя» №70 від 18 травня 2007 року. Саме з цього моменту господарський суд Донецької області втратив право приймати до розгляду позовні заяви щодо оскарження будь-яких дії чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.

Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів та не передбачає зобов'язання осіб щодо звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Окрім того, стаття 15 ГПК України передбачає, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне до відповідача - Голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) Державного підприємства «Управління матеріально - технічного забезпечення» Назаренко Лариси Сергіївни, м. Запоріжжя про спонукання до виконання зобов'язання щодо звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство не підлягає розгляду в господарських судах України, що є підставою для відмови у прийнятті позовної заяви на підставі пункту 1 статті 62 Господарського процесуального Кодексу України.

Керуючись ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 19 Закону України “Про судоустрій України», ст.ст. 2, 3 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 12, 15, п. 1 ст. 62 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті заяви Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне до Голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) Державного підприємства «Управління матеріально - технічного забезпечення» Назаренко Лариси Сергіївни, м. Запоріжжя про спонукання до виконання зобов'язання щодо звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Додаток: заява з додатками на 13 аркушах

Суддя Чорненька І.К.

Вик. Петрова Л.Є. тел. 305-67-79

Надруковано примірників - 3 :

1 - господарському суду Донецької області,

2 - сторонам,