"12" серпня 2008 р.
11:20
Справа № 10/526/08
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Горобченко Д.М.,
при секретарі Сербіні К.Л.,
за участю представників сторін:
з участю представників сторін:
від позивача- Сколено В.М. довіреність № 03-620/1025 від 31.07.2008р.
від відповідача- Колена І.В. довіреність № 546 від 11.08.2008р.
В судовому засіданні приймає участь прокурор Коробченко Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 10/526/08
за позовом прокурора Врадіївського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, 54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під. 2,
до Державного підприємства “Врадіївське лісове господарство», 56301, Миколаївська область, смт. Врадіївка, вул. Чкалова 46,
про стягнення фінансових санкцій в сумі 10440грн.,-
Прокурором Врадіївського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пред?явлено позов до Державного підприємства “Врадіївське лісове господарство» про стягнення фінансових санкцій в сумі 10440грн.
Відповідно до ч.4 ст. 17 КАС України суб'єкти владних повноважень можуть звертатись до адміністративного суду у випадках, визначених законом.
Пунктом 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1434 від 26.09.02 передбачено, що Фонд соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінпраці та підпорядковується йому. Згідно п.3 вказаного положення основними завданнями Фонду є участь у межах своєї компетенції в реалізації державної політики у сфері соціального захисту інвалідів; здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Таким чином, Фонд при реалізації своїх повноважень виступає як суб'єкт владних повноважень.
На підставі ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», п.3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1995 року №314, ДП «Врадіївське лісове господарство»повинно було створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік і ввести його в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
За даними наданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік (форма №10-ПІ) середньооблікова чисельність штатних працівників складає 110 осіб.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»кількість інвалідів, які повинні працювати на цьому підприємстві складає 4 особи.
Згідно звіту форми №10-ПІ середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність, - 4 особи. Проте, перевіркою фактично працевлаштованих інвалідів у 2007 році, проведеною Комісією Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, встановлено, що протягом 2007 року на підприємстві середньооблікова чисельність інвалідів складала З інваліди (копія акту перевірки та доповнення до акту додається). Таким чином, відповідач не виконав встановлений законом норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Постановою Врадіївського районного суду від 26.06.08р. директора ДП «Врадіївський лісгосп»визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188 КУпАП, яка передбачає відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Згідно звіту форми №10-ПІ середньорічний заробітна плата складає 10440 грн. Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій складає 10440 грн. за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Внаслідок вищезазначеного відповідачем Держбюджету спричинено шкоду в сумі 10440 грн.
Добровільно відповідач суму адміністративно-господарських санкції у розмірі 10440 грн. на даний час не сплатив, чим завдав шкоду економічним інтересам держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги.
Таким чином, позовні вимоги прокурора Врадіївського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення фінансових санкцій в сумі 10440 грн., з Державного підприємства “Врадіївське лісове господарство» підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 117, 118, 161-163 КАС України, господарський суд, -
1. Позовні вимоги Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства “Врадіївське лісове господарство», 56301, Миколаївська область, смт. Врадіївка, вул. Чкалова 46; код не вказано)на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (54001, м.Миколаїв, вул.Нікольська, 46, під. 2, ЄДРПОУ 20917114, одержувач: Держбюджет Центрального району 50070000, ЄДРПОУ 23626096, МФО 826013, р/р № 31218230700006, банк одержувача ГУДКУ в Миколаївській області, призначення платежу : * ; 101 ; - ; код платника, платежі до Фонду інвалідів за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2007 році) -10440 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги.
Постанову може бути оскаржено в порядку, встановленому ст. 186 КАС України.
Суддя
Д.М.Горобченко