08.09.08
Справа №АС2/572-07нр.
За позовом: Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,
м. Суми
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Автодром Пассаж»,
м. Суми
Про стягнення: 16429 грн. 53 коп.
Суддя С.О.Миропольський
За участю представників:
Позивача: не прибув
Відповідача: не прибув
При секретарі судового засідання Міщенко Т.М.
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 16429 грн. 53 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році.
Відповідач відзиву на позов не подав в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, крім того від відповідача в судове засідання надійшла заява про відкладення розгляду справи в якій він просить суд розгляд справи відкласти, у зв'язку з відрядженням представника.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, господарський суд встановив:
Відповідно до статті 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" № 875-ХП від 21.03.1991 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон) передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові і соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Згідно ч. 5 ст. 20 Закону, фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, надання позик на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, забезпечення інвалідів технічними реабілітаційними засобами, оплата навчання та перекваліфікація здійснюються Фондом соціального захисту інвалідів.
Відповідно до ч. 1 ст.19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі.
Сплату адміністративно-господарських санкцій підприємства (об'єднання), установи і організації провадять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
У разі відсутності коштів адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані шляхом звернення стягнення на майно підприємства (об'єднання), установи і організації в порядку, передбаченому законом.
Пунктом 2 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями адміністративно-господарських санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінет) Міністрів України від 31.01.2007 р. № 70, передбачено, що суми адміністративно-господарських санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Держказначейства до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Згідно звіту форми № 10-ПІ “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2006 рік, який був наданий до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 році становила 18 чоловік. Також ці дані були наведені відповідачем у відзиві на позовну заяву.
Відповідно ст. 19 Закону, відповідачем у 2006 році норматив складає 1 робоче місце. Фактично, згідно даних, зазначених підприємством у звіті, було створено 0 робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Отже, відповідачем не виконано норматив по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інвалідів.
Відповідно до поданого відповідачем звіту, розмір середньорічної заробітної плати на підприємстві за 2006 рік становить - 15605 грн. 56 коп.
Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році, становить 15605 грн. 56 коп.
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів встановило, що зазначених вище відрахувань відповідачем не здійснено, а тому заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій складає 15605 грн. 56 коп.
Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (затв. Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 70), порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.
Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій станом на 08.10.2007 року становить 823 грн. 97 коп.
Загальна сума заборгованості складає 16429 грн. 53 коп.
Стосовно до посилання відповідача, що на підприємстві було створено одне робоче місце для інваліда - посада начальника відділу запасних частин, яку, згідно з наказом 9к від 30.10.2003 року обіймає Коваленко А.І. інвалід 3 групи загального захворювання з 27.02.1996р., то суд вважає його таким, що не відповідає фактичним обставинам, оскільки відповідно до листа Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми № 8380/03-09 від 12.12.2007р. на запит господарського суду Сумської області від 10.12.2007р., Товариством з обмеженою відповідальністю “Автодром Пассаж» відомості на Коваленко Анатолія Івановича до системи персоніфікованого обліку управління за 2006р. не надавалися.
Відповідач доказів сплати боргу не подав, позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи, тому є обґрунтованими, правомірними і такими, що підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 16429 грн. 53 коп.
Крім того заяву відповідача про відкладення розгляду справи суд відхиляє, оскільки зазначена заява ніяким чином не обґрунтована, а саме не надано ні доказів направлення представника у відрядження ні жодного документа який би підтвердив фактичні обставини.
Керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Автодром Пассаж»(40031, м. Суми, пр-т Курський, 135; р/р 260086934 в ОД “Райффайзен банк Аваль», МФО 337483, код 32462510) на користь Сумського обласного відділення Фонду Соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2; р/р 31212230700002 відділення Державного казначейства у Сумській області в банку ГУДКУ м. Суми, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код бюджетної класифікації 50070000) 16429 грн. 53 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені за нестворені робочі місця для інвалідів у 2006 році.
3. Видати виконавчий лист.
Згідно ст. 186 КАС України, заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.