29.09.08
Справа №АС8/392-08.
за позовом Прокурора Кролевецького району в інтересах держави в особіСумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Суми
до відповідача - закритого акціонерного товариства "Завод Ксанта", Сумська область, м. Кролевець
про стягнення 933 грн. 42 коп.
Суддя Гудим В.Д.
Представники сторін:
Від позивача - не з'явився.
Від відповідача - не з'явився
Прокурор - не з'явився.
За участю секретаря судового засідання Сугоняко Н. В.
Суть спору: Прокурор в інтересах позивача подав позовну заяву про стягнення з відповідача 933 грн. 42 коп., в тому числі 907 грн. 14 коп. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році відповідно до ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», зокрема за нестворення 1 робочого місця для працевлаштування інвалідів, 26 грн. 28 коп. пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.
Позивач подав додаткові матеріали в обґрунтування позовних вимог.
Відповідач належним чином був повідомлений про розгляд справи ухвалою господарського суду Сумської області від 8.07.08р., яка була надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом від 11.07.08р. , а також ухвалами господарського суду Сумської області від 26.08.08р.,18.09.08р.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не подав, тому відповідно до п. 6 ст. 71 КАС України справа розглядається за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Статтею 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" № 875-ХІІ від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями (далі Закон) передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові і соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст.19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві ( в об'єднанні), установі.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що проведеною ним перевіркою встановлено, що відповідно до наданої відповідачем інформації до відділу статистики у Кролевецькому районі середньооблікова численність штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача за 2007 рік становила 14 осіб, а фонд заробітної плати 25400грн. Відповідно мало було створено 1 робоче місце для працевлаштування інваліда.
Як вбачається з матеріалів справи, наказом по ЗАТ "Завод Ксанта" № 18-к від 26.10.05р. на роботу за сумісництвом була прийнята інвалід Гуцол Н.І., яка була звільнена 30.09.07р. наказом по підприємству.
При цьому, відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Таким чином, відповідачем не виконано нормативу по створенню 1 робочого місця для працевлаштування інвалідів.
Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2007 році, становить 907 грн. 14 коп.
Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.
Згідно поданого позивачем розрахунку пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій станом на 27.06.08р. становить 26 грн. 28 коп.
Враховуючи викладене, а також те, що відповідач не подав обґрунтованих заперечень проти позовних вимог або доказів сплати адміністративно-господарських санкцій за нестворення 1 робочого місця для працевлаштування інвалідів в 2007 році відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», господарський суд вважає вимоги прокурора та позивача правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню шляхом стягнення з відповідача 907 грн. 14 коп. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році, 26 грн. 28 коп. пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з закритого акціонерного товариства "Завод Ксанта", Сумська область, м. Кролевець, вул.. Шевченка, 86 (код 30827733) на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів м. Суми, вул. Горького, 2 (р/р 31212230700002 відділення Державного казначейства у Сумській області в банку ГУДКУ м. Суми, МФО 837013, код 23636315) адміністративно-господарських санкцій 907 грн. 14 коп. та 26 грн. 28 коп. пені, видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.
СУДДЯ В.Д.Гудим