справа № 2а- 741/12/2070
Україна
про повернення позовної заяви
24 січня 2012 р. м. Харків
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Сліденко А.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття рішення про відкриття провадження в адміністративній справі за матеріалами адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Промбуд - 2" до Харківської міської ради про визнання недійсним та скасування рішення, -
встановив:
23.01.2012 р. позивач, ПАТ ""Промбуд-2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківської міської ради про визнання недійсним та скасування Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради "Про затвердження акту про визначення збитків" від 30.11.2011 р. №8492.
Вирішуючи питання про наявність правових підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, суддя виходить з такого.
Правовідносини з приводу визначення предметної підсудності адміністративних справ між місцевими адміністративними судами та місцевими загальними судами у випадках відправлення ними правосуддя як адміністративними судами, унормовані ст.18 КАС України, згідно з п.1 ч.1 якої місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частиною 2 ст.18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Звертаючись до суду, позивач визначив в якості відповідача Харківську міську раду, тобто особу, яка в силу ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є органом місцевого самоврядування.
Додатково суд зазначає, що з аналізу змісту положень ст. 6 та ст. 140 Конституції України вбачається, що виконавчі органи органів місцевого самоврядування не можуть бути віднесені до кола органів виконавчої влади.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
З огляду на викладене, адміністративний позов належить повернути позивачеві.
Керуючись ст.ст.8 і 19 Конституції України, ст.ст.7-11, п.6 ч.3 ст.108, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ухвалив:
1. Адміністративний позов - повернути.
2. Роз'яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали направити особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
4. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку згідно з ст. 186 КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили згідно з ст. 254 КАС України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Сліденко А.В.