Україна
про залишення позовної заяви без розгляду
18 січня 2012 р. справа № 2а- 17261/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зоркіної Ю.В. при секретарі судового засідання Дрижанові О.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов Відділу освіти Виконавчого комітету Первомайської міської ради до Управління Пенсійного фонду в Первомайському районі Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення,
встановив:
Позовні вимоги заявлені про визнання незаконним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі Харківської області від 12.10.2011 року № 495.
Ухвалою суду від 20.12.2011 року у справі відкрито провадження та призначено попереднє судове засідання, у яке позивач зобов'язувався надати суду докази на підтвердження дотримання строків звернення до суду, визначених ч.5 ст.99 КАС України.
Позивач у попереднє судове засідання свого представника не направив, надавши суду клопотання про розгляд справи за його відсутності. Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повісткою з поштовим повідомленням, які направлялися за офіційним місцем знаходження та отримані. Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі судовому засіданні не скористався та враховуючи положення ст..128, 111, 121 КАС України суд вважає за можливе провести попереднє судове засідання за відсутності сторін.
Розглянувши матеріали справи в порядку підготовчого провадження суд встановив наступне.
Позивач просить визнати незаконним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі Харківської області від 12.10.2011 року № 495.
Відповідно до п. 8 ч.2 ст.17 Закону України «Про виконавче провадження»підлягають виконанню державною виконавчою службою рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу. Приписами ч.15. ст..25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI визначено, що рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом. У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк територіальний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що рішення пенсійних органів про застосування штрафних санкцій та нарахування пені є рішенням, на підставі якого може бути заявлено вимогу про стягнення коштів.
Строки звернення до суду та наслідки їх недотримання врегульовані ст..ст.99-102 КАС України, так ч.5 ст.99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач оскаржуване рішення від 12.10.2011 року отримав 18.10.2011 року, що підтверджується відповідним штампом, проте до суду з позовом про оскарження звернувся лише 19.12.2011 року, тобто з порушенням строків, визначених ст..99 КАС України.
Приписами частини 1 ст.100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
У судове засідання позивач не подав належних доводів та достатніх доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку на звернення до адміністративного суду, в тому числі стосовно апеляційного оскарження спірного рішення, відповідно до приписів абз.3 ч.14 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку про відсутність обґрунтованих підстав для визнання поважними причин пропуску строків звернення до суду та залишення адміністративного позову без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 111,121, 165 КАС України, суд, -
ухвалив:
Адміністративний позов Відділу освіти Виконавчого комітету Первомайської міської ради до Управління Пенсійного фонду в Первомайському районі Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує то апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Суддя Зоркіна Ю.В.