< Копія >
про закриття провадження у справі
11 січня 2012 р. Справа № 2a-1870/8122/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'янена О.В.
за участю: секретаря судового засідання - Усенко І.М.
прокурорів Ткаченка К.Л., Супрун М.В.
представників відповідачів Хомінич К.М., Клименко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Сумської області до виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення,-
В провадженні Сумського окружного адміністративного суду знаходиться зазначена справа. Прокурор звернувся до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 599 від 21 вересня 2011 року.
В судовому засіданні представники прокуратури позов підтримали із зазначених підстав.
Представник відповідача позов не визнали, пояснили, що прокурор взагалі не має повноважень на звернення до суду з позовом про скасування рішення органу місцевого самоврядування. Просять в задоволенні позову відмовити.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає необхідним закрити провадження в справі в частині вимог про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст. 17 КАС України. Зокрема, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України. Статус прокуратури, її функції та правові основи діяльності визначено Конституцією України та законом України “Про прокуратуру”. Відповідно до ст. 21 ч. 4 цього закону у разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. При зверненні до суду з такими вимогами прокурор є позивачем, а відповідно має права та обов'язки позивача в процесі. Як вбачається з викладеного, прокурору надано право на звернення до суду з вимогами про визнання акту незаконним. Жодним з діючих нормативних актів право прокурора на звернення до суду з вимогами про скасування рішення органу місцевого самоврядування або його виконавчого комітету непередбачено. За таких обставин, суд вважає що справа в частині вимог про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.157, 158, 165 КАС України , суд, -
Закрити провадження у справі за позовом прокурора Сумської області до виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення в частині вимог про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 599 від 21 вересня 2011 року "Про розгляд протесту Сумського транспортного прокурора від 16 вересня 2011 року на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 06 липня 2011 року "Про організацію проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми" .
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її винесення
Суддя < Список > О.В. Соп'яненко
< Список > < Дата >
< з оригіналом згідно >
< Суддя > < Довідник >