18 січня 2012 р. Справа № 2a-1870/5977/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кравченка Є.Д., суддів: Прилипчука О.А., Шаповала М.М.,
за участю секретаря судового засідання - Єреп Ю.В.,
представника позивача - Литвиненко В.О.,
представника відповідача - Желябова В.В.,
представника третьої особи - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 2а-1870/5977/11 за позовом Сумської міської ради до Управління Держкомзему в місті Суми Державного комітету України з земельних ресурсів, третя особа - фізична особа-підприємець ОСОБА_4 про визнання дії протиправною та скасування державної реєстрації договору,-
Сумська міська рада (далі - позивач) звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держкомзему в місті Суми (далі - відповідач) про визнання дії відповідача щодо державної реєстрації договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011 № 861, укладеного між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 та Сумською міською радою, протиправними та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011 № 861.
Відповідно до ухвали суду від 13.09.2011 (а.с. 34) до участі у даній справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору було залучено фізичну особу - підприємця ОСОБА_4
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 01.07.2011 Управлінням Держкомзему у м.Суми було зареєстровано договір оренди земельної ділянки №861 від 02.02.2011, укладений між Сумською міською радою та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_4, про що у державному реєстрі земель вчинено запис за НОМЕР_1 Позивач вважає, що державна реєстрація вищезазначеного договору оренди відбулася з порушенням норм чинного законодавства, оскільки рішенням Сумської міської ради № 382-МР від 24 березня 2011 року “Про відмову у затвердженні договору оренди земельної ділянки, укладеного з ФОП ОСОБА_4.”, Сумською міською радою було відмовлено ФОП ОСОБА_4 у затвердженні нотаріально посвідченого договору оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, у зв'язку з невідповідністю використання даної території Генеральному плану м. Суми.
Посилаючись на ч. 1 ст.73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до якого рішення міської ради прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, позивач вважає, що вищезазначене рішення Сумської міської ради від 24.03.2011 №382-МР було обов'язковим для органу виконавчої влади - Управління Держкомзему і у зв'язку з цим не надавало відповідачу права здійснювати державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011 №861.
В судовому засіданні представники позивача в повному обсязі підтримали позовні вимоги, викладені в позовній заяві, оскільки реєстрація Управлінням Держкомзему договору оренди за наявності рішення Сумської міської ради про відмову у затвердженні відповідного договору оренди, є порушенням ст.144 Конституції України, відповідно до якої рішення органів місцевого самоврядування є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Представник відповідача в судовому засіданні зазначив, що при реєстрації договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011р., укладеного між Сумською міською радою та ФОП ОСОБА_4, Управління Держкомзему діяло у відповідності до чинного законодавства, в межах своїх повноважень, а тому відповідач просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.
Представник третьої особи в судовому засіданні зазначив, що вимоги позивача вважає безпідставними та необґрунтованими та повністю підтримує свою позицію викладену у письмових запереченнях (а.с. 40-42, 74). Зокрема, третя особа вважає, що між здійсненням відповідачем державної реєстрації договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011, укладеного між Сумською міською радою і ФОП ОСОБА_4 та відмовою позивача у затвердженні цього договору відсутній будь-який зв'язок, у тому числі і причинно-наслідковий. Так, відповідно до п.43 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” до виключних повноважень міських рад належать повноваження щодо затвердження договорів, укладених сільським, селищним, міським головою від імені ради, з питань віднесених до її виключної компетенції. Згідно вимог ст.ст.210, 640 ЦК України та ст.125 Земельного кодексу України, правочин (зокрема договір оренди землі) який підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, є укладеним з моменту державної реєстрації такого правочину. З аналізу вищезазначених норм, представник 3-ї особи приходить до висновку, що затвердженню підлягають саме укладені договори (тобто ті, що набули чинності і породжують права та обов'язки для сторін), але затвердження чи не затвердження міською радою договору оренди землі, який нотаріально посвідчений і відносно якого здійснена державна реєстрація уповноваженим державним органом, не впливає на факт укладання такого договору та на обсяг прав, набутих орендарем за цим договором, а відсутність затвердження такого договору не породжує жодних правових наслідків для орендаря. Крім цього, 3-я особа зазначає, що способи та механізми затвердження місцевими радами укладених договорів оренди землі чинним законодавством не визначені, необхідність передачі укладених договорів оренди землі, які пройшли державну реєстрацію, до органів місцевого самоврядування, зокрема позивачу у даній справі, нормами чинного законодавства не передбачено.
З урахуванням викладеного, представник 3-ї особи просить суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.
Суд, заслухавши представників позивача, відповідача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до рішення Сумської міської ради від 25 квітня 2007 року №522-МР “Про надання згоди (дозволу) на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та погодження технічної документації землеустрою у зв'язку зі зміною цільового призначення земельних ділянок, внесення змін до рішень Сумської міської ради” (а.с. 60), Сумською міською радою було надано згоду на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок підприємствам, установам, організаціям і підприємствам згідно з Додатком №1 (а.с. 63 зворотній бік). Як вбачається з Додатку №1 до зазначеного рішення Сумської міської ради, ФОП ОСОБА_4 було надано згоду на розробку проектної документації щодо відведення земельних ділянок з визначенням цільового призначення - землі комерційного використання під розміщення торгово-офісного будинку АДРЕСА_1), орієнтовна площа - 0,0970 га, умови відведення - оренда, за рахунок земель житлової та громадської забудови Сумської міської ради.
На виконання вищезазначеного рішення міської ради, розробником проектної документації - ТОВ «Три кита» було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ФОП ОСОБА_4 (а.с. 125-164). Відповідно до переліку документів проекту землеустрою (а.с.126) до переліку проектної документації входить пояснювальна записка (а.с.129) з якої вбачається (пункт 2.2.), що матеріали проекту відведення земельної ділянки погоджено з Управлінням архітектури та містобудування Сумської міської ради, Південно-східним регіональним відділом охорони навколишнього природного середовища, Сумською міською санітарно-епідеміологічною станцією, Управлінням культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, Сумським міським управлінням земельних ресурсів та Сумською міською радою (а.с.129). Крім того, відповідно до висновку Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради від 23.05.2007 № 1675/01-13.2 (а.с.139), дана установа, розглянувши технічну документацію по проекту землмеустрою, зокрема, дозволяє замовнику експлуатацію земельної ділянки за цільовим призначенням під розміщення торгово-офісного будинку, забороняється будівництво, добудова та переобладнання будь-яких приміщень без дозволу виконавчого комітету Сумської міської ради.
Як вбачається з висновку Сумського міського управління земельних ресурсів від 04.06.2007 № 3218/01.27 (а.с.147), враховуючи позитивні висновки управління архітектури та містобудування Сумської міської ради та інших інстанцій, управління земресурсів погодило проект землеустрою та надання в оренду земельної ділянки ФОП ОСОБА_4
Відповідно до рішення Сумської міської ради від 04 липня 2008 року №1712-МР (а.с. 65), на підставі звернень та наданих документів, Сумською міською радою було надано в оренду земельні ділянки підприємствам, установам, організаціям та підприємцям, згідно з Додатком №1 та встановлено орендну плату у розмірі відсотку від нормативної грошової оцінки землі.
Так, згідно до Додатку №1 до вищезазначеного рішення (а.с. 66) ФОП ОСОБА_4 було надано в оренду земельну ділянку по АДРЕСА_1 площею 0.0984 га за рахунок земель житлової та громадської забудови Сумської міської ради терміном користування - 5 років.
В подальшому, як вбачається з матеріалів справи, на виконання вищезазначеного рішення Сумської міської ради від 04.07.2008 громадяни-підприємці ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ТОВ “Східмонтаж 83” надали до Сумської міської ради технічну документацію із землеустрою щодо складання документів які посвідчують право користування земельною ділянкою для подальшого оформлення та підписання міським головою проектів договорів оренди. Однак міським головою м.Суми не було забезпечено виконання рішення Сумської міської ради №1712-МР від 04.07.2008.
Вищезазначені обставини викладені у Приписі Прокуратури м.Суми від 28.12.2010 (а.с. 71), який було направлено міському голові м.Суми ОСОБА_8 з вимогою про усунення порушень вимог Законів України “Про оренду землі”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та ст.181 Господарського кодексу України якою, зокрема встановлено двадцятиденний строк для оформлення та підписання проекту договору, після чого один примірник має повертатися другій стороні. Однак, міським головою не було підписано та повернуто другій стороні вищезазначені договори оренди земельних ділянок. На підставі викладеного в Приписі вимагалося негайно вжити заходів щодо усунення вказаних порушень шляхом підписання договорів оренди земельних ділянок, розташованих на території АДРЕСА_1 та повернення їх орендарям.
02.02.2011 між Сумською міською радою в особі голови міста Суми - ОСОБА_8 (Орендодавець) та ФОП ОСОБА_4 (Орендар), на підставі рішень Сумської міської ради від 04.07.2008 №1712-МР “Про надання в оренду, продовження терміну користування земельними ділянками підприємствами, установами, організаціями і підприємцями” та від 24.06.2009 №2763-МР “Про затвердження розмірів відсотків від грошової оцінки землі, що застосовуються для обчислення орендної плати за користування земельними ділянками на території м.Суми”, було укладено договір оренди земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 7-8).
Після укладення договору оренди, ФОП ОСОБА_4 звернувся до Управління Держкомзему у місті Суми з метою проведення державної реєстрації вказаного договору, про що відповідачу надав відповідний пакет документів разом з договором оренди. Однак, листом від 14.02.2011 №257/01-18 Управління Держкомзему у м. Суми повернуло ФОП ОСОБА_4 подані документи на доопрацювання, фактично відмовивши у проведенні державної реєстрації договору оренди. Свою відмову мотивувало тим, що відповідно до ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, договір про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки повинен бути затверджений рішенням міської ради, що підтверджується поясненнями відповідача.
Рішенням Сумської міської ради від 24 березня 2011 року №382-МР “Про відмову у затвердженні договору оренди земельної ділянки, укладеного з ФОП ОСОБА_4 у затвердженні нотаріально посвідченого договору оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 було відмовлено у зв'язку з невідповідністю використання даної території генеральному плану м. Суми.
При цьому, після повторного звернення 3-ї особи до Управління Держкомзему з питання проведення державної реєстрації договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011, відповідачем 19.04.2011 було здійснено заходи щодо державної реєстрації даного Договору, що підтверджується відповідною Довідкою з наданою інформацією з Поземельної книги (а.с.94). Договір оренди земельної ділянки від 02.02.2011р. зареєстрований в Управлінні Держкомзему у місті Суми, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 01 липня 2011 року за НОМЕР_1 (а.с. 8 зворотній бік).
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ст. 20 Закону України “Про оренду землі” укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації, а право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Відповідно до ст. 18 Закону України “Про оренду землі” договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Державна реєстрація договорів оренди землі проводиться у порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», встановлено, що державна реєстрація прав на нерухоме майно в порядку, визначеному цим Законом, здійснюється з 1 січня 2012 року.
Отже, на час існування спірних правовідносин діяли нормативні акти, які визначали порядок державної реєстрації договорів оренди землі.
Відповідно до Порядку державної реєстрації договорів оренди землі затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 р. N 2073 цей Порядок визначає єдині умови реєстрації договорів оренди та договорів суборенди земельних ділянок (далі - договори оренди).
Державна реєстрація договорів оренди є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту виникнення або припинення права оренди земельних ділянок.
Забезпечення реєстрації договорів оренди покладається на відповідні державні органи земельних ресурсів.
Відповідно до п.5 Порядку, для державної реєстрації договорів оренди юридична або фізична особа (заявник) подає особисто або надсилає поштою до відповідного державного органу земельних ресурсів: заяву про державну реєстрацію договору оренди; договір оренди (у трьох примірниках); план (схему) земельної ділянки, яка надається в оренду (у трьох примірниках); рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання в оренду земельної ділянки, що перебуває у державній або комунальній власності; результати конкурсу чи аукціону - у разі набуття права на оренду земельної ділянки на конкурентних засадах; копію державного акта на право власності на землю, що перебуває у власності фізичних або юридичних осіб.
Крім зазначених документів до заяви додаються: акт перенесення меж земельної ділянки, яка надається в оренду, на місцевість - у разі не визначення їх у натурі; проект відведення земельної ділянки - у разі надання її в оренду із зміною цільового призначення.
Згідно із п. 11 Порядку державний орган земельних ресурсів у 20-денний термін перевіряє подані документи на відповідність чинному законодавству та за результатами перевірки готує висновок про державну реєстрацію або обгрунтований висновок про відмову у такій реєстрації і передає реєстраційну справу відповідно виконавчому комітету сільської, селищної та міської ради, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за місцем розташування земельної ділянки для засвідчення факту державної реєстрації або відмови у такій реєстрації.
Відповідно до п. 8 Порядку у договорі оренди відповідно до статті 14 Закону України "Про оренду землі" мають бути зазначені такі істотні умови: 1) об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); 2) термін договору оренди; 3) орендна плата (розмір, індексація, форми платежу, терміни та порядок внесення і перегляду); 4) цільове призначення, умови використання і збереження якості землі; 5) умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; 6) існуючі обмеження та обтяження щодо використання земельної ділянки; 7) сторона (орендодавець чи орендар), яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; 8) відповідальність сторін.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про основи містобудування» містобудівна документація - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюється планування, забудова та інше використання територій. Містобудівна документація є основою для вирішення питань вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи користування земель для містобудівних потреб.
Стаття 12 Закону України «Про планування та забудову територій» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначає, що відповідно до генеральних планів населених пунктів сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, визначених законом, а також Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами вирішують питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи в користування земельних ділянок.
Як вбачається з пояснень представника позивача, згідно генерального плану міста Суми земельна ділянка між будинками АДРЕСА_1 під розміщення торгово-офісного центру, договір оренди якої був зареєстрований відповідачем віднесено до території багатоквартирної забудови. Даний об'єкт не визначено відповідними умовними позначеннями на графічний частині генерального плану (а.с. 165-166).
Відповідно до ст. 39 Земельного кодексу України використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що виділення даної земельної ділянки в оренду під розміщення торгово-офісного будинку здійснювалось без врахування положень генерального плану міста Суми.
Статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначена виключна компетенція сільських, селищних, міських рад, до якої в тому числі відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин (виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради) (п. 34 ч. 1 ст. 26 зазначеного Закону) та питання затвердження договорів, укладених сільським, селищним, міським головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції (виключно на пленарних засіданнях відповідних рад (п. 43 ч. 1 ст. 26 цього ж Закону).
Рішенням Сумської міської ради від 24 березня 2011 року №382-МР третій особі було відмовлено у затвердженні нотаріально посвідченого договору оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, у зв'язку з невідповідністю використання даної території генеральному плану м. Суми.
Згідно із п. 9 Порядку відсутність у договорі оренди однієї з істотних умов, передбачених пунктом 8, порушення вимог статей 4, 5, 6, 7, 9, 13, 15 Закону України "Про оренду землі" є підставою для відмови у державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до законів України.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про оренду землі" орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.
Згідно із ст. 5 Закону України "Про оренду землі" орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем було здійснено державну реєстрацію вищезазначеного договору із порушенням вимог ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 39 Земельного кодексу України, ст. 5 Закону України "Про оренду землі" та всупереч п. 9 Порядку державної реєстрації договорів оренди землі затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 р. N 2073, що визначає підстави для відмови у державній реєстрації договору оренди.
Крім того, Рішенням Сумської міської ради від 20.09.2006 № 172-МР «Про затвердження Типового договору оренди земельної ділянки, що укладається з юридичними та фізичними особами» затверджено Типовий договір оренди земельної ділянки, що укладається з юридичними особами згідно з додатком № 1, з якого вбачається, що форма типового договору оренди земельної ділянки, затвердженого Сумською міською радою вимагає наявність відмітки про затвердження договору оренди земельної ділянки міською радою (а.с. 20, зворотній бік).
При поданні заяви на реєстрацію спірного договору оренди ФОП ОСОБА_4 надав нотаріально засвідчений договір оренди за відсутності відмітки про затвердження договору міською радою, що не заперечується представниками відповідача і третьої особи.
Таким чином, оскільки правочин посвідчений з порушення встановленого законом порядку, суд дійшов висновку, що відповідачем було протиправно здійснено державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, укладеного 02.02.2011 між Сумською міською радою та ФОП ОСОБА_4
Суд, також, бере до уваги, що згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд відмічає, що заперечуючи проти позову, відповідач за правилами ч.2 ст.71 КАС України не довів юридичної та фактичної обґрунтованості мотивів винесення спірного рішення щодо державної реєстрації договору оренди.
З 01.01.2011 р. набув чинності Порядок ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 1021 (надалі - Порядок №1021).
Згідно пункту 4 Порядку №1021, книга відкривається та ведеться у паперовому вигляді - територіальним органом Держкомзему, в електронному вигляді - операторами - структурними підрозділами державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».
Відповідно до п. 27 Порядку № 1021, запис у поземельній книзі скасовується (поновлюється) посадовою особою територіального органу Держземагентства на підставі рішення суду.
За таких обставин, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог задля повного захисту права позивача та скасувати запис Управління Держкомзему в місті Суми Державного комітету України з земельних ресурсів від 01.07.2011 № НОМЕР_1 про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011 № 861, укладеного між фізичної особою-підприємцем ОСОБА_4 та Сумською міською радою.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про правомірність вимог позивача, та вважає їх такими, що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Сумської міської ради до Управління Держкомзему в місті Суми Державного комітету України з земельних ресурсів, третя особа - фізична особа-підприємець ОСОБА_4 про визнання дії протиправною та скасування державної реєстрації договору - задовольнити.
Визнати дію Управління Держкомзему в місті Суми Державного комітету України з земельних ресурсів щодо державної реєстрації договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011 № 861, укладеного між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 та Сумською міською радою, яка проведена 01.07.2011, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № НОМЕР_1 протиправною.
Скасувати запис Управління Держкомзему в місті Суми Державного комітету України з земельних ресурсів від 01.07.2011 № НОМЕР_1 про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки від 02.02.2011 № 861, укладеного між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 та Сумською міською радою. < Сума стягнення (цифрами) >
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
Судді (підпис) О.А. Прилипчук
(підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко
Постанову складено у повному обсязі та підписано 23 січня 2012 року.