Справа № 2а/1770/4968/2011
13 січня 2012 року 12год. 36хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Патрикей Ю.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Слесарчук О.П.,
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю Городоцький завод "Будматеріали"
доВідділу Державної виконавчої служби Рівненського районного управління юстиції
про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 08.11.2011 року ВП №29703693 та визнання її протиправною,
Товариство з обмеженою відповідальністю Городоцький завод "Будматеріали" звернулося з позовом до Відділу Державної виконавчої служби Рівненського районного управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 08.11.2011 року ВП №29703693 та визнання її протиправною.
Позовні вимоги обгрунтовані наступними обставинами.
Зазначає, що 08.11.2011 року за № 10957 супровідним листом було направлено на адресу позивача постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 08.11.2011 року до виконання та до відому, винесену на підставі виконавчого листа № 2f-4736/09/1770 від 30.09.2011 року, що видав Рівненській окружний адміністративний суд.
Вказує на ту обставину, що 08.11.2011 року було отримано постанову про відкриття виконачого провадження серії ВП № 29703693 за якою, відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого листа № 2f- 4736/09/1770 про стягнення з ТзОВ Городоцький завод «Будматеріали» на користь держави, уповноваженим органом якої виступає Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 96584 грн. 24 коп., на розрахунковий рахунок місцевого бюджету м. Сарни. Надано строк для добровільного виконання до 15.11.2011 року.
На думку позивача, як вбачається із виконавчого листа який виданий Рівненським окружним адміністративним судом на підставі якого відкрито виконавче провадження, стягувачем є Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція, а кошти необхідно стягнути на розрахунковий рахунок місцевого бюджету м. Сарни. Не зазначено розрахункові рахунки стягувача та боржника. Відтак, державний виконавець при відкритті виконавчого провадження від 08.11.2011 року зобов'язаний був перевірити відповідність реквізитів виконавчого листа вимогам Закону України «Про виконавче провадження».
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві. Просив суд визнати протиправною та скасувати постанову Відділу Державної виконавчої служби Рівненського районного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 08.11.2011 року ВП №29703693.
У судове засідання відповідач не з'явився, заперечень на позов не подав. 04.01.2012 року відповідачем подано письмове клопотання за №вх.209/12 про розгляд справи без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 08.11.2011 року державним виконавцем ВДВС Рівненського районного управління юстиції відкрито виконавче провадження ВП №29703693 за виконавчим листом № 2f-4736/09/1770, виданого 30.09.2011 р.
08.11.2011 року за № 10957 супровідним листом було направлено на адресу позивача постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 08.11.2011 року до виконання та до відому.
Як вбачає суд з постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №29703693 від 08.11.2011 р. стягнення проводиться з товариства з обмеженою відповідальністю Городоцький завод "Будматеріали" (вул. Б.Штенгеля, 88 Городок Рівненський район, Рівненська область 35331, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 32940386) на користь держави, уповноваженим органом якої виступає Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція (вул. Демократична, 32, м. Сарни, Сарненський район Рівненська область 34500, код ЄДРПОУ ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 34784725)по податковому боргу по земельному податку з юридичних осіб в сумі 96584 24 коп., на розрахунковий рахунок місцевого бюджету м. Сарни.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону державною виконавчою службою підлягають виконанню, окрім перелічених там виконавчих документів також рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону, у т.ч. за заявою стягувана або його представника про примусове виконання рішення.
Статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено обов'язкові вимоги до виконавчого документу. Зокрема, у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувана та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувана та боржника за наявності (для фізичних осіб платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; резолютивна частина рішення; дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; строк пред'явлення виконавчого документа до виконання. У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним. Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України. Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.
На думку суду, вимоги щодо порушення державним виконавцем вимог Закону України «Про виконавче провадження» є обґрунтованими, оскільки ст. 18 цього Закону покликана усувати всі неясності та суперечності по виконанню того чи іншого виконавчого документа, натомість органом державної виконавчої служби при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №29703693 від 08.11.2011 р. було упущено відсутність розрахункових рахунків як боржника так і стягувача. Крім того, як вбачається з матеріалів справи виконавче провадження відкрито по виконавчому листу № 2f-4736/09/1770, однак виконавчі листи, які видаються Рівненським окружним адміністративним судом не можуть містити в своєму номері знаку-індексу «2f», а мають мати - «2а», що вказує на приналежність до суду тієї чи іншої юрисдикції.
Тим самим, у суду є всі підстави вважати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 08.11.2011, винесену на підставі листа № 2f-4736/09/1770 від 30.09.2011 року, що видав Рівненській окружний адміністративний суд, такою, що не відповідає ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно із частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суд приходить до висновку, що позивач довів неправомірність прийнятої постанови про відкриття виконавчого провадження серії ВП № 29703693 від 08.11.2011 року.
Приймаючи рішення у даній справі, суд виходить із повноважень, визначених частиною другою статті 162 КАС України, тому адміністративний позов слід задовольнити шляхом прийняття постанови про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження серії ВП № 29703693 від 08.11.2011 року.
Керуючись статтями < Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову Відділу Державної виконавчої служби Рівненського районного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 08.11.2011 року ВП №29703693 .
Присудити на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю Городоцький завод "Будматеріали" із Державного бюджету України судовий збір у розмірі 30 (тридцять) грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя < Підпис > Жуковська Л.А.